Raport Deloitte ujawnia kluczowe obawy, wyzwania związane z przyjęciem waluty cyfrowej

Globalna firma świadcząca usługi profesjonalne Deloitte przeprowadziła niedawno ankietę wśród kadry kierowniczej wyższego szczebla w amerykańskich organizacjach handlu detalicznego.

Według kierownictwa raport rzuca światło na obecne motywacje, kluczowe obawy i bariery w przyjmowaniu walut cyfrowych.

Kluczowe spostrzeżenia z raportu walut cyfrowych Deloitte

Deloitte przeprowadził badanie do raportu w dniach 3-16 grudnia 2021 r. i stwierdził, że jego celem jest uzyskanie wglądu w „postawy i inwestycje” związane z przyjęciem systemów płatności w walucie cyfrowej.

Według raportu, ponad 220 milionów ludzi używa obecnie walut cyfrowych, a postawy wobec nich szybko zmieniają się na lepsze. Przyjmowane są zarówno waluty cyfrowe, jak i stablecoiny, a zdecydowana większość kadry kierowniczej postrzega je jako wszechobecne w swoich branżach w ciągu pięciu lat.

Co najmniej 64% sprzedawców jest świadomych, że ich klienci chcą używać walut cyfrowych do ich płacenia, 83% oczekuje wzrostu zainteresowania ze strony klientów w ciągu najbliższych pięciu lat, a 75% z nich planuje akceptować waluty cyfrowe jako płatność w ciągu najbliższych 24 miesięcy .

Ponad połowa detalistów przetwarzających ponad 500 milionów dolarów rocznie wydała już ponad milion dolarów na akceptację walut cyfrowych. Aby to ułatwić, współpracują głównie z zewnętrznymi podmiotami przetwarzającymi płatności.

Ankietowani stwierdzili, że szybkość płatności i efektywność kosztowa są głównymi motywacjami do przyjęcia walut cyfrowych. Wspomnieli jednak również o wizerunku marki i powiększaniu bazy klientów jako potencjalnych korzyściach drugorzędnych.

Jakie wyzwania są postrzegane jako utrudniające przyjęcie, zgodnie z raportem? Kierownictwo wymieniło złożoność integracji, niepewność regulacyjną, bezpieczeństwo i stabilność cyfrowego rynku walutowego jako główne problemy.

Czy nikt nie powiedział tym ludziom prawdy o stanie walut cyfrowych?

Czytając raport Deloitte, uderzyło mnie przekonanie, że postrzeganie walut cyfrowych i technologii blockchain jest dużo bardziej optymistyczne niż rzeczywistość. Najwyraźniej sprzedawcy detaliczni przygotowują się na to, co ich zdaniem będzie kolejnym wielkim wydarzeniem w płatnościach, ale w rzeczywistości nawet ułamek wolumenu, który większość z nich robi na co dzień, spowodowałby zatrzymanie większości blockchainów.

Na przykład BTC, jak dotąd najbardziej znana waluta cyfrowa, jest w stanie przetwarzać tylko siedem transakcji na sekundę, a opłaty za transakcję znacznie przekraczają dolara. Ethereum, który jest domem popularnych stablecoinów, takich jak Tether (USDT) i USDC Circle, jest ledwo zdolny do 20 transakcji na sekundę, a opłaty wahają się od 3,50 USD na najniższym poziomie do 1500 USD i więcej, gdy robi się tłoczno. Nietrudno sobie wyobrazić, jaki może to być problem dla detalistów.

Jednak bariery technologiczne to nie jedyny problem. Obecnie branża jest pełna oszustw i przestępstw finansowych, takich jak pranie brudnych pieniędzy. Ze względu na obsesję na punkcie anonimowych transakcji i tzw. decentralizacji większość łańcuchów bloków, w tym te dwa, to plac zabaw dla przestępców wszelkiego rodzaju. Oczywiście, regulatorzy nie mogą na to pozwolić. Agencje takie jak SEC już stały się wrogo nastawione do większości cyfrowych walut, wymieniając kilka jako nielegalne papiery wartościowe, a jedynie nazywając oryginalny Bitcoin Nakamoto jako jasny. Inni regulatorzy z całego świata obiecali oczyścić przestrzeń w nadchodzących miesiącach i latach, kwestionując przetrwanie wielu popularnych obecnie walut cyfrowych.

Czy istnieje rozwiązanie obecnego bałaganu?

Jakie jest rozwiązanie tego wszystkiego? Nie jest jasne, w jaki sposób popularne waluty cyfrowe, takie jak BTC, ETH, TRX i DOT, lub stablecoiny, takie jak USDT i USDC, mogą kiedykolwiek stać się gotowe na prime time lub rozwiązać obawy sprzedawców ankietowanych przez Deloitte, ale jest nadzieja z oryginalnym blockchainem Bitcoina Satoshi Nakamoto , obecnie znany jako Bitcoin SV. Dziś jest w stanie przetwarzać 50 000 transakcji na sekundę, jego opłaty wynoszą jedną setną centa lub mniej nawet w godzinach szczytu i nigdy nie zdarzyło mu się, nawet podczas przetwarzania dziesiątek milionów codziennych transakcji, nie wypaczonych lub technicznie nieudanych. Co więcej, został zaprojektowany tak, aby od samego początku był w pełni zgodny z prawem i działał zgodnie z prawem.

Chociaż wspaniale jest widzieć pozytywne nastawienie dyrektorów handlu detalicznego do walut cyfrowych, prawda jest taka, że ​​istnieje tylko jeden elektroniczny system gotówkowy, który może być wystarczająco skalowalny, aby zaspokoić ich potrzeby. Bitcoin SV, oryginalny system peer-to-peer Satoshi, będzie musiał służyć jako kręgosłup tego wszystkiego, w przeciwnym razie rewolucja walut cyfrowych zniknie tak szybko, jak się pojawiła.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain Venture Investments: Driving Utility for a Better World

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Deloitte report reveals key concerns, challenges to digital currency adoption – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO