Sekretarz finansów Filipin wzywa BIR i BoC do cyfryzacji

Filipiński sekretarz finansów Benjamin E. Diokno wydał mocno sformułowaną dyrektywę dla krajowych agencji odpowiedzialnych za pobór podatków, aby zmodernizować i usprawnić ich działalność.

Urząd Skarbowy (BIR) i Urząd Celny (BoC), główne instytucje zajmujące się częścią wysiłku podatkowego kraju, zostały wezwane przez Diokno do cyfryzacji. Diokno zadzwonił na sympozjum zorganizowanym przez FinTech Alliance.ph, mówiąc: „Rząd spodziewa się uzyskać większe przychody dzięki szybszemu i szerzej zakrojonemu wzrostowi gospodarczemu. W związku z tym wydajna i skuteczna administracja podatkowa będzie miała kluczowe znaczenie w finansowaniu naszych priorytetów społeczno-gospodarczych”.

Rozproszył obawy obywateli, stwierdzając, że nie będzie podwyżek podatków. Agencje realizowałyby raczej tylko efektywne modele podatkowe. Po pierwsze, BIR przewiduje, że po usprawnieniu działań windykacyjnych, do końca roku może zebrać 2,43 biliona PHP (43,9 miliarda dolarów), podczas gdy BoC uważa, że ​​671,66 miliarda PHP (12,1 miliarda dolarów) jest uczciwym szacunkiem dla jego działalności.

Obie agencje poczyniły godne odnotowania postępy w ściąganiu podatków od 2020 r., ale niekorzystne czynniki makroekonomiczne spotęgowały apele o większą staranność ze strony agencji. Oczekuje się, że wdrożenie filipińskiego systemu identyfikacji pomoże agencjom w cyfryzacji ich działalności i położy podwaliny pod silne ożywienie gospodarcze.

Blockchain będzie odgrywał ważną rolę w wysiłkach digitalizacyjnych

Departament Budżetu i Zarządzania (DBM) przewodził wysiłkom na rzecz cyfryzacji wraz z agencją, która przedstawiła „Pierwszą 100-dniową mapę drogową cyfryzacji”.

Amenah F. Pangandaman stwierdził, że mapa drogowa zawiera obszerne plany, które będą badać możliwości infrastruktury chmury i wykorzystanie technologii rozproszonych rejestrów w operacjach rządowych. Pangandaman opisał cyfryzację jako „czwartą rewolucję przemysłową” i podkreślił potrzebę dostosowania się kraju.

Wykorzystanie DLT na Filipinach nabiera znacznego rozpędu. W czerwcu krajowy Departament Nauki i Technologii ogłosił eksperymenty z wykorzystaniem DLT, koncentrując się na tworzeniu „aplikacji niekryptowalutowych”.

Plany opodatkowania transakcji walutowych na Filipinach zostały wzmocnione przez prezydenta Ferdinanda Bong Bong Marcosa Jr., wywołując obawy o przyszłość branży. Prezydent wykonał apel zaledwie miesiąc po objęciu urzędu, próbując zebrać środki na finansowanie operacji rządowych.

„Nasz system podatkowy zostanie dostosowany, aby dogonić szybki rozwój gospodarki cyfrowej, w tym nałożenie podatku od wartości dodanej na dostawców usług cyfrowych” – powiedział.

Oczekuje się, że podatek od dostawców usług cyfrowych obniży dług kraju do poziomu poniżej 60% produktu krajowego brutto (PKB) i zmniejszy deficyt do 2028 r.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain for Government Data & Applications

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippines finance secretary urges BIR and BoC to embrace digitization – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO