Alphabet, BlackRock przewodzą firmom publicznym, które inwestują 6 miliardów dolarów w startupy oparte na technologii blockchain

Rynek walut cyfrowych może być w fazie bessy, a niektóre duże firmy mogły w tym roku upaść, ale zainteresowanie technologią blockchain jest tak wysokie, jak kiedykolwiek wśród największych firm na świecie. Nowy raport ujawnił, że 40 największych spółek publicznych nadal wspierało start-upy oparte na technologii blockchain, wpłacając do nich ponad 6 miliardów dolarów w ciągu ostatniego roku.

Raport BlockData dotyczył inwestycji w firmy blockchain między wrześniem 2021 a połową czerwca tego roku. Firma badawcza przyznała jednak, że nie można dokładnie określić, ile z tych firm zainwestowało, ponieważ większość rund finansowania jest nieprzejrzysta w przypadku indywidualnych wkładów.

Alphabet (NASDAQ: GOOGL), firma macierzysta Google, znajduje się na szczycie listy, uczestnicząc w rundach finansowania, które zebrały 1,5 miliarda dolarów. W tym czasie zainwestował w cztery firmy — Fireblocks, Dapper Labs, Digital Currency Group i Voltage.

DCG, do którego należy co druga firma w branży, od giełd, przez portfele po narzędzia infrastrukturalne, zebrało najwięcej pieniędzy z tej czwórki. W listopadzie 2021 r. pozyskał 600 milionów dolarów kredytu o wartości 10 miliardów dolarów. Fireblocks zebrał 550 milionów dolarów w styczniu tego roku, podczas gdy Dapper Labs, firma stojąca za NBA Top Shot, zebrała w zeszłym roku 250 milionów dolarów.

Po Alphabecie, gigant finansowy BlackRock (NYSE: BLK) był zaangażowany w drugą co do wielkości zbiórkę funduszy na 1,17 miliarda dolarów. BlackRock, który zarządza aktywami o wartości 10 bilionów dolarów, zainwestował w producenta USDC Circle, FTX Sama Bankman-Fried i Anchorage Digital, platformę aktywów cyfrowych dla instytucji. Morgan Stanley (NASDAQ: MS.PRK), Samsung, PayPal (NASDAQ: PYPL), Microsoft (NASDAQ: MSFT) i Goldman Sachs to najwięksi inwestorzy w startupy blockchain.

Most active investors in blockchain

Poza Stanami Zjednoczonymi Samsung objął prowadzenie przed australijskim Commonwealth Bank, który brał udział w rundach finansowania, które pozyskały 421 milionów dolarów. Inni czołowi inwestorzy w blockchain poza Stanami Zjednoczonymi to holenderski inwestor technologiczny Prosus, chiński gigant technologiczny Tencent i singapurska korporacja bankowa UOB.

Większość światowych konglomeratów zainwestowała w dwa lub trzy startupy. Jednak Samsung był odstający, rozdzielając swoje fundusze na 13 firm, które łącznie zebrały 979 milionów dolarów. Należą do nich Yuga Labs, firma stojąca za kolekcją Bored Ape Yacht Club NFT; Sky Mavis, twórca Axie Infinity; oraz Animoca Brands, firma macierzysta The Sandbox, projektu blockchain skoncentrowanego na metawersie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Alphabet, BlackRock lead public firms investing $6B in blockchain startups – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO