Połączenie Ethereum już powoduje więcej problemów niż rozwiązuje

Długo oczekiwane przejście Ethereum na blockchain typu proof-of-stake (PoS) ma nową datę uruchomienia, ale zmiana może w rzeczywistości stworzyć więcej problemów, niż rozwiązuje.

W zeszłym tygodniu, chłopiec plakatu Ethereum, Vitalik Buterin, ogłosił, że „scalanie” – czyli ostatni krok w przejściu z mechanizmu konsensusu blockchain opartego na dowodach pracy (PoW) na PoS – nastąpi prawdopodobnie około 15 września. — dawniej określany jako Ethereum 2.0, teraz trzymający się zwykłego starego Ethereum — podobno przybliża Buterin o krok do ostatecznego umożliwienia większej skalowalności i wyeliminowania przeciążenia sieci, które nękało łańcuch od pierwszego dnia i doprowadziło do niemożliwie wysokich opłat transakcyjnych. Czy to prawda?

Fundacja Ethereum opublikowała w tym tygodniu wiadomość: „Opłaty za gaz są iloczynem zapotrzebowania sieci w stosunku do przepustowości sieci. Scalanie deprecjonuje stosowanie proof-of-work, przechodząc do proof-of-stake w celu uzyskania konsensusu, ale nie zmienia znacząco żadnych parametrów, które bezpośrednio wpływają na przepustowość lub przepustowość sieci”.

Jest to dalekie od pierwszego „odliczania do uruchomienia”, które ta aktualizacja ogłosiła w ciągu sześciu lat ciąży, więc nie wszyscy są przekonani, że świat obudzi się 16 września z lśniącym, nowym, skalowalnym Ethereum. Jedyną rzeczą, która jest pewna po zakończeniu fuzji, jest to, że Ethereum będzie wyraźnie uważane za papier wartościowy, a nie towar. Są też tacy, którzy nie są jeszcze przekonani, że przejście odbędzie się bez znaczących nieprzewidzianych problemów.

Policz giełdę aktywów cyfrowych Coinbase (NASDAQ: COIN) w tej ostatniej grupie, ponieważ w tym tygodniu poinformował użytkowników o swoim planie „na krótko wstrzymać” wpłaty i wypłaty zarówno „nowego Ethereum”, jak i wielu tokenów ERC-20 powiązanych z Ethereumchain. Ta przerwa ma na celu „upewnienie się, że przejście zostało pomyślnie odzwierciedlone przez nasze systemy”.

Spekulanci „krypto” na krótko podnieśli wartość tokena ETH o ponad 2000 USD na początku tego miesiąca, chociaż rynek zwrócił niektóre z tych zysków w ciągu ostatniego tygodnia. Niezależnie od tego, nadal jest powyżej poziomu poniżej 900 USD, do którego spadł w połowie czerwca, więc najwyraźniej spekulanci oczekują, że udane połączenie przyniesie zdrową hossę.

Ale Merge jest dalekie od powszechnego wsparcia, po części dlatego, że nowy model PoS sprawia, że ​​konkurencyjne koparki blockchain stają się zbędne. Ci górnicy nie kłamią, a coraz więcej z nich wyraża poparcie dla rozwidlonej wersji ETH, którą nazywają ETHW, która nadal będzie oparta na starym modelu PoW.

Kilka znanych giełd wskazało swoje wsparcie dla ETHW, w tym BitMEX, Bitrue, Huobi i Poloniex. Binance jest podobno na płocie, ale nie potwierdził jeszcze swoich planów. Inne podmioty „krypto”, w tym dostawcy stablecoin Circle i Tether, zdecydowanie wykluczyli jakiekolwiek zainteresowanie wspieraniem ETHW.

Istnieje już oryginalny blockchain Ethereum, znany również jako Ethereum Classic (ETC), który był wynikiem niesławnej decyzji Vitalika Buterina o wycofaniu wszystkich transakcji, które nastąpiły po zhakowaniu The DAO. Chociaż technicznie oryginalny łańcuch, token ETC ma znacznie mniejszą kapitalizację rynkową niż ETH. Niezależnie od tego, Buterin i inni podróżnicy, tacy jak dyrektor generalny Digital Currency Group, Barry Silbert, wezwali górników do przeniesienia swoich uczuć na ETC, zamiast dalszego dezorientowania rynku poprzez uruchomienie ETHW.

Wszystko dla wszystkich oszustów

Przeznaczony do bycia „komputerem światowym” (w rzeczywistości bardziej „światowym liczydłem”), Ethereum był łańcuchem dla oszustów, który narodził tokeny o całkowicie wątpliwej jakości poprzez początkowe oferty monet. Ethereum jest także domem dla większości słabo zakodowanych ofert zdecentralizowanych finansów (DeFi), które padły ofiarą hacków lub wyciągania dywanów, a także niezliczonych projektów artystycznych, które nie działają bez funkcji i nie wymienialnych tokenów (NFT), które obiecywały bogactwa, ale przyniosły tylko rozczarowanie .

Krótko mówiąc, Buterin i jego grupa scentralizowanych współtwórców ponosi dużą winę za obecną „zimę kryptowalut”, ale rozległa kopalnia ETH, która hojnie nagrodziła deweloperów i wczesnych inwestorów Ethereum, jest również w dużej mierze odpowiedzialna za amerykańskie papiery wartościowe oraz Exchange Commission (SEC) uważa, że ​​większość aktywów cyfrowych to niezarejestrowane papiery wartościowe. To znacznie zwiększyło prawdopodobieństwo, że giełdy takie jak Coinbase zostaną oskarżone o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Przejście Ethereum na model PoS tylko wzmocni ideę, że ETH jest zabezpieczeniem, ponieważ „walidatorzy”, którzy muszą postawić 32 ETH (obecnie o wartości ponad 58 000 USD), aby uczestniczyć w nowym mechanizmie konsensusu, wydają się pasować do „inwestycji pieniędzy w wspólne przedsiębiorstwo z oczekiwaniem zysku” elementy testu Howey do identyfikacji zabezpieczenia.

Test Howeya może być nieco niejasny, czy wspomniany zysk musi być „pochodzący z wysiłków innych”, chociaż koncentracja władzy i wpływów w Fundacji Ethereum – nie wspominając o stosunkowo niewielkiej liczbie wystarczająco dobrze sytuowanych walidatorów, którzy może sobie pozwolić na postawienie co najmniej 32 ETH — zdecydowanie sugeruje, że nowy ETH również spełni ten wymóg.

Zagrożenie tornadem

Pomimo uznania, że ​​Ethereum siedzi na regulacyjnej bombie zegarowej, Buterin nie wstydził się wzywać walidatorów Ethereum, którzy wskazali, że będą przestrzegać sankcji nałożonych na usługę mieszania kryptowalut Tornado Cash przez Biuro Departamentu Skarbu USA Kontrola aktywów zagranicznych (OFAC).

OFAC umieścił na czarnej liście adresy Ethereum powiązane z Tornado Cash w oparciu o twierdzenie, że mikser prał nieuczciwie zdobyte zasoby cyfrowe pochodzące z cyberprzestępstw, „w tym te popełnione przeciwko ofiarom w Stanach Zjednoczonych”. Chociaż OFAC może atakować tylko te adresy, które miały znaczące interakcje z Tornado Cash, istnieje obawa, że ​​wszystkie adresy Ethereum, które kiedykolwiek korzystały z tej usługi, mogą znaleźć się na liście osób/podmiotów obnoszących się z sankcjami.

Złośliwi aktorzy i/lub lekkomyślni dowcipnisie wykorzystali tę dwuznaczność, inicjując niechciane transfery 0,1 ETH z umieszczonych na czarnej liście adresów Tornado Cash do różnych wielkich kryptowalut, najwyraźniej w nadziei, że główni walidatorzy Ethereum odmówią dalszych interakcji z tymi odbiorcami.

Deweloper Eric Wall zorganizował na Twitterze ankietę, aby ustalić, czy „społeczność Ethereum” powinna podjąć działania odwetowe wobec weryfikatorów, którzy przestrzegają sankcji OFAC. Dwa wybory to: „Uznać cenzurę za atak na Ethereum i spalić swój stos w drodze konsensusu społecznego” lub „tolerować cenzurę”. Ponad trzy piąte respondentów (w tym Buterin) zgodziło się ze spaleniem stawki walidatorów.

Problem polega na tym, że zaledwie pięć podmiotów – w tym Coinbase – kontroluje wyraźną większość postawionych ETH, które będą wykorzystywane do walidacji transakcji na nowym Ethereum, co utrudnia sprzedanie fałszywej narracji, że sieć jest tak samo zdecentralizowana jak członkowie Fundacji, jak lubi twierdzić Buterin.

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, próbował zgasić ten żar, zanim stał się on dzikim ogniem kryptowalut, tweetując, że wybór A / B Walla był „hipotetycznym, z którym, miejmy nadzieję, nie będziemy mieli do czynienia. Ale gdybyśmy to zrobili, poszlibyśmy z B, myślę. Muszę skupić się na szerszym obrazie. Może istnieć jakaś lepsza opcja (C) lub wyzwanie prawne, które może pomóc w osiągnięciu lepszego wyniku.”

Ale skoro Coinbase ogłosił niedawno, że obstawianie będzie dużą częścią rozwiązania problemu 1,1 miliarda dolarów czerwonego atramentu w swoim raporcie o wynikach za drugi kwartał, nie oczekuj, że zaryzykuje swoją finansową przyszłość na podstawie pryncypialnego stanowiska przeciwko cenzurze przeciwko rządowi federalnemu USA , zwłaszcza biorąc pod uwagę problemy, z jakimi boryka się SEC.

Podsumowując, połączenie Ethereum coraz bardziej wydaje się kierować użytkowników w ślepy zaułek regulacyjny. Hej, czy myślisz, że „s” w PoS faktycznie oznacza snafu?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Ethereum’s Merge already causing more problems than it’s solving – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO