Eksperci na forum IEEE w Japonii dyskutują o tym, jak IoT, 5G i blockchain mogą ze sobą współpracować

Bitcoin to idealna księga do rejestrowania danych z setek miliardów urządzeń Internetu rzeczy (IoT). Aby przyjrzeć się, czym są te urządzenia – i jak mogą być używane – wiodący eksperci ds. technologii sieciowych i blockchain wygłoszą przemówienie na 8. Światowym Forum Internet of Things w Jokohamie w Japonii w październiku i listopadzie 2022 r.

Na liście znajduje się twórca Bitcoin, dr Craig S. Wright, założyciel forum IPv6 i prezes profesor Latif Ladid, dyrektor generalny nChain Hakan Yuksel oraz japoński „ojciec Internetu” dr Jun Murai, moderowany przez profesora dr. Hiroshi Esaki na Uniwersytecie z Tokio. Wygłoszą prezentacje i przemówią na panelu poświęconym 5G, IoT, chmurom obliczeniowym i sieciom blockchain opartym na protokole IPv6. Sposób, w jaki te technologie współdziałają i integrują się ze sobą, zdefiniują podejmowanie decyzji i działalność gospodarczą w opartej na danych przyszłości świata.

W szczególności podczas sesji omówimy, jak te interakcje powinny wyglądać. Zidentyfikują luki, przedstawią zalecenia dotyczące istniejących i wymaganych standardów IPv6, przyjrzą się przypadkom użycia i scenariuszom oraz zbadają możliwe wyzwania, w których IPv6 spotyka się z blockchainem, sieciami bezprzewodowymi 5G, cyberbezpieczeństwem, zautomatyzowaną siecią i sieciami przemysłowymi.

Dlaczego IPv6 jest niezbędny dla przyszłych technologii

Najnowsza wersja pakietu protokołów komunikacyjnych Internetu, IPv6, istnieje od ponad 20 lat. Jednak dopiero w ostatnich latach adopcja zaczęła się rozwijać. Po raz pierwszy wzrósł powyżej 5% w 2014 r., ale osiągnął 30% w 2020 r., a do tej pory przekroczył już 50% średniej światowej.

Kraje o najwyższym poziomie adopcji IPv6 w 2022 r. (przynajmniej wśród użytkowników usług Google) to Indie, Francja, Niemcy, USA, Arabia Saudyjska, Grecja i Japonia.

Wynika to częściowo z mocno ograniczonej liczby unikalnych adresów IP dostępnych w najpopularniejszym protokole, IPv4 (ostatnie adresy zostały przydzielone około dekadę temu, zmuszając wiele urządzeń do ich współdzielenia) oraz rozprzestrzenianiem się mniejszych urządzeń IoT, które gromadzą i udostępniać dane. IPv6 ma prawie nieskończoną ilość unikalnych adresów IP, dzięki czemu setki miliardów użytkowników i urządzeń po raz pierwszy mają unikalny adres.

Ma to ogromne implikacje dla Bitcoina i jego wykonalności jako części „internetu wartości” – gdzie dane są towarem, a płatności o dowolnej wielkości i częstotliwości mogą mieć miejsce za ułamek centa za transakcję. IPv6 pozwala na bezpośrednie płatności BSV IP-to-IP, a jego standardy pozwolą na wbudowane szyfrowanie i generatory kluczy kryptograficznych. Zwiększa to prywatność i bezpieczeństwo użytkowników i urządzeń komunikujących się ze sobą, automatycznie wchodzących w interakcje i płacących sobie nawzajem za użytkowanie. W ten sposób blockchain BSV może stać się zaufaną księgą światową i (oznaczonym czasowo) uniwersalnym źródłem prawdy.

Dr Wright spędził większość 2022 roku na rozpowszechnianiu słowa Bitcoin wśród internetowych organów normalizacyjnych, szczególnie tych dotyczących IPv6. Ponadto naukowcy z kosmosu, tacy jak profesor Ladid i inni, zainteresowali się korzyściami, jakie może zaoferować technologia Bitcoin, gdy protokół IPv6 stanie się powszechny.

Cały program IEEE trwa 17 dni w PACIFICO Yokohama. W ramach tego programu kilka specjalistycznych podprogramów obejmie prezentacje artykułów technicznych, warsztaty, program plenarny, forum branżowe oraz dyskusje dla przedsiębiorców, młodych profesjonalistów i kobiet inżynierów.

Wydarzenie w Jokohamie będzie hybrydą osobistą i wirtualną, co oznacza, że ​​każdy może dołączyć do dyskusji. Kursuje od 16 października do 11 listopada 2022 roku.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ich stronę internetową tutaj.

Obejrzyj: przemówienie dr. Craiga Wrighta na BSV Global Blockchain Convention: A Better Internet with IPv6 i BSV Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Experts at IEEE forum in Japan to discuss how IoT, 5G and blockchain can work together – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO