Binance Labs ogłasza współzałożyciela Yi He jako nowego szefa

Binance ogłosił w tym tygodniu, że współzałożyciel Yi He przejmie stanowisko szefa działu inwestycji venture capital i inkubatora Binance Labs. Firma zainwestowała w ponad 200 projektów w przestrzeni blockchain, a Binance twierdzi, że zarządza aktywami o łącznej wartości 7,5 miliarda USD, co czyni ją jednym z największych graczy VC w branży.

Yi powiedziała, że ​​jej wizją jest napędzanie przyszłego przyjęcia technologii blockchain w projektach Web3 poprzez „budowanie standardu dla branży blockchain”. Obecna bessa to najlepszy czas na inwestowanie w nowe projekty, powiedziała Yi i zamierza podwoić personel Binance Labs do 40 osób. Współzałożyciel i dyrektor generalny Binance Changpeng „CZ” Zhao powiedział, że obecne warunki stanowią „niezrównaną okazję do zidentyfikowania tych projektów z wytrwałością, aby rozwijać się w trudnych warunkach”.

Yi powtórzył te komentarze, mówiąc: „Częścią podróży, w której obserwowaliśmy rozwój Binance, szczególnie w trudnych warunkach rynkowych, była umiejętność zidentyfikowania tych założycieli, którzy mają umiejętności i ucieleśniają wartości potrzebne do prosperowania w środowisku, w którym zasoby są bardziej ograniczone ”.

Uruchomiony w 2018 r. Binance Labs koncentruje się na „projektach na wczesnym etapie w kluczowych branżach”. Niektóre z nich to Polygon, FTX, Certik, Axie Infinity, Kava i Dune Analytics. Zainwestował również w główne istniejące projekty blockchain, takie jak BTC i Ethereum. Binance Labs powiedział, że osiągnął 2,100% stopy zwrotu ze swoich inwestycji.

Binance Labs zgodziło się również przeznaczyć 500 milionów dolarów na ofertę przejęcia Twittera Elona Muska o wartości 44 miliardów dolarów. Jednak umowa ta jest obecnie przedmiotem dwóch sporów prawnych po próbie wycofania się Muska. Delaware Chancery Court rozpatrzy sprawę Twittera w październiku 2022 r., A Musk również przeciwstawił się firmie w tej sprawie.

Zespół niedawno sfinalizował również transakcję z funduszami inwestycyjnymi o wartości 500 milionów USD, w której uczestniczyli partnerzy Breyer Capital i DST Investment.

Władza Binance nad rynkami to dobre inwestycje

Inwestycje z Binance Labs są bardzo poszukiwane w branży blockchain, ponieważ projekt portfelowy ma duże szanse na umieszczenie swoich cyfrowych aktywów na giełdzie Binance. Biorąc pod uwagę, że notowania giełdowe mogą stworzyć lub zepsuć nowy projekt blockchain, a Binance jest jedną z najczęściej używanych giełd na świecie, jest to duży krok na drodze do sukcesu.

Lista śledzenia aktywów z portfolio Binance Labs jest dostępna tutaj.

Binance notorycznie napinało mięśnie wpływu na rynek w 2019 roku, prowadząc kampanię „Delist BSV”. Ten wysiłek, połączony z giełdami takimi jak Kraken i Shapeshift, miał na celu manipulowanie rynkiem aktywów cyfrowych poprzez usunięcie handlu BSV ze swoich platform. BSV było wówczas jednym z pięciu największych aktywów cyfrowych na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

Grupa inwestorów BSV niedawno dołączyła do złożenia pozwu zbiorowego w Wielkiej Brytanii (podobnego do pozwu zbiorowego w USA) przeciwko Binance, Kraken, ShapeShift i Bittylicious) w związku z kampanią. Twierdząc, że giełdy zaangażowały się w zachowania antykonkurencyjne, usuwając BSV z giełdy bez uzasadnionego powodu (poza uszkodzeniem jego wartości rynkowej), grupa domaga się również odszkodowania za pieniądze, które w rezultacie stracili. Zauważyli również, że działania giełd „nie zostały zakwestionowane przez organy regulacyjne”.

Chociaż kampania nie powiodła się w próbie zniknięcia BSV, wystarczyło usunąć BSV z radaru inwestorów podczas hossy na blockchain w latach 2020-21. To, czy BSV jest lepiej, jeśli pozostanie nieco poza spekulacyjnymi wzorcami szumu w blockchain, jest kwestią do dyskusji. Jednak giełdy takie jak LATOKEN i Huobi niedawno rozpoczęły nowe oferty BSV. Huobi Japan stała się pierwszą giełdą, która wymieniła BSV w tym kraju w czerwcu 2022 roku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance Labs announces co-founder Yi He as new head – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO