Kurt Wuckert Jr. zmienia gospodarza Messy Times Christophera Messinę w wielkiego blokera

Kurt Wuckert Jr. z CoinGeek niedawno dołączył do Christophera Messiny w podkaście Messy Times, aby omówić historię Bitcoina, dlaczego duże bloki są drogą i czym jest Bitcoin SV.

Przedstawiamy Kurta Wuckerta Jr.

Wuckert zaczyna od wyjaśnienia swojej przygody z Bitcoinem. W 2012 roku otrzymał od klienta z zadania drukowania bitcoin o wartości 100 dolarów. Dowiedziawszy się o tym kilka razy, wpadł do króliczej nory i pod koniec 2013 r. przeprowadził małą operację wydobywczą. Niedługo potem zaczął chodzić na spotkania Bitcoin. Chicago miało ich wtedy mnóstwo i mówi, że „zakochał się w Bitcoin”. Podobał mu się aspekt twardych pieniędzy i przypominał, że większość ludzi interesowała się tym elementem. Jednak po upadku Mt. Gox stał się „dziwnym kultem niedoboru” i zaczął skupiać się na inwestowaniu w Bitcoin, zamiast używać go jako narzędzia biznesowego.

Wuckert wcześnie podjął decyzję o dużych blokach, wierząc, że o rozmiarach bloków powinien decydować popyt ekonomiczny. W 2015 roku ożenił się i zrobił sobie przerwę od Bitcoina. Zanim się zorientował, rok 2017 był w pełnym rozkwicie; Ethereum było popularne, ICO kwitły, a bitcoin szalał. Postanowił zrobić transmisję na żywo na Facebooku, aby odpowiedzieć na pytania swoich znajomych. Stało się to cotygodniową transmisją o Bitcoin, która trwa.

Wojna domowa Bitcoina i późniejszy rozłam

Wuckert odzwierciedla retorykę wojen wielkości bloków. Opisuje to jako „śmieszne”, wspominając groźby, ataki DDoS, ludzi mówiących, że duże blokery to przejęcie bitcoina przez korporacje oraz cenzura opinii, które opowiadały się za dużymi blokami.

Wszystko to ostatecznie doprowadziło do podziału, w którym BTC Core i BCH rozeszły się. Wuckert słusznie twierdzi, że zwolennicy SegWit próbowali zmienić definicję Bitcoina, którą Satoshi zdefiniował jako nieprzerwany łańcuch podpisów cyfrowych.

Później Wuckert zdał sobie sprawę, że inwestorzy venture capital sfinansowali obie strony tej walki i poczuł, że został złapany w środku. To doprowadziło go do odkrycia firm takich jak Digital Currency Group. Mówi, że ta wojna domowa miała sedno tego, czym jest Bitcoin. Dla niego Bitcoin jest spójną strukturą egzekwowania zasad, a jeśli tak nie jest, to w ogóle nic.

Messina pyta, jak wielcy blokerzy pokonają małych blokerów. Wuckert wyjaśnia, że ​​to niezwykle trudne; retoryka wokół BTC jest kusząca, a ci, którzy kupują, są nagradzani pieniężnie. Porównuje się do kaznodziei wzywającego ludzi do skruchy, a nikt nie chce słuchać, ponieważ są zbyt zajęci imprezowaniem.

Uwaga autora: jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego duże bloki nieuchronnie pokonają małe bloki, przeczytaj ten doskonały post Zeming Gao.

Kto dziś wygrywa, a kto przegrywa ekonomicznie?

Wuckert zaczyna na to odpowiadać, pytając: Jeśli raka można wyleczyć za pomocą pigułki za 1 dolara, jakie jest prawdopodobieństwo, że trafi on na rynek? Uważa, że ​​nie jest prawdopodobne, aby duża firma wykupiła patenty i odłożyła je na półkę. Mówi, że Bitcoin jest taki; całkowicie sprawi, że Mastercard, Visa i inni główni gracze staną się przestarzałe, więc szybko wymyślili, jak to zmienić i unieszkodliwić.

Jeśli brzmi to jak teoria spiskowa, Wuckert przypomina nam, że aby to potwierdzić, wystarczy spojrzeć na to, kto finansuje rzeczy w przestrzeni Bitcoina. Większość dużych firm w branży znajduje się w portfolio Mastercard i podobnych inkubatorów VC. W ten sposób zaufane strony trzecie ponownie się włączyły.

Ponadto BTC ma przestarzałe funkcje w imię bezpieczeństwa. Narracja zmieniła się tak, że wszystko, co się liczy, to bezpieczne, niepowstrzymane, duże transakcje. Na które Wuckert pyta, kto by ich potrzebował, wskazując na nikczemnych graczy, którzy byli wielokrotnie powiązani z BTC.

Co to jest BSV?

Messina chce wiedzieć więcej o BSV i czym jest. Pyta Wuckert o szczegóły.

Wuckert wyjaśnia, że ​​BSVers wzięli to, co Satoshi powiedział o Bitcoinie, na przykład, że Bitcoin mógł konkurować z Visa, zanim został jeszcze wydany, i są zainteresowani zbadaniem tych pomysłów, aby sprawdzić, czy Satoshi miał rację.

Opowiada Messinie o tym, jak Satoshi zostawił Gavina Andresena na czele. Następnie zaprosił pięć osób i utworzył rodzaj komitetu, ale szybko stracił kontrolę, a projekt został przejęty, wycinając wiele funkcji i zastępując pomysły Satoshiego nowymi.

Mówiąc więcej o Satoshi, Wuckert mówi, że jest jasne, że to on jest dr Craig Wright. Podczas gdy on osobiście uważa, że ​​niektórzy inni wykonali pracę z nakrętkami i śrubami, takimi jak kodowanie, jest w 100% oczywiste, że dr Wright jest architektem. Jednym z głównych powodów, dla których Wuckert wierzy w niego, jest jego znajomość Bitcoina i sposób, w jaki podaje dogłębne wyjaśnienia rzeczy, o których inni nie wiedzą, takich jak funkcja jednego zwrotu.

Messina przypomina niedawną dyskusję z dr Wrightem, w której argumentował, że może być tylko jeden blockchain, tak jak jest tylko jeden internet, i podoba mu się to, że jest przeciwko strażnikom i poszukiwaczom czynszów. Dla niego argumenty Wrighta mają ogromny sens.

Tokenizacja na Bitcoinie

Dotykając krótko koncepcji tokenizacji w Bitcoin, Messina pyta, czy można powiedzieć, że duże bloki umożliwiają tokenizację, podczas gdy małe bloki nie.

Wuckert mówi, że to nie do końca prawda i możesz tworzyć ograniczone tokeny na BTC. Możesz jednak utworzyć prawie każdy rodzaj tokena na BSV. Wyjaśnia, że ​​możesz nawet zamknąć pojedyncze satoshi w inteligentnym kontrakcie i podzielić je na frakcje, skutecznie tworząc nieskończone tokeny i zapewniając, że zawsze jest wystarczająco dużo jednostek satoshi, aby służyć jakiemukolwiek celowi.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Kurt Wuckert Jr. converts Messy Times host Christopher Messina into a big blocker – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO