Hiszpania: Gigant bankowy Santander rozpocznie handel aktywami cyfrowymi w Brazylii

Brazylijska spółka zależna największego hiszpańskiego banku komercyjnego Banco Santander ogłosiła plany uruchomienia w najbliższych miesiącach usług handlu aktywami cyfrowymi dla swoich klientów.

W rozmowie z lokalnym wydawcą gazety Folha de S. Paulo, dyrektorem generalnym Banco Santander (Brazylia), Mario Leão, powiedział, że ruch ten był spowodowany dużym popytem na tę usługę.

„Zdajemy sobie sprawę, że jest to rynek, który ma pozostać i niekoniecznie jest to reakcja na pozycjonowanie się konkurentów; jest to po prostu wizja, że ​​nasz klient ma zapotrzebowanie na tego typu aktywa, więc musimy znaleźć najbardziej poprawny i najbardziej edukacyjny sposób, aby to zrobić” – powiedział Leão.

Dodał, że bank ma nadzieję, że w kolejnym raporcie kwartalnym w październiku udostępni więcej informacji o swoich planach. Według raportu Santander Brazil rozważa również oferowanie usług tokenizacji w celu emisji tradycyjnych aktywów rynkowych jako tokenów opartych na blockchain.

Ten ruch nie jest pierwszym przypadkiem, w którym hiszpański gigant bankowy wkroczył w technologię blockchain i aktywa cyfrowe. W 2019 r. Santander zawarł umowę z IBM na wykorzystanie technologii blockchain i sztucznej inteligencji do aktualizacji swojego rozwiązania pamięci masowej w chmurze.

W marcu jej argentyńska spółka zależna uruchomiła program pożyczek rolniczych we współpracy z Agrotoken. Uważany za pierwszy w swoim rodzaju, program wykorzystuje technologię blockchain, aby udzielać pożyczek rolnikom, wspierając pożyczki tokenami związanymi z towarami rolnymi, takimi jak soja, kukurydza i pszenica.

Brazylijskie banki wkraczają na rynek aktywów cyfrowych

Podobnie jak Santander, kilka innych instytucji finansowych wykazało zaufanie do rynku aktywów cyfrowych. Nubank, największy bank w Brazylii, uruchomił w maju platformę do handlu aktywami cyfrowymi. Platforma oferuje usługi handlu Bitcoin i Ether, a teraz ma ponad 1 milion użytkowników.

Podobnie, największy prywatny bank Brazylii, Itaú Unibanco, podzielił się projektami uruchomienia platformy tokenizacji opartej na blockchain, która może ostatecznie umożliwić również handel aktywami cyfrowymi.

Zwiększoną aktywność instytucji bankowych w branży aktywów cyfrowych w Brazylii przypisuje się przyjaznemu podejściu tego kraju do rynku i dużemu zainteresowaniu inwestorów. Rząd otwiera drzwi do zasobów cyfrowych, przygotowując przepisy, które zapewnią rynkowi przejrzystość.

Według raportu Bloomberga dzieje się tak nie tylko w Brazylii. Inne kraje Ameryki Łacińskiej również trzymają się tej linii i odnotowują rosnące zainteresowanie ze strony firm i inwestorów zajmujących się aktywami cyfrowymi.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, tokenizowanie aktywów i papierów wartościowych w Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Spain: Banking giant Santander to start digital assets trading in Brazil – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO