SBI Group zaoferuje obrót instrumentami pochodnymi OTC w USA po zatwierdzeniu przez CFTC

Japoński gigant finansowy SBI Group ogłosił plany rozszerzenia swoich partnerów handlowych i usług na amerykańskim rynku aktywów cyfrowych. Megabank planuje wejście do handlu instrumentami pochodnymi aktywów cyfrowych w USA.

Bank stwierdził to w zawiadomieniu ujawniającym, że Clear Markets North America Inc., amerykańska spółka zależna Clear Markets (CM), w której posiada 12% udziałów, uzyskała zgodę Komisji Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) na oferowanie fizycznie rozliczone pozagiełdowe (OTC) instrumenty pochodne na aktywa cyfrowe.

SBI zauważyło, że zatwierdzenie jest pierwszym tego rodzaju wydanym w ramach regulacji CFTC Swap Execution Facility (SEF). Clear Markets jest twórcą i operatorem elektronicznych platform transakcyjnych. SBI Alpha, animator rynku aktywów cyfrowych Grupy SBI, przeprowadził już transakcje pilotażowe na swojej platformie transakcyjnej.

W międzyczasie Clear Markets uruchomi ofertę instrumentów pochodnych OTC na aktywa cyfrowe z obrotem opcjami USD/BTC dla inwestorów instytucjonalnych z planami rozszerzenia oferowanych produktów w przyszłości. SBI zauważyło, że zatwierdzenie to duży krok dla branży aktywów cyfrowych w USA.

„W Stanach Zjednoczonych uzyskanie zgody na obsługę kryptowalut zajmuje bardzo dużo czasu (lub nie można uzyskać zgody). Wierzymy, że tym razem zatwierdzenie nowych instrumentów pochodnych kryptowalut przez CFTC będzie dużym krokiem w kierunku tego ostatniego rozwoju” – czytamy w przetłumaczonym fragmencie z japońskiego zawiadomienia.

Mając wizję stania się platformą finansową nowej generacji w erze cyfrowej, SBI group zainwestowała w kilka innych firm zajmujących się aktywami cyfrowymi oprócz Clear Markets. SBI Group posiada udziały w szwajcarskim banku aktywów cyfrowych Sygnum, a także na japońskich giełdach TaoTao i FXCoin.

CFTC stara się rozszerzyć swoje uprawnienia w zakresie regulacji cyfrowych

Zatwierdzenie przez CM pojawia się w wyniku agitacji CFTC w celu rozszerzenia jej uprawnień do nadzoru nad zasobami cyfrowymi. Amerykański regulator kontraktów terminowych na towary poprosił prawodawców o wprowadzenie przepisów, które dadzą mu bardziej centralną rolę w regulowaniu instrumentów pochodnych aktywów cyfrowych i aktywów cyfrowych klasyfikowanych jako towary.

Agitacja opłaciła się, ponieważ dwa nadchodzące ustawy w Senacie USA podniosą władzę CFTC, jeśli zostaną przyjęte. Pierwszym z nich jest Ustawa o Odpowiedzialnych Innowacjach Finansowych zaproponowana przez senatorki Cynthię Lummis (R-WY) i Kirsten Gillibrand (D-NY). Niedawno senator Debbie Stabenow (D-MI) i John Boozman (R-AR) zaproponowali ustawę Digital Commodities Consumer Protection Act z 2022 r.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Re-Inventing Business with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SBI Group to offer OTC derivatives trading in US after CFTC approval – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO