Japonia ustanawia „Web 3.0 Policy Office” w celu formułowania polityk związanych z metaverse

Japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu (METI) utworzyło biuro o nazwie „Urząd ds. Polityki Web 3.0” pod Sekretariatem Ministra.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem ministerstwa, urząd ma za zadanie wzmacniać ramy rozwoju otoczenia biznesowego w odniesieniu do Web 3.0. Będzie służyć jako międzywydziałowa organizacja wewnętrzna, skupiająca wszystkie organy rządowe odpowiedzialne za Web 3.0.

Należą do nich „departamenty odpowiedzialne za finanse przemysłowe, podatki i system korporacyjny (pojazdy)”, a także te odpowiedzialne za „media i treści, sport, modę i inne powiązane branże”, napisano w komunikacie METI.

Biuro będzie działać poprzez gromadzenie informacji o wyzwaniach stojących przed środowiskiem biznesowym Web 3.0 w Japonii i za granicą od interesariuszy. Ministerstwo dodało, że inicjatywa powinna pomóc w powstrzymaniu exodusu firm związanych z Internetem 3 z kraju.

„Biorąc pod uwagę, że niektórzy przedsiębiorcy prowadzący działalność związaną z Internetem3 opuszczają Japonię w poszukiwaniu możliwości za granicą, należy przyspieszyć rozważania dotyczące rozwoju środowiska biznesowego w Japonii” – napisało ministerstwo.

Web 3.0 to termin używany do opisania trzeciej iteracji Internetu, która jest oparta na technologiach związanych z blockchain, takich jak tokeny nie wymienialne (NFT) i zasoby cyfrowe służące do tworzenia wartości i zarządzania danymi. Według Ministerstwa Gospodarki zainteresowanie młodszego pokolenia Internetem 3.0 może oznaczać, że zasoby i przestrzenie cyfrowe staną się ważniejsze dla japońskiej gospodarki.

Japonia chce wykorzystać potencjał gospodarczy technologii blockchain

Utworzenie biura jest kontynuacją zatwierdzenia przez rząd japoński nowej polityki, która rozwinie i rozszerzy środowisko Web3 w tym kraju, jak donosi lokalny serwis informacyjny w zeszłym miesiącu.

W ramach tej polityki parlament będzie rozważał projekty ustaw, które dotyczą wykorzystania zasobów cyfrowych, NFT i zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) podczas sesji w 2023 r.

W raporcie dodano, że premier Japonii Fumio Kishida uważa, że ​​włączenie nowych usług cyfrowych, takich jak metaverse i NFT, wzmocni japońską gospodarkę.

Tymczasem japońska branża aktywów cyfrowych nadal boryka się z samoregulacją i może doczekać się interwencji rządu. Financial Services Authority (FSA), japoński regulator rynku finansowego, powiedział Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA) o wzmożeniu wysiłków na rzecz wprowadzenia kluczowych regulacji.

JVCEA, która jest organem zarządzającym lokalną wymianą zasobów cyfrowych, już prowadziła rozmowy mające na celu skrócenie czasu poświęcanego na sprawdzanie zasobów cyfrowych poprzez ułatwienie procesu sprawdzania. Organ jest również pod presją wprowadzenia sankcji wobec Rosji.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Masters of the Metaverse

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Japan establishes ‘Web 3.0 Policy Office’ to formulate metaverse-related policies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO