Slajdy zysków Meta ze względu na duży zakład na własny metaverse

Meta (NASDAQ: META), dawniej Facebook, odnotowała swój pierwszy w historii spadek przychodów w II kwartale, podczas gdy zyski spadły o ponad jedną trzecią, ponieważ jej duży zakład na zastrzeżony metaverse nadal traci pieniądze.

W środę Meta odnotowała przychody w wysokości 28,8 mld USD w ciągu trzech miesięcy kończących się 30 czerwca, co stanowi 1% spadek w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Dochód operacyjny spadł o 32% do 8,36 miliarda dolarów, a zysk netto spadł o 36% do 6,69 miliarda dolarów, głównie z powodu wzrostu kosztów o ponad jedną piątą rok do roku do ponad 20 miliardów dolarów.

Odchodząca dyrektor ds. operacyjnych Meta, Sheryl Sandberg, próbowała złagodzić szok spowodowany spadkiem przychodów, obwiniając przynajmniej część z nich na wahania kursów walut. Inwestorzy nie byli udobruchani, ponieważ akcje Meta znacznie ucierpiały po wydaniu i są obecnie notowane po mniej niż połowie wartości, jaką miały na początku roku.

Pierwszy spadek przychodów firmy nastąpił po poprzedniej bombie w Q4-21, w której platforma Facebook odnotowała pierwszy w historii spadek liczby aktywnych użytkowników dziennie (DAU). Witryna zdołała odwrócić ten spadek w II kwartale, a liczba DAU wzrosła o skromne 3% rok do roku do 1,97 miliarda, chociaż liczba ta była zasadniczo płaska w ujęciu sekwencyjnym.

Meta ostrzegł inwestorów, że przychody prawdopodobnie jeszcze spadną w trzecim kwartale ze względu na splot czynników, w tym ogólne ponure perspektywy gospodarcze, decyzję Apple o umożliwieniu użytkownikom iPhone’a rezygnacji ze śledzenia reklam, a także młodszym użytkownikom postrzegającym Facebooka jako martwego, niefajnego i uciekają do konkurentów, takich jak TikTok.

Meta ograniczyła swoje plany zatrudnienia na 2022 r. o około 30%, podczas gdy dyrektor generalny Mark Zuckerberg całkowicie rzucił się na dotychczasowych pracowników, mówiąc, że firma „nieco podkręci temperaturę” pod względem oczekiwań dotyczących wydajności pracowników. Zuck powiedział personelowi, że jego plan jest taki, że „niektórzy z was mogą zdecydować, że to miejsce nie jest dla was i że samodzielny wybór jest dla mnie w porządku”.

Stracić biliony, zarobić biliony?

Dział Reality Labs Meta, awangarda dużego zakładu Zuckerberga na Metaverse własnej konstrukcji, wniósł 2,8 miliarda dolarów czerwonego atramentu do drugiego kwartału Meta, co stanowi niewielką poprawę w stosunku do 2,96 miliarda dolarów, które dywizja straciła w pierwszym kwartale. Przychody Reality Labs wyniosły 452 mln USD, o 50% lepsze niż w tym samym okresie ubiegłego roku, ale spadły o 35% w stosunku do poprzedniego kwartału i zaledwie o połowę sumy, jaką dywizja wygenerowała w Q4-21.

Pomimo ciągłego spadku zysków, Meta nie planuje spowolnić inwestycji Metaverse. Zatrudnienie w celu wsparcia Reality Labs było cytowane w przypadku większości 43% wzrostu kosztów badań i rozwoju Meta, ale dyrektor finansowy, David Wehner, powiedział, że jednym z „kluczowych priorytetów firmy jest wyraźnie wysiłek, jaki włożyliśmy w Metaverse i Reality Labs. Pozostaje więc obszar, w którym będziemy zwiększać inwestycje”.

Zuckerberg powiedział analitykom, że platformy AR/VR/XR, które Meta pomagała budować „z biegiem czasu odblokują setki miliardów dolarów, jeśli nie bilionów… ponieważ Metaverse staje się ważniejszy w każdym aspekcie naszego życia – od naszych społeczności platformy i rozrywka, do pracy, edukacji i handlu – jestem przekonany, że będziemy zadowoleni, że odegraliśmy ważną rolę w budowaniu tego.”

Zuckerberg powiedział, że platforma VR w mediach społecznościowych Meta, Horizons, uruchomi wersję internetową jeszcze w tym roku, podczas gdy firma właśnie uruchomiła „nasz sklep z awatarami z cyfrowymi ubraniami od wiodących domów mody”. Zuckerberg powiedział, że „jak wyrażasz siebie i wchodzisz w interakcje w Metaverse, a także handel wokół tego” będzie kluczowym obszarem zainteresowania Meta.

Imperium federalne kontratakuje

Meta powiedział, że wzrost przychodów Reality Labs był „głównie” spowodowany sprzedażą zestawów słuchawkowych Quest 2 VR. Meta zaskoczyła użytkowników w tym tygodniu, ogłaszając, że cena Quest 2 wzrośnie w sierpniu o 100 USD ze względu na rosnące koszty produkcji i wysyłki. To jedna trzecia podwyżki kosztu podstawowego modelu Quest 2, jedna czwarta podwyżki dla zestawu słuchawkowego z dwukrotnie większą pamięcią na pokładzie.

Użytkownicy już płaczą, biorąc pod uwagę, że urządzenia nie zawierają żadnych ulepszeń technicznych – użytkownicy otrzymają jedną darmową grę, huzzah – ale firma sprzedaje Quest 2 ze stratą w nadziei na masową adopcję. Analitycy zastanawiają się, czy podwyżka cen może wskazywać, że Meta może nie dotrzymać zaplanowanego terminu dostarczenia swojego wysokiej klasy systemu VR Project Cambria (znanego również jako „Quest Pro”) dla profesjonalistów biznesowych jeszcze w tym roku.

Meta/Facebook słynie z tego, że wykorzystuje swoje ogromne rezerwy gotówkowe do kupowania konkurentów – w tym Instagrama, WhatsApp i Oculus, firmy, która pierwotnie opracowała zestawy słuchawkowe Meta – gdy wysiłki na rzecz opracowania własnej technologii okazują się albo niewystarczające, albo po prostu nieudolne.

Ponieważ Meta dominuje na istniejącym rynku gogli VR, wydaje się, że amerykańscy regulatorzy mają już dość. W środę Federalna Komisja Handlu próbowała zablokować planowane przez Meta przejęcie 400 milionów dolarów twórcy aplikacji VR Within Unlimited (twórcy aplikacji fitness Supernatural). Zastępca dyrektora Biura ds. Konkurencji FTC, John Newman, powiedział: „zamiast konkurować w oparciu o zalety, Meta próbuje kupić sobie drogę na szczyt… To nielegalne przejęcie i będziemy dążyć do uzyskania odpowiedniej ulgi”.

Och, racja… płatności

W planie Zuckerberga dotyczącym dominacji w alternatywnych rzeczywistościach jest jeszcze bardziej zasadnicza wada, a mianowicie to, że jego Metaverse będzie wymagał mechanizmu płatności cyfrowych, który obiecuje ultraniskie opłaty za ogromne ilości indywidualnych opłat, które poniosą użytkownicy podczas poruszania się w jego alternatywnej rzeczywistości. . Biorąc pod uwagę, że wszystkie odmiany zastrzeżonego Zuck Bucksa popsuły łóżko, jaki token będzie służył temu celowi? BTC? ETH? XRP? Nie? A może po prostu wepchniemy te wielkie kamienne koła Yapa do zestawów słuchawkowych Meta i skończymy z tym?

Tymczasem istnieje już bardziej prawdopodobna alternatywa dla planów Meta, częściowo dzięki nieskończenie skalowalnemu blockchainowi BSV. Platforma Omniscape XR firmy Transmira już od jakiegoś czasu przyciąga wzrok swoją wizją „wszystko, wszędzie połączone”, w tym cyfrowe bliźniaki 3D lokalizacji na żywo, które są połączone z ich odpowiednikami w świecie rzeczywistym za pomocą schematów monetyzacji w świecie rzeczywistym. Poza tym, wiesz, jest mniejsza szansa na wpadnięcie na awatara Zuckerberga.

Wszystko to pomaga wyjaśnić, dlaczego Zuckerberg zdecydował się dodać nazwę Meta do Crypto Open Patent Alliance (COPA) w lutym. COPA to galeria firm łobuzów, które obawiają się (nie bez powodu), że ich plany dominacji w handlu Web3 spełzną na niczym, ponieważ twórca Bitcoina, dr Craig Wright, miał rozsądek, aby złożyć patenty na swoją pracę.

M.O. Zuckerberga zawsze było przypadkiem „jeśli nie możesz ich pokonać, kup ich”. Ale jeśli nie możesz ich pokonać lub ich kupić, cóż, MetaZuck najlepiej zajrzyj do jego sklepu z awatarami, aby zobaczyć, czy ci, którzy prowadzą domy mody robią kostium klauna.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Masters of the Metaverse

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Meta’s profit slides due to big bet on proprietary metaverse – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO