Kanadyjskie zegarki dołączają do US SEC w próbie Celsjusza

Kanadyjscy regulatorzy badają okoliczności, które doprowadziły do ​​upadku firmy Celsius Network pożyczającej waluty cyfrowe, dołączając do istniejących sond amerykańskich strażników.

Zgodnie z raportem gazety Financial Post z Toronto, jednym z kanadyjskich strażników zainteresowanych śledztwem jest Autorité des marchés financiers (AMF), regulator finansowy Quebecu.

Chociaż interes AMF leży częściowo w interesie mieszkańców, którzy mogli stracić środki, gdy upadł pożyczkodawca, częściowo leży to również w interesie jednego z największych inwestorów Celsjusza.

W październiku 2021 r. największy menedżer emerytalny w Quebecu, Caisse de dépôt et placement du Québec, wziął udział w rundzie finansowania kapitałowego, która pozyskała dla pożyczkodawcy 400 milionów dolarów. Z tego menedżer emerytalny wniósł 150 milionów dolarów, czyniąc go jednym z największych inwestorów w Celsjusza i podnosząc wycenę pożyczkodawcy do 3 miliardów dolarów. Przede wszystkim, przy 3 miliardach dolarów, wycena Celsjusza wzrosła 25-krotnie w porównaniu z wyceną w 2020 roku wynoszącą 120 milionów dolarów.

W tym czasie Caisse de depot było pełne pochwał dla Celsiusa i jego przywództwa, kierowanego przez dyrektora generalnego Alexa Mashinksy’ego. Gigant emerytalny, który zarządza aktywami o wartości ponad 326 miliardów dolarów, opisał pożyczkodawcę jako „wiodącą globalną platformę do zarabiania i pożyczania kryptowalut”, jednocześnie wyrażając pochwały na temat zarządzania Celsius „która stawia przejrzystość i ochronę klientów w centrum ich działalności. ”

Jak donosi gazeta, Ontario Securities Commission (OSC) również przyłącza się do śledztwa w sprawie Celsjusza, powołując się na źródła posiadające wiedzę na ten temat. W przypadku OSC zainteresowanie jest w pełni ukierunkowane na ustalenie, ilu mieszkańców zostało złapanych, gdy zawalił się domek z kart.

OSC i AMF dołączyły do ​​amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), badając pożyczkodawcę po tym, jak zamroził on wypłaty i wkrótce ogłosił upadłość na podstawie rozdziału 11. Kilka stanowych organów nadzoru, w tym w Teksasie, New Jersey, Alabamie, Kentucky i innych, również bada stopień Celsjusza.

I chociaż dwa kanadyjskie organy nadzoru prowadzą dochodzenie w sprawie Celsjusza, pożyczkodawca nie był zarejestrowany do prowadzenia działalności w Kanadzie.

Obaj odmówili komentarza lub nawet potwierdzenia sond.

„Nigdy nie zaprzeczamy ani nie potwierdzamy, że śledztwo jest w toku”, powiedział Sylvain Théberge, dyrektor ds. relacji z mediami w AMF.

„Ze względu na ogólną politykę OSC nie jest w stanie potwierdzić ani skomentować istnienia, statusu lub charakteru jakiejkolwiek skargi, przeglądu lub dochodzenia” – powiedział przedstawiciel OSC.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Canadian watchdogs join US SEC in Celsius probe: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO