Bank centralny Urugwaju wzywa Binance do oferty „kryptooszczędnych produktów”

Binance ponownie znalazł się na celowniku regulatora, tym razem w Ameryce Południowej. Banco Central del Uruguay (BCU) wezwał do wymiany oferty produktów oszczędnościowych w walucie cyfrowej bez zabezpieczenia licencji wymaganych do oferowania takich produktów.

Binance nie jest obce działanie bez licencji, a nawet oferowanie produktów, do których nie jest upoważniony. To sprawiło, że wymiana stała się głównym celem dla regulatorów na całym świecie, od Hongkongu po Niemcy, od Stanów Zjednoczonych po Filipiny. Tymczasem przeciwko giełdzie wniesiono pozew zbiorowy o wartości 9,9 miliarda funtów, wraz z Bittylicious, Kraken i Shapeshift, w imieniu inwestorów BSV w sprawie zbiorowego wycofania aktywów cyfrowych z giełdy.

W Urugwaju Binance reklamuje swoim użytkownikom produkty finansowe ukierunkowane na oszczędności bez zezwolenia organów regulacyjnych i obiecuje im określone stopy zwrotu, informuje Bloomberg Linea.

„Wezwanie do ogółu społeczeństwa o wykorzystanie ich oszczędności może być dokonane wyłącznie za pośrednictwem instytucji pośrednictwa finansowego upoważnionych do gromadzenia depozytów na rynku lub jako emitent zarejestrowany w rejestrze giełdowym”, zauważył bank centralny Urugwaju w swoim wezwaniu do Wymieniać się.

BCU nakazał Binance zaprzestać reklamowania tych usług.

W odpowiedzi na ostrzeżenie giełda poinformowała, że ​​prowadzi rozmowy z regulatorem w sprawie rejestracji. W bardzo podobny do Binance sposób twierdził, że jest w pełni skoncentrowany na zgodności i rozumie, że przepisy są jedynym sposobem na włączenie głównego nurtu branży aktywów cyfrowych.

„Binance potwierdza, że ​​jest liderem globalnego rozwoju ekosystemu kryptowalut i blockchain, współpracując z regulatorami, ustawodawcami, rządami i organami ścigania w celu zapewnienia najbezpieczniejszego środowiska”.

Oświadczenie jest prawie identyczne z kilkoma innymi, które giełda wydała w ciągu ostatnich kilku lat za każdym razem, gdy została złapana w błąd. Twierdził, że działa bez licencji w kilku częściach świata, ponieważ lokalne przepisy nie są wystarczająco solidne, aby pomieścić waluty cyfrowe, co jest wyjaśnieniem, które regulatorzy teraz widzą.

Binance stracił 90% użytkowników po wdrożeniu KYC, mówi exec, zanim CZ szybko temu zaprzeczy

Binance działa przez większość swojego życia bez przestrzegania zasad KYC lub AML, co jest tajemnicą poliszynela. Jednak w lipcu 2021 r. zmniejszono maksymalną kwotę BTC, którą użytkownicy niebędący użytkownikami KYC mogą wypłacić z 2BTC do 0,06BTC.

Ten ruch drogo kosztował giełdę i doprowadził do utraty 90% bazy użytkowników, co przekładało się na miliardy dolarów utraconych przychodów, powiedział jeden z serwisów informacyjnych.

„Straciliśmy 90% klientów po wdrożeniu KYC, tracąc miliardy przychodów” – ujawnił Tigran Gambaryan.

Tigran i dwaj inni specjaliści ds. zgodności z Binance odnieśli się do ostatnich raportów, że Binance stało się ulubioną platformą przestępców do przenoszenia zasobów cyfrowych. Reuters na początku tego roku poinformował, że giełda przetworzyła 780 milionów dolarów na rosyjski rynek darknetowy Hydra.

Kilka godzin później dyrektor generalny Changpeng „CZ” Zhao zwrócił się do Twittera, aby zdyskredytować raport i twierdzić, że dane dyrektora zostały błędnie zacytowane w przypadku kliknięć.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Uruguay central bank summons Binance over ‘crypto savings products’ offerings – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO