Brytyjska Komisja Prawna zaleca aktualizację prawa o aktywach cyfrowych

Na początku tego roku rząd Wielkiej Brytanii oświadczył, że zamierza stać się „globalnym centrum” zasobów cyfrowych. Następnie zwrócił się do Komisji Prawnej o dokonanie przeglądu obowiązującego prawa dotyczącego zasobów cyfrowych, aby upewnić się, że może je uwzględnić w miarę ich rozprzestrzeniania się i wzrostu. Teraz Komisja Prawa opublikowała nowe propozycje reform.

Jakie reformy proponuje brytyjska Komisja Prawa?

Wśród innych zaleceń Komisja wyraźnie stwierdziła, że ​​rząd musi stworzyć nową kategorię mienia osobistego, aby objąć „kryptoaktywa”. Zauważając, że mają one wiele różnych cech w porównaniu z tradycyjnymi aktywami fizycznymi, przede wszystkim są niematerialne, Komisja stwierdziła, że ​​nie pasują one łatwo do istniejących przepisów lub definicji dotyczących własności prywatnej.

Proponowane reformy mają na celu umożliwienie szerszemu gronu osób, grup i firm interakcji i korzystania z zasobów cyfrowych i tokenów, maksymalizując ich potencjał.

Propozycje Komisji obejmują:

Uznanie odrębnej kategorii mienia osobistego, które jest w stanie lepiej pomieścić zasoby cyfrowe
Różne możliwości rozwoju i wdrożenia tej odrębnej kategorii mienia osobistego zgodnie z obowiązującym prawem
Wyjaśnienie prawa dotyczącego własności i kontroli zasobów cyfrowych
Wyjaśnienie przepisów dotyczących transferów i transakcji z udziałem zasobów cyfrowych
Dzięki temu sądy mogą przyznawać odszkodowanie w tokenach cyfrowych, zamiast określać ich wartość.
Najwyraźniej Wielka Brytania poważnie podchodzi do aktualizacji swoich przepisów, aby uwzględnić zasoby cyfrowe, wzmocnić powiązane prawa własności i zmaksymalizować ich potencjał we wszystkich celach prawnych.

Aktywa cyfrowe będą istnieć zgodnie z prawem

Wynalazca Bitcoina, dr Craig Wright, od lat krzyczy z dachów o tym, jak Bitcoin został zaprojektowany do działania w ramach prawa i jak wszystkie istniejące przepisy zostaną ostatecznie zastosowane w branży aktywów cyfrowych. Znowu widzimy, że, biorąc pod uwagę wystarczająco długi czas, dr Wright zwykle ma rację.

Ruch Wielkiej Brytanii, aby zaktualizować swoje przepisy, tworząc odrębną kategorię własności osobistej, która rozpoznaje wszelkiego rodzaju tokeny cyfrowe, jest tylko ostatnim z serii działań na całym świecie mających na celu oswojenie i uregulowanie branży. Gdzie indziej, na przykład w Stanach Zjednoczonych, organy ścigania, takie jak SEC, mocno naciskają na firmy takie jak Coinbase (NASDAQ: COIN), które bada pod kątem notowania niezarejestrowanych papierów wartościowych, co jasno pokazuje, że era branży Dzikiego Zachodu się skończyła.

Jak dotąd rząd Wielkiej Brytanii wykazał się otwartością, elastycznością i chęcią zmian, aby dostosować się do cyfrowych walut i tokenów. Podobnie jak w przypadku sektorów usług finansowych i gier komputerowych, strategia Wielkiej Brytanii wydaje się „obejmować, akceptować i regulować” ten sektor. Umożliwi to ustalanie i egzekwowanie reguł gry przy jednoczesnym wspieraniu innowacji i zwalczaniu przestępczości. Nieuchronnie doprowadzi to do rozkwitu i innowacji, z których słynie miejsce narodzin rewolucji przemysłowej.

To dobrze, a okazuje się, że „krypto-anarchiści” się mylili

Posunięcia takie jak w Wielkiej Brytanii, mające na celu poddanie przemysłu pod kontrolę prawa, zdenerwowały anarchistów w branży, którzy woleliby, aby pozostała nieuregulowana, a rządy trzymały się z daleka. Jednak, jak wielokrotnie przekonywał dr Wright, bez silnej ochrony prawnej nie będzie poważnych inwestycji długoterminowych, a duże firmy nigdy nie wejdą do branży w znaczący sposób, ograniczając swój potencjał do zmiany świata lepiej.

Jeśli globalne korporacje mają przyjąć Bitcoin i uczynić go użytecznym jako czysto elektroniczny system gotówkowy typu peer-to-peer, jakim został zaprojektowany, konieczne będą przyszłościowe przepisy, takie jak te proponowane przez brytyjską Komisję Prawa. Świadomość, że prawa własności obejmują ich cyfrowe waluty i aktywa, sprawi, że potencjalni inwestorzy będą znacznie bardziej skłonni do zakupu i korzystania z nich. Podobnie wykazanie, że takie tokeny można odzyskać za pomocą prawa i że można im zasądzić odszkodowanie, zwiększa prawdopodobieństwo, że staną się znaczącą częścią światowej gospodarki.

Po raz kolejny widzimy, jak naiwni idealiści, którzy we wczesnych dniach trzymali się Bitcoina, są wypychani, gdy pragmatyczne, zdroworozsądkowe poglądy zaczynają infiltrować przestrzeń. Pomimo ich sprzeciwów, będzie to korzystne dla wszystkich. Wreszcie, zabłysną narzędzia blockchain, takie jak Bitcoin SV, które od samego początku zostały zaprojektowane do działania w ramach prawa.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Prawo i porządek: Zgodność z przepisami dotyczącymi Blockchain i zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK Law Commission recommends updating law on digital assets – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO