Rozbiłem Mining Disrupt 2022

Udział w dorocznej konferencji Mining Disrupt był ciekawą podróżą w tym tygodniu.

Coś w całej branży haszującej jest trochę niepokojące, ponieważ chociaż myślę, że w branży jest naprawdę wielu ludzi o dobrych intencjach, jestem pewien, że prawie żaden z nich nie zdaje sobie sprawy, że został nagrodzony tylko przez Bitcoin epoce, która została mocno dotowana. Pierwsza dotacja pochodziła z wbudowanej nagrody blokowej, która miała na celu zasilenie gospodarki Bitcoin na początku, a druga jest bardziej makroekonomiczna: wielka era luzowania ilościowego.

Hashowanie w celu uzyskania dotacji było niezwykle opłacalne, a ciągły wyścig zbrojeń w haszowaniu doprowadził do poziomów wydajności, które były szczerze niezgłębione w gospodarce Bitcoin zaledwie dekadę temu. Ale gotowość do funkcjonowania w świecie z zaostrzeniem ilościowym i bardzo niską emisją dotacji blokowej Bitcoina jest ZERO.

Ten brak samoświadomości został ucieleśniony podczas imprezy przez markowych Lambos z przodu, których naklejki zostały zeskrobane w momencie, gdy zostały zaprezentowane uczestnikom.

Building with car

Nie chcę krytykować wydarzenia, ponieważ pod wieloma względami było to wnikliwe, ale było tak wielu zbędnych prezenterów! Zasadniczo każde stoisko było mieszanką dystrybutorów ASIC, dostawców hostingu i producentów pod. Były też baseny, ale tylko 3-4 pojawiły się do prezentacji. Foundry, KuCoin, Braiins/Slush, Luxor i AntPool były tam dla odmiany, ale to wszystko!

Tak więc w sali z prawdopodobnie 80-90 prezenterami prawie każde stoisko oferowało to samo, co w pewnym sensie utowarowiło dla mnie całe doświadczenie.

Było jednak kilka wyjątków.

„The Coin Dad” utworzył muzeum wydobycia ASIC, prezentujące każdą maszynę, która wydobywała bitcoiny (o której wiemy). Poświęciłem sporo czasu na czytanie notatek o tych maszynach i naprawdę podobało mi się rozmawianie z innymi maniakami historii technologii!

Computer Fans

Braiins OS to oprogramowanie do strojenia ASIC, które pozwala na zarządzanie na bardzo niskim poziomie poszczególnymi hasherami ASIC i całą flotą. Na przykład, jeśli masz 10 antminerów S19, wystąpią pewne różnice w ich jakości. Najbardziej zdolna jednostka we flocie powinna mieć najwięcej pracy do wykonania, podczas gdy najmniej zdolna jednostka we flocie powinna mieć najmniej pracy do wykonania. Stanowi to przeciwieństwo pracy dzielonej równomiernie między wszystkie maszyny, niezależnie od możliwości.

Bitcoin Conference

Oprogramowanie umożliwia również przetaktowywanie, obniżanie napięcia i inne ekscytujące opcje dostrajania w celu optymalizacji wydajności.

Anegdotycznie, pamiętam około pięć lat temu, że „ukryty” ASICboost był głównym punktem spornym wśród małych blokerów jako główny powód, dla którego deweloperzy i węzły nie-górnicze powinni mieć możliwość dodawania miękkich widełek, aby powstrzymać górników przed „oszukiwaniem”. Dzisiaj jesteś ledwo konkurencyjny, chyba że używasz ASICboost i mocno modyfikujesz każdy aspekt działania twojego sprzętu.

Inną rzeczą, która się wyróżniała, był duży ruch w kierunku górnictwa zanurzeniowego i systemów hydrochłodzenia. Modułowość była na najwyższym poziomie w historii, a branża wreszcie odkryła, że ​​ciecz jest lepsza w zarządzaniu ciepłem niż powietrze. Kto mógł wiedzieć?!

Luxor Pool był kolejnym wyróżnikiem, ponieważ facet prowadzący ich stół był fanem CoinGeek i GorillaPool, więc zauważył mnie i był bardzo przyjazny. Rozmawialiśmy o niektórych unikalnych narzędziach oferowanych przez Luxor, w tym o ich soczystym programie partnerskim i ich bardzo przydatnych indeksach cen hashrate, aby poinformować Cię, kiedy nadszedł czas, aby kupić Bitcoin ASICS w oparciu o prawdziwe dane!

System hydropodów AntPod był unikalnym elementem zintegrowanego sprzętu ze specjalnie zbudowaną instalacją wodną do chłodzenia cieczą, która przepływa przez rury, a następnie bezpośrednio do tablic mieszających wewnątrz Hydro Antminers. W przeciwieństwie do innych kapsuł, które były niewiele więcej niż dobrze zasilanymi i połączonymi w sieć kontenerami transportowymi, był to interesujący nowy pomysł. Operacyjnie obawiałbym się posiadania tak wielu lekkich węży skierowanych w stronę wyspy, które mogłyby zostać przypadkowo usunięte przez przechodnia. Ale może po prostu mam paranoję.

Wyrażam również uznanie dla liberalnego używania kolorowych świateł LED w strąkach. Jeśli zamierzasz je oświetlić, cieszę się, że są oświetlone w zabawny sposób.

Ostatnią i być może najciekawszą rzeczą na całej imprezie była zintegrowana kapsuła „Dragonfly”.

Jest to maszyna mieszająca zaprojektowana przez absolwentów MIT i działająca jako połączenie najlepszych aspektów ASIC i kapsułek zanurzeniowych, ale bez żadnego puchu! Zamiast kupować pojedyncze jednostki ASIC i układać je w stojakach w czymś, co zasadniczo jest przyczepą, sama jednostka mieszająca jest dekonstruowana, a następnie ponownie składana jako część większej, zintegrowanej jednostki.

I crashed Mining Disrupt 2022 – CoinGeek

Tablice haszowe są ustawione w szeregu, zawieszone na szynie wieszaka i są upuszczane jako jednostka, oszczędzając (moim zdaniem) 80-90% więcej miejsca w porównaniu z ustawianiem Antminerów na regale. Następnie pojemniki z deski do mieszania są wsuwane do szuflad, gdzie łączą się z zasilaniem, hydrauliką do chłodnic cieczy, a następnie z aparaturą chłodzącą z boku maszyny. Całe urządzenie jest wielkości typowej kabiny łazienkowej i jest zdolne do wytwarzania energii 5-9 petahashów na sekundę, co oznacza ogromne oszczędności w porównaniu z zakupem maszyn ASIC, a następnie wanien zanurzeniowych ogólnego przeznaczenia i innego niezbędnego sprzętu.

Wniosek: haszowanie zbliża się coraz bardziej do czystej, surowej wydajności i fajnie jest widzieć, jaka praca jest wykonywana. Dobrze jest również zobaczyć, że możliwości zarządzania danymi, które powstają dzięki istnieniu takich systemów, nadal pozostają w dużej mierze niezauważone poza gospodarką BSV, więc istnieje mnóstwo okazji do wprowadzania innowacji w tej przestrzeni przy bardzo małej konkurencji.

Wspaniale było połączyć się z niektórymi sojusznikami i spotkać kilka osób, które szepnęły: „Hej, my też po cichu kopiujemy BSV”. Zjadłem też kolację z garstką ludzi, którzy niedawno dostrzegli możliwości BSV i chcą przestawić swoje wydobycie na jedyny łańcuch, który skaluje się w celu obsługi klienta o dużej ilości danych, z którym pracują od lat i kto jest zainteresowany oglądaniem swoich danych w łańcuchu bloków.

Na imprezie wpadłem też na kilku facetów z TAAL!

Dobrze też było zobaczyć Stephena z PrintCrypto, który był sponsorem bannerowym wydarzenia. Jego firma jest gospodarzem znacznej ilości mocy obliczeniowej, która znajduje się na GorillaPool dla niektórych naszych wspólnych klientów detalicznych, a on jest cholernie fajnym facetem.

Kiedy świat zobaczy rzeczy, które wyrosną z niektórych moich bardziej tajnych spotkań z Mining Disrupt, ludzie będą się zastanawiać, jak przegapili łódź.

Muszę im tylko przypomnieć: „Byłem na twoim stoisku w 2022 roku!”

Obejrzyj: Kurt Wuckert Jr. z CoinGeek wkrada się na konferencję BTC 2022

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : I crashed Mining Disrupt 2022 – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO