Reserve Bank of India zatwierdza firmę na wdrożenie rozwiązania blockchain do płatności transgranicznych

Open Financial Technologies, indyjska firma neobankowa, zamierza wdrożyć swoje rozwiązanie do monitorowania transakcji transgranicznych oparte na blockchain po zatwierdzeniu przez Reserve Bank of India (RBI).

Według raportu skoncentrowanego na finansach serwisu informacyjnego Quartz, Open Financial Technologies wprowadzi swoje rozwiązanie o nazwie BankingStack jako pierwsze w korytarzu Stany Zjednoczone-Indie. Instytucje finansowe działające w korytarzu mogą wykorzystać produkt bankowości korporacyjnej do uruchomienia rozwiązań bankowości cyfrowej w ciągu kilku tygodni.

Produkt oparty jest na technologii blockchain typu open source i umożliwia stronom zaangażowanym w transakcje śledzenie każdego etapu każdej transakcji. Według Anisha Achuthana, współzałożyciela i dyrektora generalnego startupu, rozwiązanie zapewnia niezmienność płatności transgranicznych.

„…kiedy dokonuje się płatność, istnieje również księga rachunkowa, która w każdym momencie rejestruje, gdzie znajduje się płatność. Tak więc niezmienność jest wprowadzana do całej transakcji, dzięki czemu żadna transakcja nie jest tracona z systemu” – powiedział Achuthan.

Achuthan dodał, że firma chce współpracować z bankami, aby „zaoferować pakiet produktów do płatności transgranicznych i finansowania handlu”, które przyniosą korzyści milionom MŚP w Indiach.

Open Financial Technologies jest jedną z czterech firm, które RBI zatwierdziło do wdrożenia produktów płatności transgranicznych opartych na blockchain w ramach drugiej kohorty programu piaskownicy regulacyjnej na początku tego miesiąca. Inne to Cashfree Payments India Private Limited, Fairex Solutions Private Limited i Near Technologies Private Limited.

Projekt rozpoczął się we wrześniu 2021 roku z 27 aplikacjami od 26 podmiotów, które zostały odchudzone poprzez testowanie swoich produktów na żywo. Zatwierdzenie pojawia się również podczas kryzysu dolara w Indiach i ma pomóc złagodzić stres importerów i eksporterów.

RBI bada więcej możliwości wdrażania technologii blockchain

Oprócz partnerstwa z sektorem prywatnym, RBI planuje również włączenie technologii blockchain do indyjskiego podstawowego systemu bankowego. W zeszłym miesiącu bank centralny ogłosił inicjatywę, w ramach której współpracuje z największymi bankami komercyjnymi w celu wykorzystania technologii blockchain do prowadzenia platformy finansowania handlu.

W ramach projektu kierowanego przez Centrum Innowacji RBI z siedzibą w Bangalore, banki mogą utrzymywać zabezpieczone przez blockchain zapisy akredytywy (LC).

Centrum innowacji zorganizowało warsztaty z uczestniczącymi bankami i ma wsparcie ze strony amerykańskich firm, w tym IBM i Corba Technologies, a także belgijskiego SettleMint.

Jest to dodatek do cyfrowej rupii cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), nad którą pracuje RBI i planuje stopniowo udostępniać od przyszłego roku.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, BSV dla płatności detalicznych, przekazów pieniężnych i nagród

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Reserve Bank of India approves firm to deploy blockchain solution for cross-border payments – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO