Japoński FSA niezadowolony z samoregulacji aktywów cyfrowych JVCEA: raport

Japońskie Stowarzyszenie Wymiany Walut (JVCEA), organ zarządzający krajowymi wymianami walut cyfrowych, znajduje się pod ostrzałem Agencji Usług Finansowych (FSA), japońskiego regulatora rynku finansowego.

W raporcie Financial Times (FT) osoba bliska JVCEA i rządowi ujawniła, że ​​eksperyment tego kraju z nadaniem uprawnień do samoregulacji branży aktywów cyfrowych może zakończyć się niepowodzeniem. Według źródła, FSA zaalarmowała powolne tempo, w jakim organ samoregulacji aktywów cyfrowych prowadzi swoje sprawy.

„Kiedy Japonia zdecydowała się poeksperymentować z samoregulacją branży kryptowalut, wiele osób na całym świecie stwierdziło, że to nie zadziała. Niestety, w tej chwili wygląda na to, że mogą być poprawne” – powiedziała osoba.

W raporcie zauważono, że obawy FSA koncentrowały się wokół opóźnień we wdrażaniu kluczowych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i zarządzaniu organem.

Zgodnie z protokołem z ostatniego spotkania FSA, które odbyło się ze stowarzyszeniem, regulator stwierdził, że „nie jest jasne, jakie obrady prowadził organ, jaki był proces decyzyjny, dlaczego sytuacja była taka, jak to było, i jaka była odpowiedzialność członków zarządu.”

Raport ujawnił, że regulator również wcześniej udzielił JVCEA „niezwykle surowych ostrzeżeń” podczas spotkań pod koniec 2021 r. Członek zarządu JVCEA, Masao Yanaga, potwierdził sytuację w zakresie browarnictwa, dodając, że sam organ również był w kryzysie, zgodnie z raportem. Yanaga został zacytowany przez serwis informacyjny, mówiąc, że JVCEA nie może szybko działać z przepisami z powodu braku zasobów, dodając, że jego członkowie obawiają się, czy organ może wprowadzić przepisy AML, ponieważ byłoby to trudne do wdrożenia, ponieważ wymagałoby to współpracy międzynarodowej z innymi giełdami.

Historia Japonii z JVCEA

Założona w 2018 r. w wyniku krachu na rynku aktywów cyfrowych, nie jest to pierwszy raz, kiedy JVCEA ma problemy z FSA. Jak donosi Bloomberg, ciało znalazło się ostatnio pod presją premiera Japonii, Fumio Kishidy.

Po uwagach Kishidy, JVCEA postanowiło przeanalizować swoje kryteria weryfikacji listy tokenów. Tymczasem JVCEA opracowała również „zieloną listę” około 19 zasobów cyfrowych, które nie muszą przechodzić czasochłonnego procesu sprawdzania, zanim zostaną umieszczone na liście przez członków organu.

Ponadto członkowie tego organu, w tym wszystkie lokalne giełdy zasobów cyfrowych i giełdy międzynarodowe licencjonowane do działania w Japonii, takie jak Coinbase (NASDAQ: COIN) i FTX, byli pod presją wdrożenia sankcji nałożonych na Rosję.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, tokenizowanie aktywów i papierów wartościowych w Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Japan’s FSA dissatisfied with digital assets self-regulatory body the JVCEA: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO