Kurt Wuckert Jr. opowiada o historii Bitcoin, Web3 i BSV w podcaście No BS Crypto

Główny historyk Bitcoin z CoinGeek, Kurt Wuckert Jr., dołączył do podcastu No BS Crypto, aby porozmawiać o obecnej branży, w tym o Web 3.0, historii i przyszłości Bitcoina i wielu innych. Obejrzyj go za pośrednictwem linku lub przeczytaj pełne pisemne podsumowanie poniżej.

Zdobycie pracy w web 3.0

Żaden gospodarz BS Crypto, Kyren, zaczyna od zapytania Wuckerta, jaka jest jego rada dla kogoś, kto szuka pracy w sieci 3.0. Odpowiada, że ​​problemy informatyki zostały w dużej mierze rozwiązane, więc najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, jest założenie firmy, która rozwiązuje rzeczywiste problemy, wykorzystując blockchain do rozwiązania problemu, którego nie można rozwiązać w inny sposób.

Aktualny klimat w branży

Wuckert przedstawia swoje przemyślenia na temat obecnej branży walut cyfrowych. Mówi, że nie dojrzewa; w ciągu ostatnich kilku lat sytuacja się pogorszyła. W rzeczywistości nadal ufa bankom bardziej niż ludziom „krypto”, wyjaśniając, że przestępcy, kryminaliści i żmije są na samym dole.

Biorąc pod uwagę, kim mogą być ci ludzie, Wuckert ma teorię, że wielu z nich pracuje na Wall Street i przy świetle księżyca w branży walut cyfrowych. Uważa, że ​​co najmniej przez następny rok jesteśmy w bessie, a domino nawet jeszcze nie zaczęło spadać. Zanim skończymy, Wuckert wierzy, że możemy zobaczyć, jak ktoś pójdzie do więzienia lub zostanie obciążony wysokimi grzywnami.

Czy będzie jeden blockchain, który będzie nimi wszystkim rządził?

Wuckert przyznaje, że będzie jeden blockchain. Mówi, że historia technologii pokazuje, że od samego początku istnieją konkurencyjne standardy. Na przykład prosi nas, abyśmy zajrzeli do Internetu; na początku istniało wiele intranetów, ale ostatecznie wymyślili protokoły i ujednolicili je.

„Bitcoin został zaprojektowany w celu usunięcia tarcia”, mówi nam Wuckert, a tylko Bitcoin SV (BSV) nadal ma te możliwości. W przyszłości nadal będą istnieć inne blockchainy, ponieważ nadal będą istniały intranety, ale będą one niszowe, podczas gdy BSV będzie jak internet.

Wuckert wierzy, że BSV wygra, ponieważ firmy zaczną przeprowadzać analizę due diligence. Na przykład, gdy muszą wykonać miliard transakcji tygodniowo na publicznym blockchainie, znajdą BSV. Nie ma prawdziwej konkurencji.

Jakieś rady dla spekulantów?

Wuckert każe nam pamiętać, że wszyscy w branży mają konflikt interesów. Każdy ma silną opinię i jest zmotywowany finansowo, abyś się z nimi zgodził w tej branży.

Idąc dalej, przypomina nam, że kluczem do sukcesu w inwestowaniu jest wczesne wchodzenie i kupowanie rzeczy, gdy ludzie myślą, że to szaleństwo. Mówi, aby inwestować pieniądze na piwo, a nie na czynsz, i zadbać o swoje życie finansowe. Podobnie radzi nam, abyśmy nie zwracali uwagi na osoby wpływowe, które wyścielają sobie kieszenie.

O Bitcoinie, jak przedstawiono w białej księdze

Wuckert przedstawia Bitcoina tak, jak miał być w białej księdze z 2008 roku. Najpierw wyjaśnia, że ​​Satoshi rozwiązał problem podwójnego wydawania. Przypomina nam, że biała księga zaczyna się od rozmowy o handlu w Internecie i zajmuje się problemem kosztów prowadzenia działalności za jego pośrednictwem.

Patrząc wstecz, Wuckert przypomina, że ​​kiedy opublikowano białą księgę, opcjami płatności były PayPal i karty kredytowe. Satoshi stwierdził, że uważa, iż transakcja o wartości minimum 5 USD jest niedopuszczalna i że małe, przypadkowe płatności mają znaczenie, a Bitcoin był jego rozwiązaniem tego problemu.

Wuckert przypomina nam, że nie stanowi to wielkiego problemu, jeśli mieszkasz w „Anglosferze”, czyli najbogatszej połowie świata. Jednak ludzie, którzy żyją za dużo mniej, muszą być w stanie wydać 0,50 USD lub mniej na transakcję, a jeśli mogą wydać je online między sobą, to wielka sprawa. To właśnie Satoshi chciał odblokować, mówi nam.

Popularną dziś narracją jest to, że wszystko to jest fałszywe i że Bitcoin nie może rozwiązać problemu, który przedstawił Satoshi. Maksymaliści BTC i wpływowi ludzie wolą malować Bitcoin jako technologię przechowywania wartości i oszczędności, ale nie można zaprzeczyć, co napisał Satoshi. Niestety, większość ludzi nie czyta tego, co napisał i po prostu postrzega Bitcoina jako narzędzie do spekulacji.

Jak zmienił się Bitcoin?

Wuckert wskazuje bezpośrednio na zarządzanie w ogóle. Mówi, że niewiele osób o tym mówi. Wyjaśnia, jak we współczesnych państwach narodowych inteligencja podejmuje decyzje, a ludzie pracy nie mają czasu, energii, a czasem wiedzy, by walczyć. Nakreśla, jak to jest w Bitcoin; projekt przejęła niewielka grupa elitarnych programistów rdzenia. Czujesz, że geniusze mają kontrolę i zostawiasz to im, ale nie tak miało być.

Bitcoin nie powinien być zarządzany z góry w ten sposób. To ma być regulowane przez dowód pracy. Będąc sam w branży wydobywczej, Wuckert mówi, że większość górników traci pieniądze przez lata i wraca na hossy, i tak powinno być, ponieważ zapewnia to, że ludzie, którym naprawdę zależy na tym, mają największą moc mieszającą w sieci.

Dowód stawki a dowód pracy

Przedstawiając swoje przemyślenia na temat mechanizmu konsensusu proof-of-stake, Wuckert mówi, że jest to zarówno jawne, jak i wywrotowe oszustwo. Chociaż ludzie lubią to, ponieważ myślą, że jest to skuteczne, w rzeczywistości nie dzieje się tak dlatego, że bodźce są nieodpowiednie.

W systemie proof-of-stake bogaci stają się bogatsi, posiadając najwięcej żetonów i ostatecznie nikt nie może z nimi konkurować. „Nigdy nie dogonisz tego, kto pierwszy kupił najwięcej Ethereum”, przypomina nam Wuckert. Staną się wykładniczo bogatsi i będą mogli kupować wartość wszystkich innych, całkowicie kontrolując sieć przez cały czas.

Natomiast w przypadku dowodu pracy wygrywa ten, kto dostarczy najwięcej korzyści. Kiedy przestają być najlepsi, ich bloki przestają być budowane. Ten konkurencyjny system pozwala nowym uczestnikom rzucić wyzwanie dużym graczom i zyskać przewagę dzięki innowacjom i rywalizacji.

Czy wzrost szybkości mieszania doprowadzi do centralizacji?

Wuckert wierzy, że moc haszowania będzie z czasem spadać. Dotacja blokowa jest zmniejszana w miarę upływu czasu, co zniechęca do surowego haszowania. W końcu dotację zastąpią opłaty transakcyjne – przypomina. W tym scenariuszu niezwykle ważne jest posiadanie sieci z doskonałą łącznością i maksymalną liczbą transakcji. Najwyraźniej BSV jest zbudowane, aby wygrywać w tej fazie.

Co motywuje pełne węzły?

Wuckert twierdzi, że dane to pieniądz. „Nie ma nic cenniejszego niż dane”, kontynuuje, zauważając, że jest to obecnie najbardziej niedoceniany towar. Istnieje wiele wartości do odblokowania, a jeśli jesteś osobą, która kontroluje dane, to tam są pieniądze na dłuższą metę. Możliwość jego przetworzenia to ogromna szansa biznesowa.

Wuckert’s GorillaPool wydobywa bloki o wielkości 4 GB. Jednak w jego mniemaniu to wciąż mało. Mówi, że za 15 lat wierzy, że będą konkurować z AT&T i Verizon.

„Nagle wpadną” – przewiduje.

Różnice między BTC a BSV

Wuckert otwiera, wyjaśniając wojnę domową Bitcoin o tym, jak skalować Bitcoin. Przypomina, jak programiści BTC Core dokonali fundamentalnej zmiany, usuwając łańcuch podpisów cyfrowych i zastępując go ich hashem poza blokiem — SegWit. Było to kontrowersyjne i spowodowało podział BCH w sierpniu 2017 r. Po pewnym czasie programiści BCH chcieli wprowadzić podobne fundamentalne zmiany w protokole, więc BSV i BCH się podzielili. Należy zauważyć, że stało się tak, ponieważ BSV chciało pozostać przy oryginalnym projekcie, podczas gdy inni nie.

W przypadku BSV nie ma protokołu do ustawiania limitów rozmiaru bloku, przypomina nam Wuckert. To do operatora węzła należy ustawienie limitów. Przywrócenie stosu skryptów Bitcoin pozwala również na inteligentne kontrakty, ogólne obliczenia i nie tylko, przekształcając Bitcoin w komputer rozproszony. Twórcy BTC i BCH wyłączyli wiele z tych funkcji, ograniczając możliwości Bitcoina i powodując powstawanie niekończących się niepotrzebnych łańcuchów bloków.

Białe księgi i widelce BTC i BSV

Wuckert wyjaśnia, że ​​słowo fork jest używane w Bitcoin na różne sposoby. Zwykle oznacza to kopiowanie i wklejanie kodu z pewnymi poprawkami. Wyjaśnia, że ​​Bitcoin ma licencję MIT, która zezwala na takie zmiany, ale ci, którzy wprowadzają takie zmiany, muszą zmienić swoją nazwę. Jest otwarty i elastyczny, tak jak chciał Satoshi, ale nie możesz po prostu używać nazwy Bitcoin.

Mówiąc o różnych „soft forkach”, Wuckert wyjaśnia, że ​​starsze węzły Bitcoin nie mogą zweryfikować prawie żadnych transakcji, które mają miejsce obecnie na nich.

„Jeśli Bitcoin nie jest siecią egzekwowania reguł, co to jest?” On pyta.

Mówi, że Litecoin to prawdziwy fork Bitcoin (zwróć uwagę, jak zmienił nazwę), a Bitcoin Cash to tylko oszustwo protokołu. Wgłębiając się w różnicę między protokołem a implementacją, Wuckert podaje przykład samochodów. Samochód to protokół, podczas gdy Ford i inne marki to implementacje.

W dzisiejszych czasach ludzie chcą zdefiniować BTC jako Bitcoin, ponieważ ma największą moc haszowania. Wuckert pyta: „Czy nic innego nie ma znaczenia?” Na przykład usuwanie podpisów dosłownie łamie to, co Satoshi zdefiniował jako Bitcoin, ale ludzie przeoczają to, gdy mają do czynienia z BTC. Jeśli ktoś o tym wspomni, zwolennicy BTC uciekają się do plemienności i ataków. „Boją się, że ludzie zagłębią się w ten proces”, wyjaśnia Wuckert. Natomiast jest otwarty i przejrzysty, ponieważ jego pomysły są przemyślane i nie przeszkadza mu swobodne dyskutowanie o nich.

Dlaczego BSV jest tak bardzo nielubiane?

Wuckert podaje kilka powodów, dla których BSV jest usuwane z większości giełd i znienawidzone przez wielu wpływowych branżowych.

Po pierwsze, zauważa, że ​​wiele pieniędzy jest związanych z ideą, że Bitcoin nie skaluje się. W firmy takie jak Block, Lightning Labs i podobne firmy zainwestowano miliardy dolarów. Wszystko to opiera się na założeniu, że Bitcoin nie skaluje się i jest technologią rozliczeniową. Tak więc, jeśli Bitcoin może skalować się w łańcuchu, nie ma powodu, aby istniały Blockstream lub Lightning Labs, a wiele osób straci pieniądze, wyjaśnia.

Drugim powodem jest związek BSV z dr Craigiem Wrightem. Wuckert mówi, że gdyby był małym blokerem, byłby na pokładzie w Blockstream i byłby chwalony. Jest jednak dużym blokerem i mówi, że mali blokerzy, tacy jak Adam Back, są w błędzie, wzywając ich i odmawiając spełnienia ich życzeń. Wuckert myśli, że nie jest lubiany, ponieważ nie spełnia ich wizji tego, kim wyobrażali sobie Satoshiego. Zamiast altruistycznego anarchisty, jest trochę zrzędliwym autystycznym Australijczykiem, który kwestionuje, co sprawiło, że wielu wzbogaciło się, wykonując bardzo mało pracy.

Dlaczego ludzie nie wierzą, że Craig Wright to Satoshi?

Wuckert odpowiada, że ​​większości ludzi po prostu mówi się, w co wierzyć. Ponadto są ludzie tacy jak Arthur van Pelt, którzy napisali 100 000 słów, malując doktora Wrighta jako oszusta. Wuckert zastanawia się, kto mu płaci, ponieważ normalni ludzie nie mają czasu na takie rzeczy.

Wuckert ponownie podkreśla, że ​​ludzie bronią swoich portfeli. Dr Wright jest jak wąż w ogrodzie; wiele osób po prostu chce się go pozbyć instynktownie. Jednak wydaje się, że dr Wright go kocha i rozwija się na nim. Nie przejmuje się opiniami swoich krytyków i jest samodzielnie zamożny. Jest myślicielem bardzo długoterminowym i nie przejmuje się nieistotnymi opiniami dnia dzisiejszego.

Jaki jest jeden dowód na poparcie twierdzeń Craiga Wrighta?

Według Wuckerta najlepszym dowodem na to, że dr Wright jest Satoshi Nakamoto, jest to, że nie odszedł. Jest tyle pieniędzy do zarobienia na oszustwach w tej branży, ale nigdy nie zebrał funduszy, nie uruchomił ICO ani nie poprosił nikogo o pieniądze. Wręcz przeciwnie, mówi ludziom, aby wypłacili pieniądze i trzymali się z dala od spekulacji, pracując pilnie w badaniach i rozwoju. Stoi na zasadach i nie dba o krótkoterminowy zysk.

Tymczasem Michael Saylor z MicroStrategy (NASDAQ: MSTR), który stracił 13 miliardów dolarów w krachu Dot Com, zachęca ludzi do hipoteki na swoje domy i kupowania BTC. W umyśle Wuckert tak wygląda oszustwo.

Kopiąc głębiej, Wuckert odzwierciedla, że ​​Bitcoin jest ekscentryczną technologią. Obejmuje ekonomię, informatykę i kilka innych dyscyplin. Tak się składa, że ​​dr Wright jest erudytą z wysokimi stopniami naukowymi w tych dziedzinach.

Jeszcze więcej dowodów świadczy o tym, jak wyjaśnia funkcje, które ludzie BTC Core wyłączają, ponieważ ich nie rozumieją. Dr Wright wyjaśnia szczegółowo, dlaczego istnieją. Wuckert podaje przykłady, powołując się na sposób, w jaki opisał przyczynę podwójnego skrótu i ​​że skrypt Bitcoin umożliwił inteligentne kontrakty. Udowodniono, że miał rację, kiedy wszyscy inni to odrzucili.

IPv4/IPv6, mikropłatności i IoT

Wuckert wyjaśnia, w jaki sposób można zintegrować Bitcoin i IPv6, aby stworzyć nowy, prawdziwie peer-to-peer świat. Tym, którzy nie wiedzą, wyjaśnia, że ​​IPv4 został zaprojektowany dawno temu i zabrakło mu unikalnych adresów IP. IPv6 jest rozwiązaniem, ponieważ umożliwia tworzenie wykładniczo większej liczby adresów IP. IPv6 umożliwia transmisję danych peer-to-peer, a nie za pośrednictwem serwerów, jak wymaga tego IPv4. Umożliwi to urządzeniom bezpośrednie wysyłanie pakietów tam iz powrotem.

W BSV możliwe są również bezpośrednie transakcje peer-to-peer. Następnie wysyłasz go do sieci, aby upewnić się, że nie został wydany podwójnie. W ten sposób IPv6 i Bitcoin mogą współpracować, umożliwiając po raz pierwszy globalne wysyłanie płatności bezpośrednich.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, The Future World with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Kurt Wuckert Jr. talks history of Bitcoin, Web3 and BSV on No BS Crypto podcast – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO