Inwestorzy BSV składają pozew za 9,9 mld funtów, ponieważ Craig Wright po raz kolejny udowodnił swoją rację w sprawie Petera McCormacka

W tym tygodniu w Wielkiej Brytanii wniesiono pozew zbiorowy o prawie 10 miliardów funtów (12,19 miliardów dolarów) przeciwko Binance, Kraken, Bittylicious i Shapeshift w związku z grupowym wycofaniem BSV z obrotu w 2019 r. Pozew został złożony przez BSV Claims Limited w imieniu Wielkiej Brytanii. konsumentów, którzy posiadali zasób cyfrowy.

Roszczenia wnoszone są w ramach nakazu postępowania zbiorowego (CPO) do brytyjskiego Trybunału Apelacyjnego ds. Konkurencji (CAT), organu sądowego, który ma uprawnienia do rozstrzygania sporów dotyczących prawa konkurencji. CPO jest jak pozew zbiorowy w Stanach Zjednoczonych.

Firmy zostały oskarżone o publiczną zmowę w celu zniszczenia wzrostu i potencjału BSV, powodując straty dla posiadaczy i inwestorów. W oświadczeniu stwierdza się, że „wykreślenie z listy wynikało z osobistej wrogości osób odpowiedzialnych za te wymiany w stosunku do głośnego zwolennika BSV”. Stwierdza również, że „skutkami tego zachowania było zaszkodzenie konkurencji poprzez sztuczne obniżanie wartości BSV, powodując straty posiadaczy i inwestorów w monetę”. Binance i Kraken rzekomo przejęły BSV niektórych użytkowników po usunięciu z listy.

Według dyrektora i przedstawiciela klasy BSV Claims Lorda Davida Currie z Marylebone: „Sprawa jest okazją do wykazania, że ​​prawo konkurencji ma zastosowanie w sferze aktywów kryptograficznych w taki sam sposób, jak w przypadku innych rodzajów działalności gospodarczej”. Uważa, że ​​„członkowie klasy zasługują na ochronę przed zachowaniem antykonkurencyjnym”. Dodał, że „fakt, że opisana czynność usunięcia z obrotu… została uzgodniona i nie została zakwestionowana przez organy regulacyjne, budzi, moim zdaniem, poważne problemy z ochroną konsumentów”. Lord Currie był inauguracyjnym przewodniczącym brytyjskiego organu nadzoru ds. konkurencji i rynków.

W chwili pisania tego tekstu powiedział, że giełdy walut cyfrowych nie skomentowały jeszcze pozwu.

Nadal w Wielkiej Brytanii Sąd Najwyższy uznał podcastera Petera McCormacka za winnego zniesławienia w 15 zarzutach przeciwko dr Craigowi Wrightowi. Sędzia z Wielkiej Brytanii zgodził się również, że wspomniane tweety poważnie zaszkodziły reputacji dr Wrighta w Wielkiej Brytanii.

Po doxingu Wrighta jako twórcy Bitcoina w 2015 roku, miał do czynienia z ciągłym nękaniem publicznym, w którym McCormack odegrał kluczową rolę. Wright pozwał McCormacka za serię zniesławiających tweetów w 2019 roku. Stało się to po jednym z tweetów podcastera: „Kiedy zostanę pozwany?” Sędzia nakazał McCormackowi zapłatę nominalnej kwoty 1 GBP (1,22 USD) odszkodowania na rzecz dr Wrighta, oprócz już zapłaconych kosztów o wartości ponad 100 000 GBP (121,810 USD).

Więcej ataków w przestrzeni zasobów cyfrowych było świadkami w tym tygodniu.

Użytkownicy Solany stracili około 5 milionów dolarów po tym, jak globalny atak wyczerpał tysiące gorących portfeli. Kilka godzin po incydencie inżynierowie Solana Network nie zdefiniowali pierwotnej przyczyny włamania. Solana poradziła użytkownikom, aby porzucili zhakowane portfele i zachęciła ich do wypróbowania portfeli sprzętowych.

Atak nastąpił po exploitzie Nomada na początku tego tygodnia, co spowodowało utratę prawie 200 milionów dolarów opakowanych ETH i BTC. Nomad to programowy pomost między Ethereum, Avalanche i innymi sieciami — umożliwiający przenoszenie zasobów z jednego łańcucha bloków do drugiego.

W innych wiadomościach strony internetowe Bitcoin przechodzą na protokół internetowy w wersji 6 (IPv6). Niektóre, takie jak CoinGeek i Bitcoin Association, zaczęły przeskakiwać do następnej wersji protokołu internetowego.

Bitcoin może w pełni wykorzystać swój potencjał dzięki protokołowi IPv6, który umożliwia bezpośrednie, bezpieczne i szybkie transakcje między setkami miliardów użytkowników i urządzeń na całym świecie – tworząc ogromną i nową gospodarkę cyfrową.

Aby dowiedzieć się więcej o IPv6 i jego współpracy z blockchainem BSV, zapoznaj się z tym wywiadem Jona Southursta z dr Craigiem Wrightem. Obejrzyj cały film na kanale YouTube CoinGeek.

Obejrzyj najnowszy odcinek CoinGeek Conversations tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 98: BSV investors file £9.9B lawsuit as Craig Wright proven right yet again in Peter McCormack case – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO