University of Tokyo planuje oferować szeroki zakres kursów w Metaverse

Uniwersytet Tokijski, znany również jako Todai, ogłosił, że jeszcze w tym roku uruchomi szeroką gamę programów edukacyjnych nauczanych w metawersie.

Asahi Shimbun informuje, że program będzie otwarty dla uczniów od szkół średnich po pracujących dorosłych. Program zostanie również ustanowiony przez Wydział Inżynierii Todai i szkoły podyplomowe związane z inżynierią, ale nie będzie zwykłym wydziałem oferującym stopnie naukowe.

Kursy skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wprowadzą ich w dziedziny inżynierii i informatyki oraz doradzą w zakresie kariery w tej dziedzinie. Studentki będą miały pierwszeństwo w zwiększeniu swojej reprezentacji w zawodzie inżyniera.

Studenci uniwersytetów i już zatrudnieni dorośli otrzymają również kursy z takich dziedzin, jak sztuczna inteligencja, edukacja w zakresie przedsiębiorczości i technologia komunikacyjna nowej generacji. Kursy skoncentrują się na ich podnoszeniu/przekwalifikowaniu.

Jest to zgodne z głównym celem programu, którym jest rozwiązanie problemu niedoboru wykwalifikowanego personelu do obsługi transformacji cyfrowej i nadążania za szybko rozwijającymi się technologiami. Uniwersytet twierdzi, że zajęcia będą prowadzone zarówno w wirtualnej rzeczywistości, jak i twarzą w twarz, a studentom, którzy odnieśli sukces, będą wydawane certyfikaty.

Platforma Metaverse Todai jest już aktywna i była kilkakrotnie wykorzystywana przez rektora uniwersytetu, Teruo Fujii, do wygłoszenia wykładu w styczniu i zapewnienia orientacji online przyjeżdżającym studentom.

Platforma jest otwarta dla studentów innych uniwersytetów, którzy mogą prowadzić badania z uczniami szkół średnich oraz ich rodzicami/opiekunami.

Przyjęcie technologii Metaverse szybko się rozwija

Japonia odnotowała szybki wzrost projektów związanych z metaverse. Jak donosi Kobe Shimbun, kraj zarejestrował swoje pierwsze miasta — Yoshimoto Kogyo i Yabu w prefekturze Hyogo — aby otworzyć platformę metaverse.

Tymczasem Uniwersytet Tokijski nie był jedyną instytucją edukacyjną, która badała wykorzystanie metawersu do wpływania na wiedzę. W czerwcu Arizona State University (ASU) złożył w USPTO znak towarowy wskazujący na zamiar prowadzenia zajęć w wirtualnej rzeczywistości i korzystania z innych technologii metaverse.

Podobnie, raport Banku Światowego z kwietnia pokazuje, że kilka krajowych uczelni wschodniokaraibskich buduje swoją zdolność do korzystania z technologii metaverse. Projekt jest wspólnym wysiłkiem Organizacji Państw Karaibów Wschodnich (OECS) i Banku Światowego i ma na celu opracowanie ujednoliconego modelu Wirtualnego Kampusu.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Masters of the Metaverse

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : University of Tokyo plans to offer wide range courses in the Metaverse – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO