Codough tworzy token „CUSD” do mikropłatności w bardziej znanych cenach w dolarach

Codugh, platforma, która płaci programistom mikropłatności w czasie rzeczywistym za korzystanie z ich kodu, opracowała własną wersję stablecoin, aby poradzić sobie z problemami ze zmiennością cen. „Cudgh USD” lub CUSD to stokenizowany zasób w łańcuchu bloków BSV zaprojektowany specjalnie do niewielkich płatności. Utrzymuje stałą wartość jednej setnej centa amerykańskiego (0,001 USD), aby zapewnić użytkownikom Codugh większe bezpieczeństwo cenowe.

https://twitter.com/Codugh/status/1557692051600248835?s=20&t=NoQaEqStDeOxVfqpzzB99g

Firma ogłosiła również, że zwiększy liczbę zasobów cyfrowych, które obsługuje dla wag. Wcześniej aplikacja tylko dla BSV, teraz będzie zawierać BTC, ETH, Litecoin (LTC), Stellar Lumens (XLM), Axie Infinity (AXS) i Tether (USDT).

W poście na blogu wyjaśniającym cel CUSD Codugh powiedział, że istnieje potrzeba bardziej stabilnego cenowo sposobu dostarczania mikropłatności, dającego użytkownikom „całkowicie płaskie, natywne doświadczenie, przy jednoczesnym korzystaniu z blockchain pod maską”.

Codough opracował CUSD, aby rozwiązać jeden z największych problemów związanych z adopcją blockchain: zmienność cen. Świat ma prawie nieskończone możliwości korzystania z szybkiej i bezpiecznej sieci mikropłatności cyfrowych, ale potencjalni użytkownicy są często odstraszani przez gwałtowne wahania wartości, które wpływają na dochody i oszczędności. Jest to symptom wcześniejszego skupienia się branży na spekulacji i handlu cenami aktywów, a nie na pracy nad tworzeniem praktycznych zastosowań.

Ci, którzy faktycznie opracowują praktyczne zastosowania, jak Codugh, muszą znaleźć kreatywne rozwiązania tego problemu. Post na blogu mówi:

„CUSD pozwala na te same tanie natychmiastowe mikrotransakcje, na które pozwala kryptowaluta, będąc jednocześnie odpornym na zmienność cen. Użytkownicy CUSD nie muszą rozumieć kryptowalut ani zajmować się nimi bezpośrednio, wszystko, co widzą, gdy obracają pieniędzmi, to dolary amerykańskie.

CUSD w pakiecie produktów Codough i ewentualnie projektach stron trzecich

W rozmowie z CoinGeek współzałożyciel Codugh, Shashank Singhal, powiedział, że ma nadzieję, że CUSD „rozwiąże największy z naszych obecnych problemów i pozwoli nam na bardziej agresywny wzrost”.

Sam CUSD jest natywnym tokenem BSV działającym w protokole STAS. Umożliwia Codugowi wycenę wszystkich swoich usług API w USD, a użytkownikom posiadanie sald o wartości USD. CUSD może być obecnie używany tylko na platformie Codough, a użytkownicy mogą wybierać preferowane zasoby cyfrowe, aby wypłacić je do zewnętrznych portfeli.

Codugh zaprosił inne projekty do wykorzystania CUSD we własnych produktach i zamierza rozszerzyć token fiat mikropłatności na inne obszary swojego pakietu produktów.

Singhal powiedział, że firma bada różne rozwiązania w kilku różnych przypadkach użycia mikrotransakcji. Miejmy nadzieję, że może to obejmować procesor płatności mikrotransakcji, pamięć masową w chmurze, usługi obliczeniowe i rozwiązania zorientowane na IoT.

Chociaż inne stablecoiny już istnieją, są one denominowane w pełnych centach, co czyni je niepraktycznymi na platformach takich jak Codugh. System działa poprzez wysyłanie mikropłatności do programistów za każdym razem, gdy ich kod jest używany w innych aplikacjach. W przeciwieństwie do innych bibliotek kodu i platform API, musi dokonywać tych płatności w czasie rzeczywistym. Dzięki temu programiści (którzy często piszą swój kod w niepełnym wymiarze godzin lub między innymi miejscami pracy) nie muszą czekać tygodniami/miesiącami, aż metody płatności w walucie fiducjarnej osiągną wystarczającą wartość, aby transakcja była opłacalna.

Utrzymanie wartości CUSD w mikrodolarach

Obecna wersja CUSD jest bardziej „stablecoinowa” niż prawdziwy stablecoin typu, do którego przywykliśmy w blockchain. Kwestie wspólne dla wszystkich takich aktywów obejmują potrzebę utrzymania sztywnej ceny i sposób jej wykonywania.

Singhal powiedział, że rezerwy BSV Codugh obecnie wspierają kurs 0,0001 CUSD i zauważa, że ​​firma ma „znaczące rezerwy BSV gotowe do wdrożenia w przypadku znacznych wahań cen”. Jednak kołek musiałby być bardziej sformalizowany, gdyby stał się szerzej stosowany.

„W najbliższych miesiącach zamierzamy zmierzać w kierunku odpowiednich rezerw fiat. Obecnie waluty CUSD można używać tylko w ramach platformy Codough do korzystania z naszych produktów i usług. Dopóki nie uruchomimy rezerw fiat i nie będziemy mieć odpowiednich planów dotyczących weryfikacji fiat peg, nie pozwolimy na transfer CUSD poza platformę Codough. Nasze rezerwy BSV znacznie wykraczają poza to, czego oczekujemy od naszych użytkowników w CUSD w najbliższej przyszłości”.

Jedną z największych zalet łańcucha bloków BSV jest jego zdolność do przetwarzania szybkich mikropłatności, a nawet nanopłatności za cenę, która czyni takie płatności realistycznymi. Jest to niemożliwe w sieciach płatności fiducjarnych bez łączenia płatności, a wysokie opłaty w innych sieciach blockchain, takich jak BTC, sprawiają, że mikropłatności w łańcuchu są równie trudne.

CUSD zamierza połączyć tę siłę z bardziej rozpoznawalnymi (i stabilnymi) wartościami dolara, wykorzystując również możliwości tokenizowanych aktywów BSV. BSV tworzy zupełnie nowe modele ekonomiczne dla ery cyfrowej z miliardami mikropłatności. Systemy takie jak Codough pomagają wypełnić luki w doświadczeniu i wiedzy na temat blockchain dla użytkowników, oferując jednocześnie dodatkową warstwę bezpieczeństwa cenowego.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Małe płatności, Wielka zabawa: mikropłatności dla gier casual

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Codugh creates ‘CUSD’ token for micropayments in more familiar dollar prices – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO