Iran używający walut cyfrowych do płacenia za import, z pierwszym zamówieniem na 10 mln USD

Jeden z najbardziej sankcjonowanych krajów na świecie zwraca się do zasobów cyfrowych, aby płacić za import. Iran ujawnił, że zapłacił za import o wartości 10 milionów dolarów w aktywach cyfrowych i dopiero się rozkręca.

Wiceminister przemysłu, kopalni i handlu Alireza Peyman-Pak poinformowała Twittera o transakcji, a lokalna agencja prasowa Tasnim potwierdziła tę informację. Kraj importował towary o wartości 10 milionów dolarów i dokonywał płatności w walutach cyfrowych — według Peyman-Pak był to pierwszy tego rodzaju przypadek.

https://twitter.com/peymanpak_ir/status/1556927239907835904?s=20

Urzędnik, który jest również przewodniczącym Iran Trade Promotion Organization, powiedział, że to dopiero początek: „Do końca września wykorzystanie kryptowalut i inteligentnych kontraktów będzie powszechne w handlu zagranicznym z krajami docelowymi”.

Nie jest jeszcze jasne, jakie towary kraj importował lub z jakim krajem prowadzi interesy. Według Banku Światowego Iran importuje większość swoich towarów z Chin, które mają 25% udziału w imporcie. Innymi ważnymi partnerami handlowymi kraju są Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, Turcja i Niemcy. Największy import to maszyny nieelektryczne, żelazo i stal oraz chemikalia.

Transakcja o wartości 10 milionów dolarów jest dość znacząca. Według doniesień od dłuższego czasu kraje takie jak Iran, Wenezuela i Rosja badają zasoby cyfrowe do handlu międzynarodowego, ponieważ waga globalnych sankcji mocno na nich ciąży. Wenezuela poczyniła największe postępy ze swoją cyfrową walutą Petro, ale nawet to nie powiodło się.

Iran był jednym z najbardziej sankcjonowanych krajów w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W rzeczywistości, dopóki Rosja nie najechała na Ukrainę i zajęła pierwsze miejsce, Iran był najbardziej usankcjonowanym narodem na świecie. Sankcje te uniemożliwiły krajowi sprzedaż ropy do innych krajów, odcinając jego główne dochody. Sankcje zostały nastawione na destabilizację jej programów nuklearnych, a ponieważ Unia Europejska i Stany Zjednoczone prowadzą ostatnio rozmowy z krajem Bliskiego Wschodu na temat tych programów, uważa się, że sankcje zostaną zmniejszone.

I chociaż wielu patrzy na zasoby cyfrowe jako sposób na uniknięcie sankcji, ostatnie wydarzenia nadal dowodzą, że dr Craig Wright przez cały czas miał rację, mówiąc, że Bitcoin nie jest rajem dla przestępców. Dzięki udoskonalonym narzędziom kryminalistycznym blockchain organy ścigania mogą teraz łatwo i szybko śledzić przestępców, którzy wykorzystują pseudonimowość zasobów cyfrowych do maskowania swoich działań.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Prawo i porządek: Zgodność z przepisami dotyczącymi Blockchain i zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Iran using digital currencies to pay for imports, with first order at $10M – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO