Sankcje Skarbu USA Tornado Mikser gotówki

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) Ministerstwa Skarbu Stanów Zjednoczonych usankcjonowało oparty na Ethereum wirtualny mikser walut Tornado Cash i umieszcza na czarnej liście każdy adres Ethereum, który współdziała z usługą mieszania Tornado Cash.

„Dzisiaj Ministerstwo Skarbu sankcjonuje Tornado Cash, wirtualny mikser walut, który pranie wpływów z cyberprzestępczości, w tym tych popełnionych przeciwko ofiarom w Stanach Zjednoczonych” – powiedział podsekretarz skarbu ds. terroryzmu i wywiadu finansowego Brian E. Nelson.

„Pomimo publicznych zapewnień, Tornado Cash wielokrotnie nie narzucało skutecznych kontroli mających na celu powstrzymanie go od regularnego prania funduszy złośliwym cyberprzestępcom i bez podstawowych środków przeciwdziałających ryzyku. Ministerstwo Skarbu będzie nadal agresywnie podejmować działania przeciwko mikserom, które piorą wirtualną walutę dla przestępców i tych, którzy im pomagają” – dodał.

Tornado Cash to cyfrowy mikser walut, który zaciemnia historię transakcji, łącząc depozyty ETH od wielu użytkowników w jedną pulę przed wypłatą wypłat Ethereum, dzięki czemu nie można zidentyfikować, od którego użytkownika pochodzą środki.

OFAC twierdzi, że od 2019 r. wyprano 7 miliardów dolarów za pośrednictwem Tornado Cash, że jest to narzędzie znane z używania przez północnokoreańską grupę hakerską sponsorowaną przez rząd, a ostatnio było używane w exploitach DeFi Bridge do prania ponad 100 milionów dolarów.

OFAC uważa, że ​​miksery stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA i są narzędziem wykorzystywanym do ułatwiania napadów, oprogramowania ransomware, oszustw i innych cyberprzestępczości. Wiele osób zgadza się i uważa, że ​​nie ma powodu, aby ukrywać swoje ślady za pomocą usługi mieszania walut cyfrowych, chyba że popełniasz przestępstwo.

Ale jak to będzie działać?

Nie jest jasne, jak będzie działać i czy będzie skuteczne umieszczanie adresów Ethereum na czarnej liście, które wchodzą w interakcje z Tornado Cash. Wiele osób na Twitterze zwracało uwagę, że jeden adres może wysłać ETH do miksera Tornado Cash i wypłacić go na adres, którego nie są właścicielami — lub adres kogoś, kogo nie lubią — aby odbiorca Tornado Cash -skażony ETH trafia na czarną listę.

Niezależnie od tego, OFAC rozpoczął przypisywanie adresów, które miały znaczące interakcje z Tornado Cash i oczekuje się, że OFAC będzie nadal dodawać adresy do swojej listy Specjalnie Wyznaczonych Obywateli, listy osób i grup, które zostały wyróżnione, ponieważ naruszyły sankcje , w miarę upływu czasu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US Treasury sanctions Tornado Cash mixer – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO