Były szef BitMEX Greg Dwyer przyznaje się do winy za naruszenie BSA

Były dyrektor naczelny w giełdzie zasobów cyfrowych BitMEX przyznał się do wygaśnięcia podstawowych programów typu „znaj swojego klienta” (KYC) i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), zmieniając swój zarzut z początku tego roku.

Gregory Dwyer przyznał się do naruszenia ustawy o tajemnicy bankowej (BSA), stając się czwartym byłym dyrektorem BitMEX, który przyznał się do winy. Na początku tego roku Dwyer przyznał się do niewinności, określił oskarżenia jako „bezpodstawne” i przysiągł energiczną obronę przeciwko nim.

Dwyer był pierwszym pracownikiem, którego trzej założyciele BitMEX zatrudnili na giełdzie, kiedy była to tylko mała firma. Wspiął się w szeregi, by w pewnym momencie zostać szefem rozwoju biznesu.

Dwyer jest czwartą osobą, która przyznała się do winy za naruszenie BSA w BitMEX, podążając śladami trzech współzałożycieli – Arthura Hayesa, Bena Delo i Sama Reeda – z których wszyscy zmienili swoje zarzuty po tym, jak najpierw twierdzili, że są niewinni. Wszyscy trzej czekali nawet pięć lat za kratkami za swoje zbrodnie, ale wszystkim udało się uniknąć więzienia po swoich prośbach, na co Dwyer z pewnością musi liczyć.

Jak poinformował CoinGeek, Hayes dostał dwa lata w zawieszeniu, z których pierwsze sześć miesięcy musi odbyć w areszcie domowym. Ben Delo otrzymał jeszcze lżejszy wyrok w 30-miesięcznym okresie próbnym, podczas gdy Sam Reed otrzymał 18-miesięczny okres próbny.

Podczas gdy Dwyer prawdopodobnie nie trafi do więzienia, Departament Sprawiedliwości USA nadal uważa to za wygraną i wierzy, że będzie to przykład.

„Dzisiejszy zarzut odzwierciedla fakt, że pracownicy posiadający uprawnienia zarządzające na giełdach kryptowalut, nie mniej niż założyciele takich giełd, nie mogą świadomie lekceważyć swoich zobowiązań wynikających z ustawy o tajemnicy bankowej” – stwierdził mecenas Manhattan, Damian Williams, komentując zarzut.

39-latek miał spędzić dzień w sądzie w październiku. Jednak dzięki swojej prośbie uniknął procesu i zostanie skazany 10 listopada.

Wyrok będzie kulminacją akcji, która rozpoczęła się w październiku 2020 r., kiedy amerykańskie organy regulacyjne oskarżyły BitMEX o naruszenie podstawowych wymogów AML i KYC. Jak ujawniły zarzuty wobec giełd, zobowiązała się do zaprzestania obsługiwania amerykańskich użytkowników, ale jej wysiłki, aby uniemożliwić im dostęp do swojej platformy, były połowiczne i łatwe do ominięcia. W związku z tym klienci z USA handlowali na BitMEX przez lata po tym, jak giełda twierdziła, że ​​opuściła kraj.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Former BitMEX exec Greg Dwyer pleads guilty to BSA violation – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO