„Strategia metaverse” w Dubaju otworzy 40 000 wirtualnych miejsc pracy do 2030 r.

Koronny książę Dubaju, szejk Hamdan bin Mohammed, ogłosił uruchomienie „Dubai Metaverse Strategy”, ambitnego projektu, który ma na celu umieszczenie Dubaju w pierwszej dziesiątce gospodarek metaverse na świecie i pierwszej w swoim regionie.

Państwowa agencja informacyjna WAM poinformowała, że ​​rządowa wizja strategii przewiduje, że sektor metaverse będzie wspierać aż 40 000 dodatkowych wirtualnych miejsc pracy i wygenerować do 4 miliardów dolarów dla PKB miasta do 2030 roku. metaverse, w tym rozszerzonej, rozszerzonej (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR).

Plan jest również zgodny z wizją Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wicepremiera i władcy Dubaju, aby przekształcić emirat w globalną stolicę zaawansowanych technologii, przede wszystkim sztucznej inteligencji (AI) i sieci3. Będzie on bazował na osiągnięciu Dubaju, jakim było przyciągnięcie ponad 1000 firm z tego sektora, które wniosły 500 mln USD do gospodarki narodowej.

„Metaverse to obiecujący cyfrowy świat. Naszym celem jest wykorzystanie tej technologii do poprawy jakości życia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na całym świecie” – powiedział Hamdan bin Mohammed.

Bloomberg dodaje, że strategia Metaverse jest częścią planu Dubaju, którego celem jest opracowanie globalnych standardów budowania bezpiecznych platform i infrastruktury technologicznej dla użytkowników, a także przepisów mających na celu przyspieszenie przyjęcia tych technologii.

Po uruchomieniu strategii Hamdan bin Mohammed ogłosił również globalne wydarzenie o nazwie „Dubai Metaverse Assembly”, które zgromadzi ekspertów Metaverse. Wydarzenie odbędzie się we wrześniu w Muzeum Przyszłości, a jego gospodarzem będzie Dubai Future Foundation (DFF).

W ramach wydarzenia ponad 300 ekspertów regionalnych i międzynarodowych weźmie udział w sesjach poświęconych trzem głównym nurtom — edukować, inspirować i wnosić swój wkład. Ścieżka edukacyjna będzie składać się z dogłębnych sesji na temat metaverse, inspire zaprezentuje przypadki użycia w różnych branżach, a sesje przyczynkowe obejmą warsztaty dotyczące metaverse foresight.

Adopcja Metaverse rośnie wśród rządów

Inicjatywa jest najnowszym posunięciem Dubaju związanym z metawersem. Wcześniej dubajska Agencja Regulacji Aktywów Wirtualnych (VARA) uruchomiła wirtualną siedzibę w metaverse Sandbox, aby zrozumieć firmy, które będą regulować.

Podobnie jak Dubaj, kilka innych rządów planuje wdrożyć technologię metaverse. W ogłoszeniu planu pięcioletniego miasto Szanghaj ujawniło, że niektóre technologie, na których będzie się koncentrować, obejmują metaverse, NFT i blockchain.

Podobnie rząd Korei Południowej przeznaczył środki na zachęty do start-upów metaverse w tym kraju. Aby wesprzeć inicjatywę rządową, gigant fintech Dunamu uruchomił również inwestycję o wartości 385 milionów dolarów, aby stworzyć 10 000 miejsc pracy w sieci Web 3 w kraju.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Enabling the Real World Metaverse

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Dubai ‘metaverse strategy’ will open 40,000 virtual jobs by 2030 – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO