Filipińska SEC wydaje ostrzeżenie konsumenckie a program inwestycyjny związany z aktywami cyfrowymi „Paynance”

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na Filipinach wydała poradę konsumencką wzywającą opinię publiczną do nie inwestowania lub zaprzestania inwestowania w internetową platformę inwestycyjną o nazwie Paynance.

Zgodnie z zawiadomieniem opublikowanym przez Departament Egzekwowania i Ochrony Inwestorów SEC, firma, która jest zarejestrowana w Departamencie Handlu i Inwestycji (DTI) jako Paynance Foreign Exchange Services, zachęca opinię publiczną do zainwestowania minimum 500 PHP (około 9 USD). zarobić 8% dziennych zwrotów przez 25 dni.

Firma ma inne plany inwestycyjne, w których inwestorzy mogą zablokować 10,000 PHP (~180 USD), aby uzyskać 20% zwrotu dziennie przez 15 dni lub zablokować 5,000 PHP (~90 USD) na 12 dni, aby uzyskać 10% dziennego zwrotu. Platforma twierdzi, że przynosi zwrot, który płaci z handlu aktywami cyfrowymi i forex.

Jednak regulator papierów wartościowych powiedział, że podmiot nie jest zarejestrowany zgodnie z Kodeksem Regulacji Papierów Wartościowych (SRC), oferując niezarejestrowany papier wartościowy. Ogłoszenie brzmiało:

„Z zapisów Komisji wynika, że ​​PAYNANCE/PAYNANCE FOREGNANCE DECHANGE SERVICES nie są zarejestrowane w Komisji ani jako spółka kapitałowa, ani jako spółka osobowa. Ponadto NIE JEST UPOWAŻNIONY do pozyskiwania inwestycji od społeczeństwa, ponieważ nie uzyskał uprzedniej rejestracji i/lub licencji od Komisji, jak określono w sekcjach 8 i 28 SRC.”

Oprócz zalecenia społeczeństwu, aby nie inwestować w program, SEC stwierdziła również, że podmioty działające jako sprzedawcy, brokerzy, dealerzy lub agenci spółki mogą być ścigane. Jeśli zostaną uznani za winnych, będą musieli zapłacić grzywnę w wysokości do pięciu milionów pesos lub odsiedzieć do 21 lat więzienia lub jedno i drugie.

Ostrzeżenie dodaje, że inwestorzy zachęcający innych do przyłączenia się do programu mogą również zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Filipińska SEC ostro rozprawia się z oszustwami dotyczącymi aktywów cyfrowych

Ostrzeżenie jest ostatnim wydanym przez regulatora w sprawie niezarejestrowanych programów związanych z aktywami cyfrowymi. W czerwcu ostrzegł opinię publiczną przed Astrazion, projektem inwestycyjnym opartym na aktywach cyfrowych, który jest oskarżony o oszustwo.

Platformie nakazano również zaprzestanie składania jakichkolwiek ofert inwestorom. Wcześniej SEC opublikowała również publiczne porady przeciwko Sengre, która sprzedawała SGC Coin, oraz Leefire, która przeprowadzała pierwszą ofertę monet (ICO).

Komisja może wkrótce zwrócić uwagę na działalność Binance, największej giełdy na świecie pod względem wolumenu obrotu. Działania rzecznicze, w tym ze strony think tanku Infrawatch PH, wezwały SEC do działania przeciwko Binance, ponieważ giełda działa w kraju bez licencji, a także oferuje wątpliwe inwestycje.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Blockchain for Data Integrity & Business Process Management

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippines SEC issues consumer warning versus digital assets-related investment scheme ‘Paynance’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO