TipStampers: interaktywna platforma oparta na BSV umożliwiająca twórcom treści zarabianie

Przeprowadziłem wywiad z twórcą TipStampers.com, platformy zarobkowej dla twórców treści zbudowanej na Bitcoin SV. Twórcy zarabiają 100% przychodów z obserwowania (wskazówki, komentarze, polubienia itp.). Platforma zarabia poprzez publikowanie i składki członkowskie.

Jaka była motywacja do stworzenia platformy TipStampers?

„Jest kilka motywacji i powodów, ale zacznijmy od podstaw.

U podstaw kocham Bitcoina jako formę pieniądza. Myślę, że na dłuższą metę ma potencjał, aby być najlepszą i najuczciwszą formą pieniędzy, jaka kiedykolwiek istniała. Dlatego moim pragnieniem jest zobaczyć go w rękach mas i szeroko stosowany na całym świecie.

To mój najsilniejszy motywator, a cofając się od tego momentu, pytanie brzmiało, co najlepiej pomogłoby to osiągnąć? Co pomogłoby osiągnąć „wirusowość” w adopcji i transakcjach Bitcoin?

Cóż, wirusowość rodzi się w mediach społecznościowych, więc moją odpowiedzią jest sieć, która w rzeczywistości przemawia do odbiorców z głównego nurtu, a to ma sens, aby splatać się z Bitcoinem. Stąd interaktywna platforma, na której ludzie mogą zarabiać, z kategoriami ułatwiającymi tworzenie treści, z których ludzie powinni móc zarabiać.

W końcu monetyzacja treści w Internecie z pewnością dojrzała do zakłóceń. Ogólnie rzecz biorąc, twórcy (i konsumenci) dostają tam krótki koniec kija. Poleganie na reklamach, nieotrzymywanie uczciwego procentu zniżek, brak szybkich zarobków i tak dalej.

Dzięki tanim mikropłatnościom Bitcoin ludzie mogą ustalać cenę za swoje treści i otrzymywać płatności natychmiast i na żądanie, bezpośrednio od swoich odbiorców. A w przypadku TipStampers otrzymasz 100% cięcia, 100% czasu. (Nie wspominając, że pomaga to również filtrować spam.)

Tak więc na moją motywację złożyło się wiele różnych czynników i mam nadzieję, że to wyjaśnienie przedstawia wystarczająco jasny obraz”.

Twoja była popularna na Bitcoin Cash (w tamtym czasie), ponieważ głosujący mogli zarabiać bez wysyłania postów. W jaki sposób kuratorzy (twórcy nietreści) mogą zarabiać na TipStampers?

„Myślę, że jego popularność była spowodowana różnymi przyczynami, w tym unikalnym modelem kuratorskim, ale nie, nie włączyłem tego do TipStampers. Przynajmniej jeszcze nie, ponieważ nie jestem w 100% pewien, że całkowicie do nas pasuje.

Mówię to, ponieważ nie jestem pewien, czy chcemy, aby ludzie głosowali za treściami tylko dlatego, że myślą, że inni będą ich ścigać i ponieważ zarobią pieniądze, jeśli to zrobią. Wolałabym, żeby ludzie dobrowolnie napili się plakatu, bo doceniają ich wysiłek i pracę, a faktycznie coś z tego wzięli. Dostosowałem kategorie, aby skłonić do tworzenia treści, które ludzie uważają za przydatne lub zabawne, i byłbym wystarczająco wdzięczny, aby, miejmy nadzieję, wysłać drobną napiwek w wysokości 0,05 USD jako podziękowanie dla twórcy.

Ponadto głosy za (kciuki) i zarobione kwoty mają na celu przedstawienie wartości treści i umieszczenie jej w rankingu. Służy to również do celów historycznych i porównawczych. Więc nawet tydzień, miesiąc lub rok od stworzenia, chciałbym, aby ludzie nadal chcieli dawać kciuki w górę, jeśli podoba im się treść. Obawiam się, że nie zrobiliby tego, gdyby czynnikiem motywującym do tego było zarobienie na tym. Myślę, że to mogłoby wypaczyć system.

Dlatego właśnie waham się przed włączeniem modelu kuratorskiego Yours.org. Ale gdybym mógł mieć to w obie strony, zrobiłbym to i byłbym bardziej niż chętny, aby usłyszeć, jak to działa. Daj mi znać, jeśli masz jakieś pomysły.

Jaki (jeśli w ogóle) wpłynął na Ciebie Yours.org?

„Byłem pod silnym wpływem Yours.org. Gdybym nie był tego częścią, kto wie, czy teraz umiałbym kodować. Właściwie zapisałem się na pełny bootcamp dotyczący kodowania, ponieważ chciałem zbudować moje wizje, które zrodziły się z Twoich. Naprawdę podobało mi się bycie częścią tej społeczności i uczestnictwo w niej, i mam nadzieję, że uda mi się powtórzyć to przyjemne doświadczenie dla innych na TipStampers.com”.

Koszt delegowania wydaje się zaporowy, jeśli chodzi o uzyskanie adopcji. Jak planujesz pozyskać użytkowników przy początkowym koszcie?

– To prawda. Chociaż powiem, że myślę, że zachęty do płacenia marnych 10 czy 20 centów za publikowanie treści są wystarczająco duże, aby przełamać tę barierę. Otrzymanie 100% kosztów na wszystko później to całkiem niezła okazja.

Powiedziawszy to, zgadzam się, a ponieważ celem jest wprowadzenie nowych użytkowników, którzy nie będą już mieli środków w swoim portfelu HandCash, istnieje kategoria wprowadzająca przeznaczona tylko dla nich.

Nazywa się „Meet the Stampers” i publikowanie w nim nic nie kosztuje. Jest całkowicie BEZPŁATNY i właśnie tam my i społeczność możemy zapewnić pozytywne pierwsze wrażenia nowo wprowadzonym użytkownikom, obsypując ich wskazówkami Bitcoin, aby rozpocząć ich podróż do tipstampingu.

Stamtąd będą mieli środki do zaksięgowania, a następnie zapełnią swój portfel. Z ich zawartością lub poprzez zakup kartą kredytową HandCash.”

Opłaty za udostępnianie i śledzenie są interesujące, jeśli wiele osób korzysta z platformy, ale nie są przydatne bez dużej aktywności. Jak planujesz zachęcić do większego korzystania z platformy?

„To prawda, udostępnienia i obserwacje musiały być wbudowane od samego początku, ale mają one wartość tylko wtedy, gdy platforma będzie miała dużą aktywność. Aby to wygenerować, musimy poszerzyć bazę użytkowników. Oznacza to połączenie marketingu, promocji, zaangażowania, budowania społeczności i interakcji z publicznością. Gry, podpowiedzi, promocja treści, ekskluzywne wydarzenia i tak dalej. Nieustanne działanie jest koniecznością. Tam nie ma lenistwa.

Widzieliśmy inne podobne platformy blogowe stworzone na BSV, takie jak Yours, Bitpost.app i Bit.sv, które albo zawiodły, albo miały bardzo małą aktywność. Jak uczyć się na ich błędach i sprawić, by TipStampers odniósł sukces?

„Jeśli Twoim celem jest przyjęcie mainstreamowej publiczności poza kryptowalutami, musisz się do nich odwołać. Platforma nie może obracać się wokół interesów kryptoentuzjasty, musi obracać się wokół interesów przeciętnego człowieka. Blockchain nie może być główną atrakcją aplikacji, musi czaić się w cieniu.

Ale kiedy ludzie korzystają z blockchain, musi to być płynne doświadczenie, z którym przeciętny człowiek czuje się komfortowo – co osiągnął HandCash. Wysyłasz pieniądze z uchwytów i resetujesz hasło przez e-mail i telefon komórkowy. Nie przez zastraszające frazy nasienne. Ich interfejs użytkownika/UX jest również świetny, co również musi zostać zreplikowane na platformie. Łatwy w użyciu i zrozumiały, ale jednocześnie dobrze wyglądający.

Nic z tego nie ma jednak znaczenia, jeśli nie możesz nakłonić ludzi do tego, albo oni nie wracają. Musisz mieć na to plan. Musisz stworzyć środowisko, w którym ludzie chcą być stale częścią, a robisz to poprzez częste pozytywne angażowanie się w swoją społeczność. Utrzymywanie niskiego profilu nie wchodzi w rachubę.

To, co jest również potrzebne często, to uzyskanie „tam” nazwy i produktu. Potrzebujesz planu promocyjnego i musisz go zrealizować z wytrwałym wysiłkiem – z odrobiną hartu i harówki. Myślę, że w tym miejscu TipStampers może odnieść sukces, podczas gdy inne mogły nie być. Nie tylko kodowałem sieć mediów społecznościowych, ale zbudowałem biznes z planem, aby go wypromować i pozyskać użytkowników po przygotowaniu kodu. I planuję być tym, który to wykona, z odrobiną hartu i grindu. Myślę, że na tym polega główna różnica”.

Jakie są obecne problemy z aplikacjami społecznościowymi korzystającymi z technologii blockchain i walut cyfrowych?

„Jeśli masz na myśli te istniejące lub takie, które eksperymentowały z tym w przeszłości, odpowiedź byłaby bardzo podobna do mojej odpowiedzi z ostatniego pytania. Zasadniczo nie przemawia do odbiorców z głównego nurtu i utrzymuje krypto jako główny punkt. Naprawdę wierzę, że jest to ogromna przeszkoda w adopcji. Krypto jest przerażające i zniechęca przeciętnego człowieka.

W przypadku istniejących aplikacji społecznościowych, które nie korzystają jeszcze z łańcucha bloków, ale zastanawiają się nad tym, jest to trudniejsze pytanie, ponieważ może być używane inaczej dla każdej aplikacji. Może przechowywanie danych w jakiś sposób przydałoby się któremuś z nich. Ale w przypadku płatności od jednego do drugiego zależy to od treści.

Na przykład nie jestem pewien, czy płatne polubienia na Facebooku byłyby świetnym przypadkiem użycia, w oparciu o to, co tam zostało opublikowane. Zdjęcia znajomych i rodziny, a co nie. Nie ma sensu włączać płatności za tego typu treści. Rodzaj produkowanych treści naprawdę musi mieć sens, aby przynosić centy. Jeśli złapiesz mój drift…”

Wiele kategorii jest dostępnych ze strony głównej witryny; jak sprawić, by użytkownicy korzystali z nich i ponownie je odwiedzali?

„Mam nadzieję, że ludzie po prostu uznają konkretną kategorię za użyteczną lub przyjemną na tyle, że dodają ją do zakładek w Windbell, a to przypomnienie sprawi, że będą wracać. Ale jednym ze sposobów byłoby promowanie określonych treści w mediach społecznościowych. Lub przeprowadzenie wyzwania polegającego na opublikowaniu określonego rodzaju treści w ramach kategorii – powiedzmy w „Poradnikach” – byłoby kolejnym sposobem promowania ogólnej kategorii i zachęcania użytkowników do jej ponownego odwiedzenia.

Czy mógłbyś wyjaśnić, jak działa koncepcja „TipStampers Official”?

„Dobry magik nigdy nie dzieli się swoimi sekretami, ale ja nie wyciągam z kapeluszy króliczków, więc chyba się podzielę. Pamiętaj jednak, że wciąż rozwijam tę koncepcję, więc może nie być dokładnie tak, jak ją teraz opisuję.

Ale w zasadzie to działa tak. Zachęcamy ludzi do zadawania pytań lub listy, do której mogą dodać, lub ankiety, na którą mogą głosować w różnych mediach społecznościowych (pomoże to również zbudować nasze obserwacje na ich temat).

Ludzie mogą tam udostępniać swoje odpowiedzi, ale jeśli chcą być częścią rzeczywistych publicznych wyników „TipStampers Official”, muszą to zrobić na naszej platformie. Ponieważ tylko te wyniki są stemplowane w Blockchain, aby świat mógł zawsze czytać, między 24-48 godzinami po poczęciu. Gdy zegar wybije północ, wyniki są już widoczne, a ich szansa na udział w akcji zniknęła.

I to jest gra, w którą zamierzam grać. Zobaczymy, co się z tym stanie w przyszłości. Mam trochę pracy, zanim tam dotrę. Życz mi szczęścia i dziękuję za wsparcie.”

Dziękuję TipStampers za poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Mam nadzieję, że czytelnicy dowiedzieli się więcej o platformie i wypróbują ją. Zdobądź portfel HandCash i sprawdź stronę już dziś na TipStampers.com!

Obejrzyj: panel BSV Global Blockchain Convention, Better Payments with BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : TipStampers: The BSV powered interactive platform allowing content creators to earn – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO