Twórca Bitcoina, Craig Wright, porównuje blockchainy, których nie można skalować do cyfrowych dzieci w czapkach

Dr Craig Wright od czterech lat jest liderem na konferencjach CoinGeek, a Globalna Konwencja Blockchain BSV nie była inna. W swojej prezentacji w dniu 3, twórca Bitcoina mówił o uczynieniu z Bitcoin SV warstwy bazowej, na której mogą działać inne nieskalujące łańcuchy bloków, takie jak Ethereum, a następnie podporządkowując je i ich użytkownikom. Później dołączył do CoinGeek TV, gdzie postawił społeczności Ethereum ultimatum — dołącz do nas lub całkowicie się wycofaj.

Główna prezentacja dr Wrighta, zatytułowana „Chmura Security, Overlays & Blockchain”, została jak zwykle oskarżona, a główny naukowiec nChain zadał krytyczne pytanie – jeśli BSV może skalować znacznie więcej niż Ethereum, to dlaczego nie uruchomić Ethereum (sortowanie z) wewnętrznie i oferować użytkownikom Ethereum szybszy, tańszy i masowo skalowalny sposób uruchamiania ich natywnych aplikacji „drugiej warstwy”?

„Chcemy uwolnić wszystkich tych ludzi Ethereum od dominującej kontroli, pod którą są zmuszeni być w tej chwili i pozwolić im budować w sposób, który pozwoli im przeskakiwać między łańcuchami, zachować swoje dane, a nawet aktualizować i zmieniać, nie tracąc żadnych wartość”, powiedział dr Wright, gospodarz telewizji CoinGeek, Kurt Wuckert Jr.

Dr. Craig Wright with Kurt Wuckert Jr. on CG TV Ep 6

„Czy im się to podoba, czy nie, będą na Bitcoinie. Zaczniemy integrować Ethereum” – dodał.

Pierwszym krokiem w tej podróży jest inteligentny transpiler kontraktów zaprezentowany podczas wydarzenia przez dyrektora generalnego sCrypt Xiaohui Liu. Ten transpiler przenosi kod napisany w Solidity, rodzimym języku inteligentnych kontraktów Ethereum, do sCrypt, języka inteligentnych kontraktów stworzonego dla Bitcoina.

W swojej prezentacji Liu stwierdził, że transpiler umożliwi programistom Ethereum łatwe przeniesienie ich aplikacji do BSV, przy czym narzędzie wykona za nich ponad 80% pracy. Deweloper miałby kilka problemów do uporządkowania, takich jak ustalenie, jak radzić sobie z pętlami i innymi aspektami, które nie przekładają się na model UTXO Bitcoin SV.

Dr Wright rozumie, że niektórzy uważają, że Bitcoin SV powinien koncentrować się na własnej ścieżce. Ale jak pozował, „dlaczego chcemy odizolować wszystkich tych ludzi, którzy już nauczyli się umiejętności, nauczyli się języka kodowania, po co się wszystkich pozbywać?”

„Zamierzamy dać wszystkim mapę drogową dotyczącą skalowania” – zauważył.

Podczas trzydniowego wydarzenia w Dubaju dominował temat kierowania do programistów i użytkowników Ethereum. W jednym z paneli moderowanych przez Kurta Somi Arian z FemPeak zauważyła, że ​​Ethereum ma już ogromną społeczność wokół NFT i DeFi, a ten efekt sieciowy kończy się przyciąganiem większej liczby osób.

Zgodnie z tematem, dyrektor generalny HandCash, Alex Agut, ogłosił, że portfel zacznie tokenizować BTC, DOGE, USDC i inne aktywa cyfrowe za pośrednictwem zamiennej platformy tokenów. Pozwoli to użytkownikom płacić i otrzymywać płatności w kilku innych tokenach, a nawet wypłacać pieniądze za pomocą stablecoina.

Dr Wright uważa, że ​​to dopiero początek. Wkrótce BSV zacznie przejmować nie tylko Ethereum, ale także wiele mniejszych sieci, takich jak Algorand i Polygon.

CG TV Episode 6 with Dr. Craigh Wright

„Kiedy integrujemy inne i wbudowujemy je w Bitcoin, umożliwimy ludziom natychmiastową wymianę aktywów i posiadanie jednej klasy aktywów” – powiedział.

Dr Wright uważa, że ​​Bitcoin SV zajmie prawie całą przestrzeń do końca tej dekady. Niektóre, takie jak Ethereum, które ma ogromną społeczność, będą wymagały czasu i dużo wysiłku, ale z mniejszymi będzie to łatwiejsze. Te mniejsze łańcuchy będą nawet naciskać na integrację z Bitcoinem, ponieważ „będąc częścią, dodadzą wartości”.

Jak zauważył dr Wright, ironia polega na tym, że mniejsze łańcuchy bloków bez znaczącego efektu sieciowego „to te, które zarobią najwięcej pieniędzy”, gdy dotrą do Bitcoina.

„Wszystko wraca do użycia. Za dwadzieścia lat te protokoły, które mają wartość dla społeczeństwa, te, których ludzie chcą nadal używać, będą miały lata. Ale inne będą jak cyfrowe dzieci w czapkach. Ludzie wciąż zbierają dzieci w czapkach. Nie są taką modą, jaką kiedyś były, ale są” – powiedział.

Obejrzyj: przemówienie dr. Craiga Wrighta: Bezpieczeństwo w chmurze, nakładki i blockchain na BSV Global Blockchain Convention

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek TV: Bitcoin creator Craig Wright likens blockchains that can’t scale to digital beanie babies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO