Kalifornia pozwala na przyjmowanie darowizn w postaci cyfrowej waluty na kampanię polityczną

Kalifornia uchyliła decyzję z 2018 r. zakazującą darowizn w walutach cyfrowych na kampanie polityczne. Odwróceniem zakazu było orzeczenie stanowej Komisji Sprawiedliwych Praktyk Politycznych (FPPC) w czwartek po prawie czterech latach.

Darowizny w wirtualnych walutach zostały zakazane przez Kalifornię i dziewięć innych stanów, w tym Karolinę Południową, ze względu na ich potencjał do rozmycia procesów Know Your Customer (KYC) i ich anonimowości.

Od czasu ogólnostanowego zakazu przez FPPC w 2018 roku pojawiły się gorące debaty na temat tej decyzji, a ostatnia miała miejsce w marcu w sprawie sprzedaży niewymiennych tokenów (NFT) do celów kampanii. Gdy rozmowy osiągnęły żarliwy ton, FPPC napisało raport na temat przyszłości darowizn w postaci cyfrowej waluty na scenie politycznej stanu.

Raport zasłynął z zaproponowania trzech rozwiązań. Pierwszym z nich było utrzymanie status quo przy niezmienionym zakazie, a drugim nałożenie sztywnego limitu w wysokości 100 USD podczas obsługi takich darowizn w postaci cyfrowej waluty jako gotówki.

Komisja przyjęła trzecią opcję, która polegała na zniesieniu zakazu i traktowaniu darowizn wirtualnych aktywów na kampanie polityczne jako „wkładów rzeczowych”. Nowa zasada wymaga, aby darowizna została przekonwertowana na walutę fiducjarną w ciągu dwóch dni od darowizny i została dokonana za pośrednictwem platformy, która korzysta ze standardowego w branży procesu KYC i wymagań dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Decyzja wejdzie w życie za 60 dni i umożliwi darowizny dla kandydatów ubiegających się tylko o urzędy stanowe i lokalne. Dzięki temu Kalifornia dołącza do rosnącej ligi stanów, która zezwala na darowizny w postaci cyfrowej waluty dla polityków.

Kalifornia dołącza do paczki pod względem przyjęcia waluty cyfrowej

Chociaż Kalifornia może spóźnić się na partię pod względem darowizn politycznych, wciąż udaje jej się przecierać szlaki. Na początku tego roku państwo flagi Niedźwiedzia było bliskie uchwalenia ustawy umożliwiającej obywatelom płacenie rachunków przy użyciu wirtualnych aktywów. Chociaż projekt ustawy nie dotarł, wyznaczono kolejną rozprawę.

Gavin Newsom, gubernator Kalifornii, planuje uprościć stanowe przepisy dotyczące blockchaina do przepisów wykonawczych wydanych przez prezydenta Joe Bidena. Plany Newsom dotyczące zapewnienia jednolitości zostały przekazane przez zarządzenie wykonawcze n-9-22 i nowe kalifornijskie prawo ochrony konsumentów, mające na celu stworzenie spójnego środowiska dla firm Web 3.

„Wybiegamy na przód w tej sprawie” – powiedział Newsom. Dodał, że posunięcia państwa „składają podwaliny pod umożliwienie rozwoju konsumentom i firmom”.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, tokenizowanie aktywów i papierów wartościowych w Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : California allows accepting digital currency donations for political campaign – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO