SEC sonduje Coinbase, Voyager odrzuca ofertę FTX, Minecraft zakazuje NFT

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ponownie przygląda się Coinbase. Cyfrowa giełda walut stoi teraz w obliczu śledztwa w sprawie rzekomej sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych. SEC podobno bada Coinbase Global Inc. (NASDAQ: COIN) w sprawie zezwolenia rezydentom USA na handel cyfrowymi aktywami, które komisja uważa za papiery wartościowe.

Wiadomość o śledztwie pojawiła się po aresztowaniu w zeszłym tygodniu byłego pracownika firmy, który został oskarżony o wykorzystywanie informacji poufnych. SEC twierdziła, że ​​co najmniej dziewięć sprzedawanych tokenów to papiery wartościowe. Wszystkie te dziewięć żetonów znajduje się na Coinbase.

Dyrektor ds. prawnych Paul Grewal napisał na Twitterze: „Jesteśmy przekonani, że nasz rygorystyczny proces staranności – proces, który SEC już sprawdził – utrzymuje papiery wartościowe z dala od naszej platformy i nie możemy się doczekać współpracy z SEC w tej sprawie”.

W przeszłości Coinbase głośno mówił o tym, jak SEC nadzorowała przestrzeń aktywów cyfrowych i po raz kolejny wezwała komisję do wyjaśnienia zasad handlu. 27 lipca złożono w sądzie petycję wzywającą regulatora do stworzenia wytycznych w celu ochrony branży w obliczu krachu na rynku i bankructw.

W petycji czytamy: „Stany Zjednoczone nie mają obecnie funkcjonującego rynku papierów wartościowych aktywów cyfrowych ze względu na brak jasnego i wykonalnego systemu regulacyjnego”.

Podobnie jak inni główni gracze „krypto”, akcje Coinbase spadły. W tym tygodniu spadła o 21%.

Tymczasem Voyager odrzuca ofertę FTX dotyczącą zakupu zbankrutowanej platformy cyfrowej waluty, mówiąc: „To oferta niskiej piłki przebrana za ratunek białego rycerza”.

W zeszłym tygodniu cyfrowa giełda walut FTX zaproponowała umowę z West Realm Shires i Alameda Ventures, aby zapewnić natychmiastową płynność klientom Voyagera. Obejmuje to opcję zarejestrowania się w FTX i kontynuowania odzyskiwania dodatkowych środków od Three Arrows Capital (3AC).

Prawnicy Voyagera powiedzieli, że propozycja zakłóci proces upadłości i „jest niczym innym jak likwidacją kryptowaluty na podstawie korzystnej dla Alameda FTX”. Alameda jest pożyczkodawcą i głównym udziałowcem Voyagera.

Na początku tego miesiąca giełda cyfrowa złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 w Nowym Jorku, powołując się na upadek pożyczkobiorcy 3AC i zmienność rynku.

Z innych wiadomości gracze i entuzjaści NFT byli rozczarowani po tym, jak Minecraft zakazał integracji blockchain z grą i jej serwerami w celu tworzenia NFT. Popularna gra wymieniała oszukańcze i spekulacyjne ceny, ciągnięcie dywanów, niedobór i wykluczenie.

Chociaż Minecraft na razie odmówił NFT, słynny kot wita się.

Sanrio i Recur łączą siły w NFT Hello Kitty and Friends World, aby przenieść przyjaźń i społeczność ulubionych postaci świata do przestrzeni NFT. Hello Kitty i pięciu jej przyjaciół będą przewodnikami po ośmiu kultowych miastach dla fanów przez 10 000 NFT na sprzedaż. Fani mogą zbierać postacie Hello Kitty i zdobywać nowe cyfrowe kolekcje w metawersie.

A przed wyjazdem koniecznie sprawdź nadchodzący szczyt Enterprise Utility Blockchain w Indiach, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Bengaluru. Sponsorowany przez BSV Blockchain Association, CoinGeek, Gate2Chain, Sunicon i Minta, szczyt skupi się między innymi na skalowalności stosu indyjskiego i blockchain, IPv6 i IoT. Tutaj możesz odebrać swoje bilety.

Już niedługo obejrzyjcie specjalną relację z tego wydarzenia na kanale YouTube Coingeek.

Obejrzyj najnowszy odcinek More Than Money z gościem Antonino Sardegno:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 97: SEC probes Coinbase, Voyager declines FTX offer, Minecraft bans NFTs – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO