Dubaj: Nowa grupa biznesowa chce wzmocnić sektor aktywów cyfrowych

Dubai Chamber of Digital Economy, jedna z trzech izb działających w ramach Dubai Chambers, ogłosiła utworzenie nowego podmiotu skoncentrowanego na aktywach cyfrowych o nazwie Dubai Digital Assets Business Group (D2A2).

Według raportu Emirates News Agency (WAM), grupa skupi się na wzmocnieniu roli branży aktywów cyfrowych w rozwoju gospodarczym Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego regionu Bliskiego Wschodu. Ma również mandat do ulepszania infrastruktury biznesowej i wspierania rozwoju zasobów cyfrowych w Emiracie Dubaju.

Minister stanu ZEA ds. sztucznej inteligencji, gospodarki cyfrowej i aplikacji telepracy oraz przewodniczący Dubai Chamber of Digital Economy, Omar bin Sultan Al Olama, skomentowali, że utworzenie D2A2 jest zgodne ze strategią Dubai Chamber of Digital Economy of Digital Economy dotyczącą przyspieszenia rozwoju cyfrowa gospodarka emiratu.

Gaurang Desai, przewodniczący nowo utworzonego D2A2, dodał, że wszyscy eksperci z branży aktywów cyfrowych mogą dołączyć do grupy, aby pomóc w rozpowszechnianiu zasad odpowiedzialności, uczciwości i przejrzystości, a także w promowaniu najwyższych standardów zawodowych i etycznych.

„D2A2 wzmocni zaangażowanie branży aktywów cyfrowych na rzecz społeczeństwa poprzez edukację społeczeństwa i opracowanie narzędzi w celu zwiększenia dostępu do technologii i rozwoju technologii dla wszystkich. Będzie również wspierać wysiłki branży aktywów cyfrowych na rzecz poprawy jakości, środowiska, zarządzania energią i ochrony inwestorów” – zauważył.

Zadaniem D2A2 jest przede wszystkim promowanie branży aktywów cyfrowych w Dubaju, zwiększanie przejrzystości poprzez analizę rynku i dane, wspieranie interesów i rozwój spółek zajmujących się aktywami cyfrowymi oraz wspieranie współpracy transgranicznej.

Dubaj realizuje wizję stania się globalnym centrum zasobów cyfrowych

Utworzenie jednostki nastąpiło po tym, jak rząd Dubaju ogłosił niedawno utworzenie komitetu metawersu kierowanego przez księcia koronnego, Jego Wysokość Szejka Hamdana bin Mohammeda. Podobnie jak D2A2, komisja ma również za zadanie promowanie konkretnego aspektu Dubaju i wizji ZEA globalnej dominacji w przyjmowaniu technologii związanych z zasobami cyfrowymi.

Jak dotąd nacisk Dubaju przynosi imponujące rezultaty. W 2022 r. kilka uznanych na całym świecie firm zajmujących się aktywami cyfrowymi, w tym Binance, Huobi, Kraken i FTX, otworzyło swoje sklepy w Emiratach.

Financial Times donosi, że podejście Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich do zasobów cyfrowych kontrastowało z innymi jurysdykcjami, takimi jak Singapur i Hongkong, które są kolebkami światowego handlu i finansów.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, The Future World with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Dubai: New business group seeks to strengthen digital asset sector – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO