Opierając się na patentach nChain

Jeśli chodzi o firmy z największą liczbą patentów i oczekujących aplikacji na blockchain, nChain znajduje się w pierwszej piątce, ale dlaczego firmy patentują swoje wynalazki?

„Patentowanie zapewnia wiele dróg do komercjalizacji pomysłów” – powiedział Sean Griffin, dyrektor ds. komunikacji i rozwoju korporacyjnego w nChain.

„Ochrona Twojego IP daje Ci możliwość wygenerowania zwrotu ze znacznego kapitału zainwestowanego w badania i rozwój wynalazków związanych z blockchain” – dodał.

Firmy muszą generować przychody, aby przetrwać, a patentowanie wynalazków jest jednym z najlepszych sposobów ochrony potencjalnego strumienia przychodów przez skończony czas. Ale poza korzyściami finansowymi, patenty pozwalają firmom chronić swoją wizję, zanim technologia leżąca u ich podstaw zostanie ujawniona światu i zacznie się konkurencja o pomysł.

Niektóre osoby i firmy dostrzegają w tej ochronie ogromną wartość. Wielu wynalazców woli mieć pierwszą szansę na wprowadzenie ich wynalazku na rynek, zanim reszta świata będzie miała szansę. W wielu przypadkach wynalazcy zostali porwani lub ukradzeni z ich własności intelektualnej tylko po to, aby później dowiedzieć się, że wykorzystali ją do wytworzenia produktu o innej wizji lub użyciu niż to, co zamierzał wynalazca.

Widzimy to w Bitcoin. Dr Craig S. Wright, główny naukowiec nChain, jest odpowiedzialny za uzyskanie wielu z ponad 1000 patentów nChain, które są kluczowe dla uruchomienia Bitcoina (BSV). Jednym z powodów, dla których dr Wright zaczął patentować te wynalazki, jest to, że chciałby, aby bitcoin urzeczywistnił się w sposób, w jaki Satoshi zwizualizował go w białej księdze Bitcoina. Jednak dr Wright uważa, że ​​ta wizja została utracona i przejęta w postaci BTC i BCH, które odeszły od bycia innowacyjnymi technologiami, które można skalować z dużymi blokami i niskimi opłatami transakcyjnymi, a zamiast tego stały się pojazdami spekulacyjnymi bez użyteczności.

Jak korzystać z opatentowanych produktów

Ale nawet jeśli wynalazca chce zachować swoją wizję, nie oznacza to, że sprzeciwia się innym, wykorzystując swoje innowacje i budując na nich. W niektórych przypadkach firma udostępni swoje patenty i udostępni je innym firmom, aby zwiększyć szanse na wdrożenie ich wynalazku w produkcie, który odniesie sukces na rynku lub w pionie biznesowym.

Griffin twierdzi, że patenty typu open sourcing są skutecznym sposobem oferowania patentów i wsparcia firmom, które chciałyby korzystać z wynalazków należących do innych. Mówi, że pozwala to na wprowadzenie na rynek produktów i rozwiązań wykraczających poza te, które wynalazca może sobie wyobrazić.

Jest to jeden z powodów, dla których nChain niedawno nawiązał współpracę z IPwe i umieścił ponad 1250 swoich patentów w inteligentnej puli IPwe Blockchain Smart Pool.

„Inteligentna pula IPWe Blockchain to skuteczny sposób na oferowanie naszych patentów i wspieranie firm opartych na naszych pomysłach. Nie jest to licencja typu open source, ale zapewnia tani dostęp do ponad 1250 patentów i wniosków patentowych, dając przedsiębiorstwom swobodę działania i prawo do budowania. Jest to bezpłatne dla najmniejszych firm, a na górze, dla tych, którzy zarabiają miliardy, wyceniliśmy go konkurencyjnie w porównaniu ze standardami branżowymi. Tak więc, chociaż chcemy chronić nasze IP i dochodzić naszych praw, znajdujemy sposoby na wspieranie globalnego przyjęcia blockchain i bitcoinów” – powiedział Griffin.

Przedsiębiorstwa, które dołączają do puli, również znajdują wartość w budowaniu technologii chronionej patentami. Opieranie się na patentach zapewnia im ochronę przez z góry określony czas, co pomaga im utrzymać konkurencję z dala od pierwszych prób komercjalizacji swoich wynalazków. Dane pokazują również, że firmy posiadające patenty lub korzystające z patentów są bardziej skłonne do zabezpieczenia inwestycji w badania i rozwój w porównaniu z firmami, które nie stosują takiego samego podejścia do patentów.

Portfel patentów nChain

Dzięki portfolio patentów nChain utorował drogę firmom do szybkiego rozpoczęcia wynalazków w sposób, który zapewni im przewagę konkurencyjną.

„Bitcoin umożliwia wymianę peer-to-peer i od samego początku badamy blockchain, mając to na uwadze. Oznacza to, że patenty nChain są podstawą nadchodzącej zdecentralizowanej sieci i połączonego doświadczenia” – powiedział Griffin.

Patenty nChain stworzyły infrastrukturę umożliwiającą firmom uzyskanie takiej samej ochrony, jaką otrzymałyby przy tworzeniu większości przedsiębiorstw, dając firmom przewagę przy tworzeniu technologii opartych na blockchain. Wiele patentów nChain dotyczy kluczowych wynalazków, które inne protokoły blockchain chcą wykorzystać lub będą musiały wykorzystać w przyszłości, ale nie będą w stanie tego zrobić, chyba że uzyskają licencję na technologię lub dołączą do puli patentów.

Griffin mówi, że najlepszym sposobem na to jest dołączenie do IPwe Blockchain Smart Pool, ponieważ jest to łatwy sposób na zmniejszenie ryzyka podczas budowania biznesu opartego na technologii blockchain. Mówi również, że wkrótce zobaczymy więcej zmian w portfolio patentowym nChain i wokół niego.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Blockchain for Data Integrity & Business Process Management

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Building on nChain’s patents – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO