Policja z Winnipeg otrzymuje fundusze na wzmocnienie jednostki dochodzeniowej ds. cyberprzestępczości związanej z blockchain

Rząd prowincji Manitoba zapewnia nowe fundusze departamentowi policji w stolicy, Winnipeg Police Service (WPS), w celu podniesienia umiejętności sił w walce z cyberprzestępstwami związanymi z zasobami cyfrowymi.

Minister sprawiedliwości Manitoby Kelvin Goertzen ogłosił w komunikacie prasowym, że 100 000 CAD (prawie 78 000 USD) zostało zatwierdzone dla WPS z Manitoba Criminal Property Forfeiture Fund.

Finansowanie umożliwi departamentowi przeszkolenie pięciu dodatkowych członków zespołu ds. cyberprzestępczości. Funkcjonariusze mają uczestniczyć w programie szkoleniowym „Kryptowaluta Certyfikowany Egzaminator”.

Część zatwierdzonej kwoty zostanie również przeznaczona na zakup specjalistycznego oprogramowania, takiego jak CipherTrace i Blockchain Forensics, aby pomóc policji w śledzeniu nielegalnych działań finansowych w przestrzeni aktywów cyfrowych.

W komunikacie podkreślono, że finansowanie pochodzi z wykładniczego wzrostu wskaźnika „przestępstw wykorzystujących cyberprzestępczość”. Według rządu liczba zgłoszonych cyberprzestępstw w prowincji wzrosła w ciągu ostatnich czterech lat o ponad 370%.

W oświadczeniu Sargent Trevor Thompson z policyjnej jednostki ds. przestępczości finansowej w Winnipeg powiedział, że wzrost ten może być związany z rosnącą popularnością zasobów cyfrowych w Kanadzie.

„Ponieważ kryptowaluty zyskały na popularności i stały się bardziej dostępne, przestępcy przenieśli się do tej przestrzeni i używają głównie kryptowalut jako medium do pozyskiwania funduszy od swoich ofiar. Aby zwalczyć wzrost wykorzystania kryptowalut w przedsiębiorstwach przestępczych, policja musi się dostosować” – powiedział.

Prowincja jest w trakcie dochodzenia w sprawie wielu zgłoszeń oszustw internetowych. Uważa się, że „oszustwo na dziadków”, jak policja nazywa te sprawy, zostało popełnione przez zorganizowaną grupę, która rzekomo wyłudziła ponad 100 000 dolarów od kilkunastu starszych mieszkańców Manitoby.

Kanada wciąż walczy o jaśniejsze przepisy dotyczące aktywów cyfrowych

Prowincja Manitoba od dawna zajmuje się sprawą przestępców zajmujących się zasobami cyfrowymi. W 2020 r. Komisja Papierów Wartościowych Manitoba (MSC) wydała ostrzeżenie dla konsumentów przeciwko dwóm firmom zajmującym się aktywami cyfrowymi, które atakowały mieszkańców prowincji po tym, jak dochodzenie ujawniło niespójności, które wskazywały, że firmy te były oszustwami.

Tymczasem Manitoba nie była jedyną kanadyjską prowincją, w której odnotowano wzrost oszustw związanych z zasobami cyfrowymi. Na początku tego roku grupa konsumencka Better Business Bureau (BBB) ​​ostrzegła, że ​​oszustwa związane z zasobami cyfrowymi stają się powszechne w kraju.

Według naszego poprzedniego raportu Bank of Canada stwierdził, że branża aktywów cyfrowych stanowi stosunkowo niewielkie ryzyko dla kraju, ale nadal potrzebuje regulacji, aby nadążyć za jego wzrostem.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Cybersecurity: A Safer World with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Winnipeg police get funding to boost blockchain-related cybercrimes investigation unit – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO