Nie inwestuj z Binance, mówi filipiński regulator papierów wartościowych

Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma podjąć działania egzekucyjne przeciwko nielegalnym działaniom Binance w tym kraju.

W odpowiedzi na wysiłki poparcia ze strony think tanku zajmującego się polityką publiczną Infrawatch PH, SEC ostrzegła opinię publiczną przed inwestowaniem w Binance. SEC przyznała również, że Binance nie ma autoryzacji ani licencji na działalność w kraju.

„Binance nie posiada niezbędnych uprawnień i/lub licencji do zabiegania o inwestycje, ponieważ tylko zarejestrowane korporacje mogą ubiegać się o niezbędne licencje na zabieganie o inwestycje i otrzymać niezbędne licencje”, list wysłany przez adwokata Olivera Leonardo, dyrektora Departamentu Egzekwowania i Ochrony Inwestorów SEC , powiedział.

SEC podkreśliła, że ​​nie uzyskując wymaganych licencji, Binance narusza między innymi Filipiński Kodeks Regulacji Papierów Wartościowych (SRC) oraz Zmieniony Kodeks Korporacyjny egzekwowany przez komisję. W związku z tym dział egzekwowania wzywa inwestorów, którzy mogli być dotknięci działaniem Binance, aby złożyć skargę.

Terry Ridon, przewodniczący Infrawatch PH, zauważył w oświadczeniu, że krok SEC jest mile widziany, ponieważ pokazuje zaangażowanie rządu w zapewnienie jasności polityki i zapewnia natychmiastową ochronę użytkownikom Binance.

„Ponieważ coraz więcej Filipińczyków uczestniczy w tym wschodzącym sektorze, obowiązkiem rządu jest zapewnienie, aby wszyscy dostawcy usług przestrzegali ścisłych mechanizmów regulacyjnych i podejmowali zobowiązania chroniące inwestującego społeczeństwa” – dodał.

Działalność Binance na Filipinach

Infrawatch PH napisał do SEC, aby poinformować ich o nielegalnej ofercie Binance i promocji niezarejestrowanych papierów wartościowych w zeszłym miesiącu. List argumentował, że ponad 1,4 miliona filipińskich użytkowników Binance było narażonych na nadmierne ryzyko, wzywając SEC do zakazu wymiany i nałożenia na nią grzywien i nakazów.

Wcześniej Infrawatch zaapelował do Departamentu Handlu i Przemysłu (DTI) o zakazanie Binance w czerwcu. W odpowiedzi DTI zauważyło, że nie ma podstawy prawnej do zakazania wymiany.

Tymczasem Binance ujawnił plany uzyskania wymaganych licencji od Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP), banku centralnego Filipin. Według raportu BitPinas, Changpeng „CZ” Zhao ujawnił, że chce zabezpieczyć licencję dostawcy usług wirtualnych aktywów (VASP) i licencję emitenta pieniądza elektronicznego (EMI) na Filipinach. Licencja VASP upoważni Binance do legalnego przeliczania walut cyfrowych na fiat iz powrotem, podczas gdy licencja EMI umożliwi giełdzie wydawanie aktywów cyfrowych w kraju.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Don’t invest with Binance, Philippines securities regulator says – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO