Blockchain dla artystów na SXSW 2023: Oto dlaczego powinieneś głosować na panel „Demokratyzuj muzykę”

Dystrybucja muzyki oparta na Blockchain stała się popularna w 2021 roku, ale wielu artystów, którzy skorzystaliby z tych innowacji, nie jest świadomych istnienia tych wschodzących platform lub dopiero zaczyna się o nich uczyć. Stowarzyszenie Bitcoin chce to zmienić, edukując i informując niezależnych artystów i twórców na jednym z największych wydarzeń dla tej grupy demograficznej, South By South West (SXSW) w Austin w Teksasie.

Stowarzyszenie Bitcoin stworzyło propozycję panelu „Demokratyzuj muzykę”, który odbędzie się na ścieżce Future of Music na SXSW 2023. Propozycja jest obecnie dostępna w selektorze paneli SXSW, co oznacza, że ​​możesz głosować za panelem, jeśli nie już!

jak artyści zarabiają pieniądze

Jeśli duża wytwórnia nie podpisuje kontraktu z artystą, to znajduje się w bardzo niekorzystnej sytuacji, jeśli chodzi o zyski ze swojej muzyki. W świecie, w którym główne usługi przesyłania strumieniowego wymagają 250 strumieni przy przychodach za 1 dolara, artyści uważają, że korzystne jest podpisanie umowy z główną wytwórnią z działem marketingu, którego zadaniem jest zapewnienie, że treść dotrze do jak największej liczby uszu i oczu – ale wielu artystów tego nie robi. nie mają tego luksusu. Nie mają pieniędzy z kontraktów płytowych od wytwórni, na których mogą polegać przy opłacaniu rachunków. Dla większości niezależnych artystów ich twórczość to dochód. W świecie, w którym większość konsumentów słucha muzyki na platformach streamingowych, niezależni artyści mają niewielkie lub zerowe przychody, nawet jeśli ich muzyka zyskuje miliony wyświetleń w serwisach streamingowych.

Wiele firm postanowiło rozwiązać ten problem, a niektóre wykorzystują blockchain w warstwie infrastruktury swoich rozwiązań. Rozwiązanie oparte na blockchain daje artyście przejrzysty sposób oferowania swojej muzyki bezpośrednio konsumentom, jednocześnie usuwając pośredników, takich jak platformy streamingowe i wytwórnie płytowe, które często zmniejszają ogólne zyski twórców. Rozwiązania oparte na blockchain mają wartość zarówno dla niezależnych twórców, jak i artystów, którzy są sygnowani przez dużą wytwórnię, ponieważ ostatecznie dają każdej grupie nowy sposób nawiązywania kontaktu z publicznością i powiększania jej, co może tworzyć nowe strumienie przychodów.

Panel „Demokratyzuj muzykę” będzie dalej badał, w jaki sposób artyści mogą wykorzystywać rozwiązania oparte na blockchainie, aby czerpać korzyści ze swoich dzieł w sposób, który obecnie nie jest możliwy na platformach streamingowych. Do tej pory w panelu stanęło czterech mówców: Marc Scarpa, założyciel DeFiance Media; Shem Booth-Spain, współzałożyciel i dyrektor generalny Blarecast Systems; Michał Ścisłowski, CEO Soundoshi; oraz Luke Rohenaz, dyrektor generalny i założyciel Jamify. Każda osoba reprezentuje firmę, która bezpośrednio zajmuje się lub obsługuje osoby tworzące różne rodzaje multimediów, od muzyki po transmisje telewizyjne.

Jednak ten panel zostanie dodany do programu SXSW tylko wtedy, gdy zostanie przegłosowany przez społeczność! Oznacza to, że jeśli wspierasz edukację twórców i muzyków i chciałbyś, aby prosperowali dzięki postępom technologicznym, takim jak blockchain, zagłosujesz na ten proponowany panel na stronie wyboru paneli SXSW przed terminem 21 sierpnia!

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Muzyka i Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Blockchain for artists at SXSW 2023: Here’s why you should vote for ‘Democratise Music’ panel – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO