Kanada wprowadza nowy wniosek o rejestrację wstępną dla nielicencjonowanych firm zajmujących się aktywami cyfrowymi

Kanadyjscy Administratorzy Papierów Wartościowych (CSA), do których należą wszystkie poszczególne organy nadzoru papierów wartościowych w Kanadzie, wprowadzili nowy wymóg dotyczący obsługi platform aktywów cyfrowych. CSA twierdzi, że oczekuje się, że platformy handlu aktywami cyfrowymi złożą „zobowiązanie do rejestracji wstępnej”, podczas gdy ich wniosek o licencje jest rozpatrywany.

W komunikacie prasowym CSA poinformowało, że zobowiązanie przewiduje, że platformy zgadzają się na przestrzeganie warunków, które odnoszą się do obaw związanych z ochroną inwestorów. Dotyczy to również obecnie zarejestrowanych platform.

W oświadczeniu dodano, że firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi, które są celem wytycznych, już spełniają ten wymóg. Dwie firmy, w tym Crypto.com i Coinsquare Capital Markets Ltd., złożyły swoje zobowiązania do rejestracji wstępnej w Ontario Securities Commission (OSC).

Regulatorzy, którzy są również członkami CSA, prowadzą rozmowy z innymi platformami na temat ich zgłoszenia. Po dokonaniu tych zgłoszeń nazwy firm zostaną zaktualizowane na stronie internetowej CSA, która również prowadzi listę wszystkich zarejestrowanych platform.

W przypadku, gdy jakakolwiek platforma nie spełnia nowego wymogu, członkowie CSA mogą podjąć działania przeciwko firmie, jak zauważono w komunikacie.

„Członkowie CSA mogą podjąć działania, jeśli platforma handlu kryptograficznego nie jest przygotowana do złożenia zobowiązania lub nie przestrzega warunków zobowiązania” – powiedział CSA.

Oczekuje się, że wymóg ten wzmocni wytyczne dotyczące prawa papierów wartościowych wydane przez CSA i Organizację Przemysłu Inwestycyjnego Kanady (IIROC) w marcu 2021 r. Wytyczne określały „podejście tymczasowe” dla organów regulacyjnych.

Kanada zwiększa przejrzystość przepisów dotyczących zasobów cyfrowych

Crypto.com powiedział w oświadczeniu, że podpisanie zobowiązania z OSC sprawia, że ​​jest to pierwsza globalna platforma aktywów cyfrowych działająca obecnie zgodnie z wymogami regulacyjnymi w Kanadzie.

Giełda dodała, że ​​zgłoszenie opiera się na jego aprobacie regulacyjnej od Centrum Analiz Finansowych i Raportów Kanady (FINTRAC) i Autorité des marchés financiers (AMF) z Quebecu.

Wymóg ten pojawia się po ustanowieniu przez CSA nowego panelu doradczego dla inwestorów (IAP) z kilkoma członkami z doświadczeniem w zakresie przepisów dotyczących aktywów cyfrowych, jak donosi Bloomberg.

Wcześniej CSA opublikowała wytyczne dla firm zajmujących się aktywami cyfrowymi, których należy przestrzegać, reklamując swoje produkty i usługi oraz korzystając z mediów społecznościowych. Wytyczne wskazują głównie niektóre praktyki marketingowe jako nieodpowiedzialne, ponieważ zachęcają inwestorów do podejmowania ryzykownych zachowań handlowych.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain for Government Data & Applications

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Canada introduces new pre-registration filing for unlicensed digital asset firms – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO