Bank of America: Ethereum nie będzie dominować, jeśli nie będzie się skalować

W miarę zbliżania się tak zwanego „scalania”, podczas którego blockchain Ethereum przejdzie od proof-of-work do proof-of-stake, Bank of America opublikował raport badawczy zagłębiający się w tę sprawę.

Bank zauważył w nim, w jaki sposób Ethereum stracił udział w rynku na rzecz innych blockchainów, takich jak Solana i Binance Smart Chain, ze względu na nieodłączne ograniczenia skalowania. Zauważono, że bez proponowanych rozwiązań skalowania, które mają nastąpić po scaleniu, Ethereum prawdopodobnie nie pozostanie dominującym blockchainem.

Czy Merge pomoże w skalowaniu Ethereum?

Należy zauważyć, że wielokrotnie opóźnione scalanie wcale nie jest rozwiązaniem skalującym. Zamiast tego połączy warstwę wykonawczą Ethereum z warstwą konsensusu proof-of-stake o nazwie Beacon Chain. To nadal sprawi, że Ethereum będzie w stanie wykonać tylko 20 transakcji na sekundę lub mniej więcej.

Proponowane rozwiązania skalowania po scaleniu są znane jako Surge. Podobno po zakończeniu zmiany te pozwolą Ethereum na przetwarzanie 100 000 transakcji na sekundę. Podobno poprawi to również notorycznie nieprzewidywalne i drogie opłaty za gaz Ethereum.

„Pod koniec tego planu działania Ethereum będzie znacznie bardziej skalowalnym systemem. Do końca Ethereum będzie w stanie przetwarzać 100 000 transakcji na sekundę” – powiedział Buterin na niedawnej konferencji społeczności Ethereum w Paryżu.

Poważnie, to wszystko?

Raport BoA słusznie przyznaje, że Ethereum traci wiarygodność, programiści odchodzą masowo i nie będzie miał przyszłości poza byciem hobby blockchain, jeśli nie spełni swoich obietnic dotyczących skalowania.

Powiedziawszy to, zadziwia umysł, że 100 000 transakcji na sekundę jest celem na końcu tego wszystkiego. Dla kontekstu, Bitcoin SV może dostarczyć to w powijakach, a to przed Teranode. Dr Craig Wright wielokrotnie powtarzał, że potrzebne są miliony, miliardy, a ostatecznie biliony transakcji na sekundę, aby Bitcoin mógł działać jako warstwa bazowa dla Internetu rzeczy (IoT) i służyć jako globalna sieć wyłącznie peer-to-peer napędzane mikropłatnościami.

Jednak sklepy z cyfrową walutą wciąż łagodzą się na Buterin, jakby był jakimś rodzajem boga technologii, podczas gdy w rzeczywistości ma nadzieję, że pewnego dnia będzie w stanie dostarczyć to, co dr Wright i BSV uważają za okrążenie rozgrzewkowe. Co daje?

Skaluj lub zgiń — Bank of America zna prawdę

Kluczowym wnioskiem z raportu Bank of America jest to, że Ethereum nie przetrwa w żadnym znaczącym sensie, jeśli nie rozwiąże problemów ze skalowaniem. Ma to zrobić za pomocą proponowanych przyszłych rozwiązań, ponieważ Buterin i jego zespół wiedzą aż za dobrze, że nigdy i nigdy nie będzie się skalować tak, jak jest, oraz że istnieją wbudowane ograniczenia w Ethereum.

Prawda jest taka, że ​​chociaż ten raport koncentruje się na Ethereum, żaden blockchain nie przetrwa, jeśli nie będzie się masowo skalować. Dzieje się tak, ponieważ po tym, jak bezsensowne narracje, które charakteryzowały „krypto” przez ostatnie kilka lat, zostały ujawnione podczas rzezi niedawnej katastrofy, zaczyna świtać wszystkim, że lepiej zacząć dostarczać rzeczywistą wartość, jeśli chcą zachować płynące dolary. To jest coś, co osoby zaangażowane w Bitcoin SV wiedzieli i dążyli do tego od samego początku. W przeciwieństwie do innych blockchainów, BSV nigdy nie osiąga pułapu skalowania, tak jak powiedział Satoshi Nakamoto.

„Obecna sieć kart kredytowych Visa przetwarza dziennie około 15 milionów zakupów internetowych na całym świecie. Bitcoin może już skalować się znacznie bardziej niż przy istniejącym sprzęcie za ułamek kosztów. Nigdy tak naprawdę nie osiąga pułapu skali.” – Satoshi Nakamoto do Mike’a Hearna, kwiecień 2009

Prawdę mówiąc, Ethereum może się łączyć, rosnąć, oscylować, czyścić i zaszaleć, ile tylko chce. Nigdy nie będzie w stanie złapać BSV, więc tak jak przewiduje BoA, straci swoją dominującą pozycję jako blockchain. Historia dowiodła, że ​​deweloperzy nie powinni wierzyć w ani jedno słowo Buterin i jego zespół, ale nawet jeśli dostarczą, to nie wystarczy. Czas zastanowić się nad alternatywami.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bank of America: Ethereum won’t remain dominant if it doesn’t scale – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO