Samsung podpisuje umowę MoU o udostępnieniu nowego narzędzia offline projektu NFT

Południowokoreański gigant elektroniczny Samsung pracuje nad zbudowaniem swojego ekosystemu non-fungible token (NFT). Samsung podpisał protokół ustaleń (MoU) z kilkoma sklepami detalicznymi, aby zapewnić swojemu projektowi New Galaxy NFT rzeczywiste narzędzie.

Zgodnie z komunikatem prasowym posiadacze Samsung NFT mogą uzyskać dostęp do zniżek po sfinalizowaniu zakupu flagowych telefonów firmy z serii Galaxy S22 i Galaxy Tab S8 w określonych punktach sprzedaży detalicznej w Korei Południowej. Punkty sprzedaży obejmują Samsung Digital Plaza, Shilla Duty Free Shop, Show Golf i E Cruise.

Klienci, którzy posiadają jeden z elementów NFT, będą mogli uzyskać dostęp do korzyści, takich jak zniżki i oszczędności we wspomnianych punktach sprzedaży. Rzecznik firmy powiedział, że inicjatywa ma na celu promowanie innowacji w zakresie doświadczeń konsumentów.

„Samsung Electronics będzie nadal wprowadzać innowacje w zakresie obsługi klienta, które łączy świat wirtualny ze światem rzeczywistym, korzystając z NFT z różnymi partnerami” – powiedział urzędnik.

W lutym Samsung uruchomił projekt New Galaxy NFT w ramach partnerstwa z Theta Networks. NFT zostały przekazane jako cyfrowe pamiątki klientom Samsunga w Korei Południowej, którzy w tym czasie zamówili w przedsprzedaży telefony z serii Galaxy S.

Samsung zamierza rozszerzyć tę inicjatywę na klientów, którzy zamówią w przedsprzedaży nowe serie składanych telefonów, w tym Z Flip 4 i Z Fold 4, które zostaną ogłoszone podczas wydarzenia rozpakowywania, które zaplanowano na 10 sierpnia. Jednak nadal nie jest jasne, czy inicjatywa będzie zostać rozszerzone na inne kraje.

Samsung pogłębia swoje korzenie w technologii blockchain

Inicjatywa ta jest tylko najnowszym osiągnięciem Samsunga w zakresie wdrażania NFT. Na początku tego roku Samsung ogłosił nową linię telewizorów Smart, które integrują NFT. Dzięki partnerstwu z Nifty platforma Smart TV NFT umożliwia użytkownikom przeglądanie ich NFT, a także poruszanie się po rynku NFT. Jest to dodatek do jego obecności w metawersie Decentraland.

Wcześniej Samsung dokonał również znaczących postępów we wdrażaniu technologii blockchain. Firma zintegrowała portfele aktywów cyfrowych w kilku swoich telefonach, opracowała chipy spełniające wysokie standardy bezpieczeństwa blockchain, a nawet rozważała uruchomienie własnej platformy i tokena blockchain.

Ramię inwestycyjne firmy uruchomiło również pierwszy ETF w Azji, aby śledzić firmy zajmujące się walutami cyfrowymi i technologiami blockchain. Tymczasem Samsung America pojawił się na pierwszych stronach gazet na początku tego roku za wykorzystanie technologii blockchain do projektu ponownego zalesiania na Madagaskarze.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Buzzmint: Elevating NFTs

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Samsung signs MoU deal to give new NFT project offline utility – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO