Rola zasobów cyfrowych w metawersie stanowi zagrożenie dla stabilności finansowej: badacze BOE

Badacze Banku Anglii (BOE) ostrzegają przed zagrożeniami systemowymi, jakie mogą stwarzać zasoby cyfrowe, jeśli ich zastosowanie w powstającej otwartej przestrzeni metawszechświata będzie nadal rosło.

W poście na blogu zatytułowanym „Kryptoassety, metawersum i ryzyko systemowe” Owen Lock z Oddziału Odporności BOE i Teresa Cascino z banku Fintech Hub podkreśliły, w jaki sposób rosnące powiązania aktywów cyfrowych z metawersami mogą zagrozić zyskom banków i stabilności finansowej gospodarek. .

W poście zauważono, że open-metaverse – które są platformami metaverse rozwijanymi w sposób będący własnością społeczności, w przeciwieństwie do platform tworzonych przez scentralizowane podmioty, takie jak Meta (NASDAQ:META) – jest wysoce uzależniony od zasobów cyfrowych, aby zachęcić programistów, twórców treści i użytkowników.

zasoby cyfrowe, takie jak waluty cyfrowe, tokeny niezamienne (NFT), tokeny zarządzania i tokeny użytkowe, spełniają funkcje, w tym odblokowywanie wartości w wielu łańcuchach bloków; udowodnienie własności, autentyczności i niepowtarzalności wirtualnej własności; nagradzanie górników i walidatorów; i jako magazyny wartości.

Jednak aktywa cyfrowe pozostają wysoce niestabilne i ryzykowne, jak zauważyło kilka organów regulacyjnych, takich jak Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), Rada Stabilności Finansowej (FSB) i Międzynarodowa Organizacja Papierów Wartościowych (IOSCO), zauważają naukowcy. . Wynika z tego, że jeśli platformy metaverse nadal będą odgrywać bardziej centralną rolę w życiu codziennym, zwiększyłyby ryzyko związane z zasobami cyfrowymi.

Odnotowując niepewność obaw, badanie przewiduje scenariusz, w którym gospodarstwa domowe trzymałyby więcej swojego bogactwa jako aktywa cyfrowe, podczas gdy korporacje mogą coraz częściej akceptować aktywa cyfrowe jako płatność za towary i usługi.

„Wszystko inne jest równe, im większy rozmiar rynku kryptoaktywów, tym większe są ryzyko i tym bardziej systemowe mogą się stać. Ważnym krokiem jest zatem, aby organy regulacyjne zajęły się ryzykiem związanym z używaniem kryptoaktywów w metaverse, zanim osiągną status systemowy” – dodaje badanie.

Wielka Brytania chce stać się centrum zasobów cyfrowych dzięki jasności regulacyjnej

Badanie nie jest pierwszym przypadkiem, w którym BOE ostrzega przed zagrożeniami systemowymi stwarzanymi przez zasoby cyfrowe. Wcześniej brytyjski bank centralny ostrzegał inwestorów przed angażowaniem się w aktywa cyfrowe, ponieważ ryzykują utratę wszystkich swoich pieniędzy. Zastępca gubernatora BOE Jon Cunliffe również niedawno ujawnił, że planowany cyfrowy funt nie będzie miał funkcji anonimowości, zgodnie z raportem Bloomberga.

Jednak Wielka Brytania wciąż staje się rajem zasobów cyfrowych, w którym bezpieczeństwo i ochrona konsumentów są na pierwszym planie. Rząd pracuje nad kilkoma proponowanymi ustawami i poprawkami, aby zrealizować tę wizję w nadchodzących dniach.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Metaverse, NFT i Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital assets’ role in the metaverse poses risks to financial stability: BOE researchers – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO