Giełda w Szanghaju Hotbit zawiesza usługi, ponieważ władze badają byłego pracownika

Hotbit, giełda w Szanghaju, zawiesiła funkcje wpłat, wypłat, handlu i finansowania po dochodzeniu w sprawie byłego pracownika, że ​​roszczenia giełdy wpłynęły na jej działalność.

W ogłoszeniu z 10 sierpnia giełda ujawniła, że ​​automatycznie anuluje wszystkie niewypełnione otwarte zlecenia swoich użytkowników, aby zapobiec stratom z powodu wahań na rynku. Wszystkie lewarowane pozycje ETF również zostaną przymusowo zlikwidowane.

Pomimo drastycznych działań Hotbit starał się zapewnić swoich użytkowników, że ich fundusze są bezpieczne.

https://twitter.com/Hotbit_news/status/1557347934983061504?s=20&t=zIWU9i0TXl99LYmbg1MlyQ

W osobnym komunikacie giełda ujawniła, że ​​wstrzymanie jej usług było spowodowane dochodzeniem władz w sprawie jednego z jej byłych pracowników. Nieznany pracownik podobno opuścił giełdę cztery miesiące temu. Podczas swojego pobytu w Hotbit był rzekomo zaangażowany w projekt podejrzany o zachowanie przestępcze.

W związku z tym kilku starszych menedżerów Hotbit zostało wezwanych przez władze od lipca i pomaga w śledztwach.

Pytasz, jak to wszystko ma związek z funduszami użytkowników? Cóż, giełda twierdzi, że organy ścigania zamroziły fundusze, gdy prowadzi śledztwo w sprawie byłego pracownika.

„Hotbit i pozostali pracownicy kierownictwa Hotbita nie są zaangażowani w projekt i nie mają wiedzy o nielegalnych informacjach związanych z projektem. Jednak nadal aktywnie współpracujemy z organami ścigania w ich dochodzeniach i stale komunikujemy się z nimi za pośrednictwem naszych prawników i wnioskujemy o uwolnienie zamrożonych aktywów – powiedziała giełda, która ma również biura w Tajpej.

Wstrzymanie wypłat martwi większość użytkowników Hotbit. W końcu jest to rok, w którym po wstrzymaniu wypłat nastąpiło upadek i kolejne złożenie wniosku o bankructwo na podstawie rozdziału 11 w takich firmach jak Voyager Digital i Celsius Network.

Wcale nie jest lepiej, że komunikacja z Hotbit jest w najlepszym razie zagadkowa. A potem jest użycie płaczliwego GIF-a postaci animacji Anyi Forger, aby ogłosić co najmniej milionowi ludzi (tyle użytkowników twierdzi, że giełda ma na swojej stronie internetowej), że mogą tracić pieniądze. W czasach, gdy firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi straciły dziesiątki miliardów dolarów, użytkownicy Hotbit z pewnością nie docenią lekkiego sposobu, w jaki giełda wydaje się radzić sobie z problemem.

Na razie jedyne, co użytkownicy Hotbita mogą zrobić, to czekać i mieć nadzieję, że nie jest to kolejny domek z kart, który się rozpada i ponosi z nim ofiary.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Prawo i porządek: Zgodność z przepisami dotyczącymi Blockchain i zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Shanghai exchange Hotbit suspends services as authorities probe ex-employee – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO