Upadły Celsius jest winien 5 miliardów dolarów, Binance ukarany grzywną w Holandii, Dubaj wprowadza strategię metaverse

Rozprawa w sprawie upadłości Celsius Network ujawniła, że ​​pożyczkodawca walut cyfrowych jest winien swoim wierzycielom i klientom około 5 miliardów dolarów. Pierwsza rozprawa odbyła się 18 lipca na Manhattanie, po tym, jak w zeszłym tygodniu firma złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie Rozdziału 11 w Nowym Jorku. Rozprawa wykazała, że ​​firma znajduje się w fatalnej sytuacji finansowej, co doprowadziło do zawieszenia wypłat klientów od początku czerwca br.

Krótkie zgłoszenie ujawniło deficyt w wysokości 1,2 miliarda dolarów w stosunku do 5,5 miliarda całkowitych zobowiązań. Firma zaproponowała spłatę klientom i odzyskanie ogromnych strat poprzez operacje wydobywania walut cyfrowych za pośrednictwem Celsius Mining. Sędzia Martin Glenn zatwierdził 5 milionów dolarów na pomoc Celsiusowi w ukończeniu projektu wydobywczego; budzi to jednak więcej obaw wśród klientów, którzy mogą znajdować się na drugim końcu linii, jeśli chodzi o odzyskanie swoich strat. Strażnik upadłości w Departamencie Skarbu USA podobno powiedział, że klienci mogą sprzeciwić się wydatkom na wydobycie, gdy odzyskanie strat jest wątpliwe.

Tymczasem Binance został ukarany przez holenderski bank centralny grzywną w wysokości ponad 3 milionów dolarów za rzekome nielegalne operacje w Holandii. Firma miała do czynienia z najbardziej rygorystycznym poziomem egzekucji – kategorią 3. Według De Nederlandsche Bank (DNB), uważają nieprzestrzeganie przez Binance przez dłuższy czas za bardzo poważną, co skutkowało wyższą niż standardowa kwotą kary. Cyfrowa giełda walutowa otrzymała w zeszłym roku ostrzeżenie od DNB za świadczenie usług bez zezwolenia w kraju.

W Wielkiej Brytanii organ nadzoru finansowego odrzucił setki firm zajmujących się cyfrowymi walutami na mocy piątej dyrektywy w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (5MLD). Financial Conduct Authority (FCA) zaakceptował tylko 35 firm z 273 wniosków. Przez ostatnie dwa lata tylko 13% wnioskodawców odniosło sukces, ponieważ regulator zajmuje twarde stanowisko, co do tego, że firmy „krypto” mogą działać tylko w kraju. FCA zabroniła również działalności Binance w zeszłym roku, ponieważ nie mogła być „skutecznie nadzorowana”.

Dubaj wprowadza nową strategię w przestrzeni cyfrowej, aby znaleźć się w czołówce światowych gospodarek metaverse. 18 lipca książę Dubaju ogłosił nową strategię metaverse, która stworzy 4000 wirtualnych miejsc pracy i wniesie 4 miliardy dolarów do gospodarki miasta.

W tweecie szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid al-Maktoum powiedział, że strategia metaverse „ma na celu wspieranie innowacji w nowych technologiach”. Obejmuje to kultywowanie talentów poprzez szkolenia i edukację oraz opracowywanie przypadków użycia i aplikacji metaverse w rządzie Dubaju.

Celem Dubaju jest stać się pierwszą w regionie i jedną z 10 największych gospodarek metaverse na świecie.

W tym tygodniu sprawdź specjalną relację Becky Liggero-Fontana z ostatniego Blockchain 4 Gaming i Coingeek Bitcade w Warszawie. Dodatkowo obejrzyj najnowszy odcinek The Bitcoin Bridge z Jonem Southurstem z udziałem prof. Sureswaran Ramadass na protokole internetowym w wersji 6 (IPv6).

Obejrzyj pełne filmy na kanale YouTube CoinGeek.

Obejrzyj najnowszy odcinek The Bitcoin Bridge z prof. Sureswaran Ramadass tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 96: Bankrupt Celsius owes $5B, Binance fined in the Netherlands, Dubai launches metaverse strategy – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO