Notowany na NASDAQ Eqonex opuszcza „zatłoczoną przestrzeń wymiany kryptowalut” i skupia się na przechowywaniu

Po ponad dwóch latach prowadzenia giełdy firma Eqonex (NASDAQ: EQOS) nazwała ją dniem i jest gotowa zamknąć część swojej działalności związanej z wymianą w ciągu tygodnia.

Eqonex, który jest również aktywny w zarządzaniu aktywami i działalności powierniczej, ogłosił w tym tygodniu, że odcina niektóre aspekty swojej działalności, aby skupić się głównie na obszarach, w których widzi największy potencjał wzrostu przychodów.

„Firma aktywnie opuści zatłoczoną przestrzeń wymiany kryptowalut, zamykając giełdę” – stwierdził.

Komentując zamknięcie, prezes Chi-Won Yoon powiedział, że firma zamierza skoncentrować się na biznesach, w których ma znaczącą przewagę konkurencyjną i gdzie jej tradycyjna wiedza na temat finansów może jej pomóc.

„Decyzja Rady Dyrektorów EQONEX o przyspieszeniu planu strategicznego i zamknięciu Giełdy jest zgodna z tymi ramami strategicznymi” – skomentował Yoon.

Kiedy Eqonex uruchomił swoją giełdę, branża przeżywała szybki wzrost. Ten wzrost zwolnił i nie poprawia go fakt, że istnieją dziś setki giełd, które „dzielą porównywalne funkcje. Ostra konkurencja rynkowa i niskie marże.” To, w połączeniu z kosztowną technologią potrzebną do prowadzenia giełdy, sprawia, że ​​prowadzenie firmy jest nieopłacalne.

Eqonex skoncentruje się teraz na zarządzaniu aktywami, z których najważniejszym jest Bletchley Park, fundusz dla funduszy hedgingowych aktywów cyfrowych. Firma niedawno wprowadziła również noty giełdowe BTC na giełdzie Deutsche Börse XETRA.

Firma powiernicza firmy, znana jako Digivault, również rozwija się w ostatnich latach, powiedział Eqonex. Jest w kolejce, aby stać się pierwszą firmą powierniczą w branży aktywów cyfrowych, która uzyska licencję brytyjskiego Urzędu ds. Postępowania Finansowego.

„Zamknięcie Giełdy znacznie uprości naszą działalność, zawęzi naszą koncentrację, uwolni zasoby i pozwoli nam działać jako bardziej wydajna organizacja z możliwością agresywnego poszukiwania segmentów rynku, które oferują największy potencjał” – skomentował dyrektor generalny Jonathan Farnell.

I chociaż goni za licencjonowaniem swojej działalności powierniczej w Wielkiej Brytanii, na początku tego roku dostał się do złych ksiąg FCA z powodu powiązania z Binance. Po tym, jak FCA wyrzuciła Binance z Wielkiej Brytanii, giełda znalazła tylne drzwi do tego kraju (nie po raz pierwszy), inwestując w Eqonex, transakcję, która wzbudziła duże obawy regulatora.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, The Future of Digital Asset Exchanges & Investment

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : NASDAQ-listed Eqonex to exit ‘crowded crypto exchange space’ and focus on custody – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO