Mojang Studios zakazuje NFT w swojej flagowej grze Minecraft

Mojang Studios, twórcy Minecrafta, wyjaśnili, że nie popierają integracji non-fungible tokens (NFT) w najlepiej sprzedającej się grze wszechczasów.

W poście na blogu, należący do Microsoftu twórca gier stwierdził, że NFT i technologia blockchain nie są zgodne z celem, jakim jest uczynienie Minecrafta bezpiecznym i wszechstronnym doświadczeniem. W związku z tym zakazuje wszelkich integracji technologii. Post powiedział:

„Aby zapewnić graczom Minecrafta bezpieczne i wszechstronne wrażenia, technologie blockchain nie mogą być integrowane w naszych aplikacjach klienckich i serwerowych, ani też nie wolno wykorzystywać zawartości gry Minecraft, takiej jak światy, skórki, elementy osobowości lub inne mody przez technologię blockchain, aby stworzyć rzadki zasób cyfrowy”.

Mojang zauważył, że ma problemy z NFT i technologią blockchain, aby uwzględnić promowanie spekulacji, a także tworzenie modeli własności opartych na niedoborach i wykluczeniu. Dodał, że jest równie zaniepokojony tym, że niektóre transakcje NFT innych firm „mogą nie być wiarygodne i mogą kosztować graczy, którzy je kupią”.

„NFT nie obejmują całej naszej społeczności i tworzą scenariusz tych, którzy mają i nie mają. Spekulacyjna mentalność cenowa i inwestycyjna wokół NFT odwraca uwagę od grania i zachęca do spekulacji, co naszym zdaniem jest niezgodne z długoterminową radością i sukcesem naszych graczy – dodał Mojang.

Niezależnie od tego, firma twierdzi, że wciąż bada obszary, w których może wdrożyć technologię blockchain w swojej grze, ale obecnie nie znalazła takich przypadków użycia. Warto zauważyć, że przegląd polityki Mojang ma nastąpić po tym, jak współzałożyciel Microsoftu Bill Gates zaatakował NFT, opisując je jako „w 100% oparte na teorii większego głupca”, zgodnie z raportem CNBC w zeszłym miesiącu.

Inni twórcy gier nadal chcą przyjąć NFT

Ogłoszenie prawdopodobnie wpłynie na wcześniej kwitnący ekosystem projektów NFT o tematyce związanej z popularną grą. Jednym z nich jest NFT Worlds, projekt gier web3, który koncentruje się na integracji NFT w Minecrafcie. Token projektu, WRLD, spadł o 61% w ciągu ostatnich 24 godzin, według danych z CoinMarketCap.

Tymczasem kilku innych gigantów branży gier planuje wykorzystać NFT do gier Metaverse i Web3. Japoński producent gier Square Enix, który sprzedał część swojej własności intelektualnej, aby zainwestować w gry internetowe 3, ogłosił w tym tygodniu swoją pierwszą grę integrującą NFT — Final Fantasy VII.

Innym producentem gier, który chce zintegrować NFT, jest Electronic Art (EA), który ogłosił w zeszłym roku, że uważa NFT za część przyszłości gier, jak zauważyła BBC.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain: Power-Ups i NFT dla eSportów i gier online

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Mojang Studios bans NFTs from its flagship game Minecraft – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO