Założyciel mojej firmy Big Coin skazany za oszustwa związane z aktywami cyfrowymi

Założyciel nieistniejącej już firmy zajmującej się aktywami cyfrowymi z siedzibą w Nevadzie, My Big Coin Pay Inc., Randall Crater, został skazany przez federalne jury w związku z oszukańczym programem aktywów cyfrowych, który przywłaszczył ponad 6 milionów dolarów funduszy inwestorów.

Zgodnie z komunikatem Departamentu Sprawiedliwości USA (DOJ), 51-letni New Yorker został uznany winnym czterech oszustw związanych z przelewami bankowymi, trzech przypadków nielegalnych transakcji pieniężnych i jednego przypadku prowadzenia nielicencjonowanej firmy zajmującej się przesyłaniem pieniędzy.

Sprawa USA przeciwko Crater, Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych, Okręg Massachusetts (nr 19-cr-10063), był długi i przeciągający się. Crater założył My Big Coin Pay Inc w 2013 roku i prowadził ją do 2017 roku. Szczegóły sprawy pokazują, że w tym czasie sprzedawał oszukańczą wirtualną walutę – My Big Coin – która, jak twierdził, była w pełni funkcjonalna i poparta złotem o wartości 300 milionów dolarów.

Twierdził również, że jego firma współpracowała z dostawcą usług płatniczych MasterCard i że token można łatwo wymienić na gotówkę lub inne zasoby cyfrowe. Jednak wszystkie twierdzenia były fałszywe, a zamiast tego Crater przywłaszczał sobie fundusze inwestorów na osobiste luksusowe przedmioty.

CFTC wniosła oskarżenia przeciwko Craterowi i jego firmie w 2018 r. o oszustwo związane z towarami. CFTC wniosła również oskarżenia przeciwko dyrektorowi generalnemu firmy Johnowi Roche oraz dwóm współpracownikom – Markowi Gillespie i Michaelowi Krugerowi.

Crater został aresztowany w 2019 roku i zgodnie z amerykańskim prawem grozi mu od trzech do dwudziestu lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości do 250 000 USD za każdy zarzut. Jego wyrok zaplanowany jest na 27 października przez sędzię Sądu Okręgowego USA Denise J. Casper.

Adwokat USA Rachael S. Rollins zauważyła, że ​​Crater nie różni się od innych oszustów, którzy żerują na inwestorach na kwitnącym rynku aktywów cyfrowych.

„Crater postrzegał rosnącą popularność kryptowalut jako szansę na szybkie wzbogacenie się dzięki pozbawionemu skrupułów schematowi oszustwa, zamaskowanemu błyskotliwymi taktykami marketingowymi i jawnymi kłamstwami. W końcu jest tylko kolejnym oszustem, który trafił do dynamicznie rozwijającego się świata kryptowalut” – powiedziała.

DOJ dogania oszustów cyfrowych aktywów

Departament Sprawiedliwości, we współpracy z innymi organami ścigania, takimi jak FBI, odnosi coraz większe sukcesy w zwalczaniu oszustów i oszustów związanych z zasobami cyfrowymi. Stało się tak zwłaszcza od czasu, gdy departament ogłosił w zeszłym roku utworzenie swojego Krajowego Zespołu ds. Egzekwowania Kryptowalut (NCET).

Na początku tego roku departament ogłosił największy w historii konfiskat finansowy, kiedy zdobył BTC o wartości 3,6 miliarda dolarów, który pochodził z włamania na giełdę aktywów cyfrowych Bitfinex w 2016 roku.

Departament Sprawiedliwości zatrzymał również parę Ilyę Lichtenstein (34 lata) i Heather Morgan (31 lat), oskarżając ich o spisek w celu prania pieniędzy.

Obejrzyj: amerykański kongresmen Patrick McHenry o sprawach dotyczących polityki blockchain z Jimmym Nguyenem ze Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : My Big Coin founder convicted over digital assets fraud – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO