Craig Wright na CoinGeek Backstage: Bezpośrednia komunikacja jest tym, czym ma być peer-to-peer

Jednym z gorących tematów na niedawno zorganizowanej BSV Global Blockchain Convention w Dubaju jest IPv6 i to, jak masowo skalująca się technologia blockchain wpisuje się w następną erę Internetu. Dla twórcy Bitcoina, dr. Craiga Wrighta, IPv6 pozwala Bitcoinowi powrócić do jego pierwotnej natury peer-to-peer – umożliwiając ludziom bezpośrednią łączność.

„Powrót do IPv6, który był pierwotnie w Bitcoin 2009, pozwala nam zacząć budować właściwy model, w którym zamiast tego „wysyłam transakcję do sieci i jej szukam” [to] „komunikuję się z daną osobą, Dr Wright mówi CoinGeek Backstage. „Wiem, że to naprawdę dziwny pomysł dla ludzi w przestrzeni kryptograficznej, na przykład zajmowanie się ludźmi. Ale tym właśnie ma być P2P”.

W swojej prezentacji głównej główny naukowiec nChain wyjaśnił, w jaki sposób protokół IPv6 będzie współpracował z blockchainem BSV, aby umożliwić ludziom komunikowanie się ze sobą i poprzez umożliwienie maszynom komunikowania się z innymi maszynami. IPv6 radykalnie zwiększy liczbę unikalnych adresów IP, torując drogę do dalszego rozwoju w obszarach takich jak Internet Rzeczy. Innymi słowy, IPV6 skaluje się tak samo, jak Bitcoin – jak opisano w białej księdze z 2008 r. – „zawsze skalowany”.

Skąd zatem bierze się część „peer to peer”? Dr Wright wyjaśnia, że ​​kluczowym aspektem Bitcoina jest „IP to IP”, w którym dwóch „rówieśników” prowadzi negocjacje i dochodzi do porozumienia bez nieznośnych pośredników. IPv6 umożliwia bezpośrednią łączność, a dzięki zwiększonej liczbie adresów, które może obsługiwać, każdy może mieć identyfikowalne pseudonimy, które łączą się z adresami IP w celu potwierdzenia swojej tożsamości.

„Wiem, że powinienem zdać sobie sprawę, że przeciętny informatyk z Doliny Krzemowej jest taki jak ja i prawdopodobnie chce siedzieć w domu i nie spotykać się z ludźmi. Ale staram się stworzyć system, w którym ludzie faktycznie wchodzą w interakcję, nawet jeśli są online i wchodzą w bezpośrednią interakcję. Tak więc bezpośrednia komunikacja… nie tworząca dużej puli będzie tam coś, czego można później szukać, ale faktycznie rozmawiaj z ludźmi i komunikuj się z kontraktami tam, gdzie faktycznie negocjujesz” – mówi dr Wright Jonowi Southurstowi z CoinGeek. „Mam nadzieję, że uda nam się to osiągnąć u normalnych ludzi, aby zrozumieli, że jest to świat, w którym chcemy rzeczywistej komunikacji, rzeczywistego mówienia, rzeczywistego zaangażowania”.

Obejrzyj: prezentacja dr. Craiga Wrighta na BSV Global Blockchain Convention, A Better Internet with IPv6 i BSV Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright on CoinGeek Backstage: Direct communication is what peer-to-peer is meant to be – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO