Filipiny: obsługa zasobów cyfrowych w portfelu mobilnym GCash

GCash, popularny mobilny portfel elektroniczny na Filipinach, ma wkrótce wspólne plany integracji zasobów cyfrowych. Integracja umożliwi użytkownikom handel zasobami cyfrowymi bezpośrednio na platformie portfela mobilnego.

Niel Trinidad, wiceprezes i szef działu nowych firm w GCash, podzielił się szczegółami i uzasadnieniem planu podczas warsztatów edukacyjnych Web 3.0 zorganizowanych przez firmę macierzystą GCash, Globe Telecom, we współpracy z Virtusio International.

W swojej prezentacji stwierdził, że filipiński rynek aktywów cyfrowych jest bardzo popularny i cieszy się dużym zainteresowaniem. Liczbowo podał, że 74% Filipińczyków było świadomych aktywów cyfrowych, 4% populacji (czyli 4,3 miliona Filipińczyków) już je posiada, podczas gdy kolejne 53% jest zainteresowanych posiadaniem zasobów cyfrowych.

„Pomimo obecnej bessy, zainteresowanie kryptowalutami i ich adopcja na Filipinach pozostają znacznie wyższe niż średnia światowa, głównie ze względu na popularność gier typu „graj, aby zarobić” wśród Filipińczyków, najlepszych graczy mobilnych na świecie” – powiedział Trinidad.

Dodał, że Filipińczycy należą do czołówki światowych właścicieli NFT. Trinidad zauważył również, że GCash chciał w tym czasie wejść na rynek, aby być przygotowanym na wprowadzenie ponad 4 milionów użytkowników, gdy rynek aktywów cyfrowych powróci.

„Teraz jest najlepszy czas na budowanie i naukę, aby wraz z późniejszym wzrostem rynku ponad 4 miliony Filipińczyków było gotowych w końcu wejść i uczestniczyć w przestrzeni kryptograficznej” – zauważył.

Wczesne oznaki integracji zasobów cyfrowych są już widoczne w aplikacji mobilnej GCash. Aplikacja ma teraz zakładkę “GCrypto”, która nadal wygląda na pustą, ale ma szybki odczyt:

„Krypto już wkrótce! Poznaj rynek Crypto w dowolnym miejscu i czasie! Kupuj, sprzedawaj i ucz się Crypto z GCash już wkrótce!”

Filipińskie firmy fintech w ostrej konkurencji o wbudowane zasoby cyfrowe

GCash już od jakiegoś czasu przygląda się rynkowi aktywów cyfrowych. Firma po raz pierwszy ujawniła plany wsparcia zasobów cyfrowych w zeszłym roku, kiedy wyraziła chęć podążania śladami innych dostawców usług płatniczych, takich jak PayPal, Square i Venmo.

Pierwszy krok do realizacji tych planów zrobiła w marcu tego roku, kiedy zaczęła umożliwiać użytkownikom kupowanie zasobów cyfrowych na popularnych giełdach, takich jak Paxos, Binance i Philippine Digital Assets Exchange (PDAX).

Jednak w tej usłudze jest silna konkurencja, ponieważ inne firmy fintechowe również weszły na rynek aktywów cyfrowych. Maya (dawniej PayMaya), inny popularny e-portfel, już uruchomił zintegrowaną platformę do handlu aktywami cyfrowymi, która zawiera portfel aktywów cyfrowych.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, BSV dla płatności detalicznych, przekazów pieniężnych i nagród

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippines: Digital assets support coming to GCash mobile wallet – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO