CFTC zrestrukturyzuje LabCFTC, aby być bardziej proaktywnym w działaniach na rzecz regulacji aktywów cyfrowych

Commodity Futures Trading Commission (CFTC), amerykański regulator rynku instrumentów pochodnych, chce zyskać większą pozycję w przestrzeni aktywów cyfrowych. Według przewodniczącego CFTC, Rostina Behnama, komisja przeanalizuje wszystkie swoje obecne uprawnienia, aby stać się bardziej proaktywnym i wszechstronnym w swoich wysiłkach w zakresie regulacji aktywów cyfrowych.

Poczynił tę uwagę podczas przemawiania na seminarium internetowym „Przyszłość rejestracji kryptowalut” prowadzonym przez Brookings Institute. Stwierdził, że jednym ze sposobów, w jaki CFTC będzie dążyć do tego celu, jest restrukturyzacja niektórych swoich jednostek wykonawczych i politycznych.

W tym celu Behnam ogłosił, że CFTC zrestrukturyzuje LabCFTC — jednostkę skoncentrowaną na „wysiłkach na rzecz promowania odpowiedzialnych innowacji fintech i uczciwej konkurencji”. LabCFTC „przyjmie teraz nową tożsamość jako Office of Technology Innovation (OTI) ze zaktualizowanym modelem operacyjnym” i będzie podlegać bezpośrednio w biurze przewodniczącego.

Komisja dostosuje również Biuro Edukacji i Zasięgu Klienta, jednostkę w ramach Urzędu Spraw Publicznych. Nowy mandat jednostki będzie głównie koncentrował się na edukacji konsumentów na temat oszustw związanych z zasobami cyfrowymi i jest konieczny przez ponad 46 000 osób, które straciły ponad 1 miliard dolarów na takich oszustwach od początku 2021 r., zauważył Behnam.

„Nie popełnij błędu: użyjemy wszystkich dostępnych nam środków i wszystkich odpowiednich władz, aby kontynuować wykorzenianie oszustw i manipulacji” – powiedział. „Poprosiłem personel o proaktywne rozważenie zakresu, w jakim można wykorzystać nasze uprawnienia, aby wprowadzić te nowatorskie produkty do obszaru regulacyjnego, aby zapewnić ważną ochronę klientów i integralność rynku zapewnianą przez regulacje CFTC” – ujawnił.

Dodał, że skupienie się na tym stało się pilne, ponieważ zdecentralizowane technologie wyrosły z ich „piaskownic”. Jeśli pozostaną nieuregulowani, inwestorzy detaliczni, którzy stanowią znaczną część uczestników rynków instrumentów pochodnych na aktywa cyfrowe, mogą być narażeni na największe ryzyko.

CFTC nadal poszukuje większych uprawnień regulacyjnych w stosunku do aktywów cyfrowych

Determinacja Behnama do pracy z istniejącymi uprawnieniami CFTC nadchodzi po miesiącach lobbowania na rzecz rozszerzenia nadzoru regulatora nad rynkiem aktywów cyfrowych. W styczniu Reuters poinformował, że CFTC wydała swoje pierwsze oficjalne oświadczenie w sprawie swojej jurysdykcji rynku aktywów cyfrowych, prosząc Kongres o zwiększenie uprawnień.

Być może wkrótce wniosek zostanie przyjęty jako dwupartyjny projekt ustawy, który ma zapewnić rynkowi jasność regulacyjną – Ustawa o Odpowiedzialnych Innowacjach Finansowych – robi postępy w Izbie. Projekt ustawy podniesie role nadzorcze aktywów cyfrowych zarówno CFTC, jak i SEC.

Tymczasem regulator już odnotowuje sukcesy w działaniach na rzecz ochrony konsumentów w przestrzeni aktywów cyfrowych. Złożyła kilka spraw o oszustwa związane z cyfrowymi aktywami pochodnymi, w tym niedawno wszczętą sprawę przeciwko założycielowi Mirror Trading International Proprietary Limited (MTI).

Obejrzyj: amerykański kongresmen Patrick McHenry o sprawach dotyczących polityki blockchain z Jimmym Nguyenem ze Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CFTC to restructure LabCFTC to be more proactive in digital assets regulation efforts – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO