Cała przestrzeń musi się jeszcze wykąpać

Wyobraź sobie, że ciężko pracujesz, próbując zbudować uczciwy, przynoszący dochody biznes na bazie technologii Bitcoin, która nie obejmuje przedsprzedaży monet ani transakcji NFT. Następnie wyobraź sobie, że nie zdobywasz praktycznie żadnych klientów, użytkowania, trakcji ani rozgłosu, podczas gdy anonimowe projekty zarabiają dziesiątki tysięcy dolarów w ciągu kilku dni od uruchomienia ICO lub NFT.

Zaobserwowałem, że zdarza się to wiele razy w przestrzeni Bitcoin SV, która przyciąga uczciwych budowniczych, ponieważ jest jedynym działającym mikropłatniczym, skalowalnym blockchainem. Istnieje przewrotna zachęta do nieustannego obiecywania nowych funkcji związanych z tokenami lub NFT, wyprzedaży, dotarcia na rynek wtórny, a następnie odrzucenia puszek w zakresie dostarczania czegokolwiek. Zarabia się łatwe pieniądze, więc po co zostać? Po co dodawać jakąkolwiek funkcjonalność do uruchomionych tokenów? Jak na ironię, niska cena tokenów na BSV i brak poważnych kontroli na rynkach tokenizacji zachęca do każdego oszustwa pod słońcem, ponieważ anonimowi twórcy mogą tworzyć alternatywne konta w mediach społecznościowych i uruchamiać token za tokenem bez konsekwencji.

Jaką wiadomość wysyła to do budowniczych, którzy spokojnie zmagają się z oczekiwaniami średnich zwrotów w porównaniu z ich odpowiednikami? Żeby było jasne, nie sugeruję, że ci budowniczowie powinni oczekiwać gwarantowanego sukcesu za ciężką pracę; Stwierdzam tylko, że nie mogą odnieść sukcesu, podczas gdy schematy Ponzi, które przynoszą wysokie zwroty w ciągu kilku dni, szaleją (dla tych, którzy wcześnie wchodzą i wychodzą).

Kapitał będzie gromadził się w kierunku wysokich zysków przed niskimi, nawet jeśli poziom ryzyka jest wysoki. Ponadto paradygmat wysokiego ryzyka wysokiego zwrotu zniechęci poważnych, rozsądnych inwestorów, którzy rozumieją, że zwroty te nie są trwałe. Dlatego twierdzenie jest takie, że cała przestrzeń cyfrowej waluty wymaga dalszego wypłukania, zanim jakakolwiek poważna firma korzystająca z tej technologii może naprawdę się pojawić. Ten paradygmat zaczyna się zmieniać wraz z krachem, który miał miejsce latem 2022 r. Ceny walut cyfrowych spadły o 50% lub więcej od początku roku, podobnie jak sprzedaż i ceny NFT.

Jednak ostatnie odbicie cen wskazuje, że inwestorzy nadal mają nadzieję na odbicie cen. Aby zamanifestować się prawdziwe uczciwe wykorzystanie podstawowej technologii, inwestorzy muszą doświadczyć jeszcze większego bólu. Ta niedawna katastrofa w 2022 roku jest moim zdaniem tylko strzałem ostrzegawczym. Rzeczywiście, niektóre z najgłośniejszych ust upokorzyło bankructwo, ale to dopiero początek. Ten krach ujawnił podobne zagrożenia z kryzysu finansowego z 2008 r. – swapy ryzyka kredytowego, zabezpieczone zobowiązania dłużne, zaostrzone przez skrajną dźwignię i niskie stopy procentowe. Czołowe firmy w kosmosie wciąż borykają się z problemami i/lub są przedmiotem dochodzenia rządu USA (Coinbase (NASDAQ: COIN), OpenSea, Kraken,
Binance).

Najgorsze jeszcze nadejdzie, ponieważ większe domino jak Tether i USDC jeszcze nie spadły. Z powodu utraty funduszy inwestorzy błagają teraz o regulacje zamiast powtarzać jak papuga „Kodeks jest prawem”. To nie przypadek, że rząd w końcu podejmuje działania po ujawnieniu zachowań przestępczych po niedawnej katastrofie. Osobiście nie mogę się doczekać dalszego rozmycia, bo tylko wtedy prawdziwe biznesy działające w dobrej wierze mogą mieć nawet szansę na sukces.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, BSV Blockchain: A World of Good

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The entire space still needs to take a bath – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO