CEO Binance, Changpeng Zhao, pozywa Bloomberga – duża hipokryzja?

Na początku tego tygodnia pojawiły się wiadomości, że Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, pozywa spółkę zależną Bloomberga, Modern Media Company o zniesławienie.

Wiadomość została po raz pierwszy zgłoszona przez The Hong Kong Economic Times i wkrótce rozprzestrzeniła się w branży walut cyfrowych. Zhao formalnie nie skomentował pozwu, ale przyznał się do tego, retweetując popularne konto na Twitterze, które o nim mówiło.

Dlaczego Zhao pozywa Modern Media Company? Co powiedzieli?

Pozew Zhao o zniesławienie jest odpowiedzią na opublikowanie przez Modern Media Company 250. numeru Bloomberg Businessweek, który został zatytułowany „Changpeng Zhao’s Ponzi Scheme”. Redakcja szybko zmieniła tytuł po publikacji, ale to nie wystarczyło, by zadowolić CZ.

Pozew łagodzi, że publikacja uszkodziła wizerunek Zhao i spowodowała u niego zranienie i zakłopotanie. Żąda wycofania komentarzy, formalnych przeprosin i rekompensaty finansowej.

To już drugi pozew, jaki Zhao złożył przeciwko głównemu mediom. W 2020 r. Binance pozwała Forbes po tym, jak opublikował artykuł oskarżający firmę o unikanie regulatorów i kierowanie pieniędzmi.

Opinia: Changpeng Zhao jest hipokrytą

Zhao ma pełne prawo pozwać Modern Media Company za publikowanie zniesławiających materiałów, które szkodzą jego publicznemu wizerunkowi. Jednak nie będzie mógł pozwać tego pisarza za nazywanie go tym, kim jest, bezwstydnym hipokrytą, który wyraźnie żyje zgodnie z mantrą „jedna zasada dla mnie, a inna dla ciebie”.

Dlaczego Zhao jest hipokrytą? Ponieważ w 2019 roku osobiście zainteresował się Twitterem, aby zagrozić dr Craigowi Wrightowi, że jeśli nie zrezygnuje z działań prawnych przeciwko swoim krytykom, Binance usunie BSV. Wkrótce potem firma usunęła BSV z giełdy, a Zhao nazwał listy dr Wrighta „atakami” na swoich krytyków, przyłączając się do kampanii oszczerstw, nazywając go oszustem.

Wygląda na to, że w świecie CZ może pozwać o zniesławienie i skorzystać z systemu prawnego, aby naprawić sytuację, ale jeśli wynalazca Bitcoina zrobi to samo, gwarantuje to usunięcie BSV.

Być może usunięcie BSV z Binance to coś więcej, niż na pierwszy rzut oka? Może decyzja o usunięciu z listy nie dotyczyła tak naprawdę „ataków” Wrighta na Hodlonaut i innych. Czy to możliwe, że Zhao rozumie prawdziwe możliwości Bitcoina i sprawia, że ​​jego wymiana altcoinów staje się przestarzała? Dowiemy się z czasem, ale na razie smród hipokryzji Zhao przyprawia o mdłości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance CEO Changpeng Zhao sues Bloomberg—hypocrisy much? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO