Tornado Cash usankcjonowane, Hodlnaut wstrzymuje wypłaty, NFT na Instagramie

Departament Skarbu USA sankcjonuje mikser walut cyfrowych Tornado Cash za rzekome pranie ponad 7 miliardów dolarów od 2019 roku.

8 sierpnia Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC) poinformowało, że cyberprzestępcy regularnie wykorzystywali Tornado Cash do prania pieniędzy. Według OFAC całkowita kwota wyprana przez mikser obejmuje 455 mln USD, które rzekomo zabrali hakerzy wspierani przez Koreę Północną Lazarus Group. W ślad za tym poszły fundusze warte 96 mln USD z czerwcowego napadu na most Harmony Bridge i co najmniej prawie 8 mln USD z zeszłotygodniowego ataku Nomada.

Brian E. Nelson, podsekretarz skarbu ds. terroryzmu i wywiadu finansowego, powiedział, że Tornado Cash wielokrotnie nie narzucał skutecznych kontroli mających na celu powstrzymanie go od regularnego prania funduszy na rzecz cyberprzestępców. Dodał, że nie wprowadziła również podstawowych środków w celu przeciwdziałania ryzyku. Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych jest najnowszą agencją rządową, która próbuje zapobiegać nielegalnym działaniom w przestrzeni aktywów cyfrowych.

Na całym świecie zamknięto prawie 13 000 kont w mediach społecznościowych za promowanie inwestycji w aktywa cyfrowe w Chinach.

9 sierpnia chińska administracja cyberprzestrzeni (CAC) ogłosiła, że ​​usunęła konta i strony internetowe w mediach społecznościowych w celu powstrzymania nielegalnych działań związanych z promocją inwestycji w waluty cyfrowe. Opierając się na wskazówkach innych użytkowników mediów społecznościowych, CAC usunął 989 mikroblogów i ponad 50 000 postów, a także podobno zamknął ponad 100 stron internetowych.

W Singapurze władze monetarne Singapuru (MAS) wydały kolejne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwami związanymi z obsługą waluty cyfrowej. Regulator potwierdził, że wycofuje wstępną „zasadniczą” zgodę na pożyczkodawcę walut cyfrowych Hodlnaut. Ostrzeżenie pojawia się po tym, jak Hodlnaut ogłosił w poniedziałek, że wstrzymuje wypłaty klientów. Pożyczkodawca dąży do uzyskania licencji na swoje usługi tokenów zgodnie z ustawą o usługach płatniczych 2019.

W oświadczeniu medialnym MAS powiedział, że wielokrotnie przypominał opinii publicznej o ryzyku i niebezpieczeństwach związanych z handlem walutami cyfrowymi. „Nie tylko wartości kryptowalut są wyjątkowo niestabilne, ale pieniądze klientów nie są chronione prawem” – powiedział rzecznik MAS w związku z zatrzymaniem przez Hodlnaut wycofywania się klientów.

W innych wiadomościach, non-fungable tokens (NFT) są teraz obsługiwane na Instagramie Meta (NASDAQ: META) w ponad stu krajach. Mark Zuckerberg, dyrektor generalny META, ogłosił, że firma rozszerzyła swoje wsparcie NFT na ponad 100 krajów Azji i Pacyfiku, Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki.

Oznacza to, że użytkownicy w tym regionie mogą teraz udostępniać swoje NFT na Instagramie – w kanale, w historiach, a nawet w wiadomościach. Ta funkcja umożliwia również użytkownikom łączenie się z cyfrowym portfelem walutowym.

A zanim pójdziesz, sprawdź najnowszy odcinek Blockchain Beat na ostatnim Global IoT Summit Dublin 2022 z Becky Liggero Fontana. Dodatkowo zobacz, jak Patrick Thompson i Tal Elyashiv ze SPiCE VC rozmawiają o inwestowaniu w firmy blockchain w More than Money.

Obejrzyj te filmy na kanale YouTube CoinGeek.

Obejrzyj: Więcej niż pieniądze, odcinek 12. z Tal Elyashivem ze SPiCE VC

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 99: Tornado Cash sanctioned, Hodlnaut halts withdrawals, NFTs on Instagram – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO